سوریه؛ درگیری نیرو‌های اسد با مخالفان در ادلب ۷۰ کشته برجا گذاشت

10/09/1398 10:06 ب.ظ

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این درگیری‌های که روز شنبه و یکشنبه رخ داده است ۳۶ نفر در اردوگاه نیروهای حامی حکومت دمشق و ۳۳ نفر از نیروهای مخالف حکومت بشار‌اسد کشته شده‌اند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این درگیری‌های که روز شنبه و یکشنبه رخ داده است ۳۶ نفر در اردوگاه نیروهای حامی حکومت دمشق و ۳۳ نفر از نیروهای مخالف حکومت بشار‌اسد کشته شده‌اند. خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مواضع این گروه در مناطق شرقی و جنوبی شهر ادلب مورد بمباران هوایی قرار گرفته است. بخش‌های بزرگی از استانهای حما و لاذقیه نیز هنوز در دست شورشیان و جهادگرایان است و رژیم دمشق تاکنون نتوانسته آنها را تحت کنترل بگیرد.

در ماه اکتبر، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با دیدار از منطقه‌ای در استان ادلب گفت که نبرد ادلب کلید پایان جنگ در سوریه است. دمشق در ۲ سال گذشته با حمایت روسیه وایران پیروزی‌های متعددی علیه گروه‌های شورشی و جهادگرا کسب کرده است و اکنون کنترل بیش از ۷۰ درصد خاک سوریه را در دست دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

در اعتراضات مردمی ایران در شهریار «بیش از یکصد نفر» کشته شده‌اندکلمه، وبسایت نزدیک به میرحسین موسوی، روز شنبه اول دسامبر 2019 گزارش کرد که تنها در شهریار در غرب هموطن عرب و فارس و لر و کرد و ترک و غیره را کشتند

کلمه: کشته شدن ۱۰۰ نفر در شهریاروحشت وجودمو گرفت مغزم فرمان نمیده قلب کشش نداره اخه به چه گناهی ریدم به عمامه اتون بی ناموسا Serpicoo3 خوش بحال مردم با شرف ایران 😔😡😡

آمریکا؛ دست‌کم ۹ کشته در پی سقوط هواپیما در داکوتای جنوبیاین هواپیمای تک موتوره با ۱۲ سرنشین اندکی پس از برخاستن از فرودگاه چمبرلین، به دلیل بدی شرایط آب و هوا دچار حادثه شده و سقوط کرده است.

درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغدادعادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر این کشور روز جمعه ۲۹ نوامبر اعلام کرد تصمیم به استعفا دارد.

حقوق معترضان در برابر نیروهای سرکوبگربراساس قوانین جمهوری اسلامی، آیا نیروهای مسلح حق اعمال این حد از خشونت که در اعتراض‌های اخیر شاهد بودیم را دارند؟ در چنین سرکوب گسترده‌ای که تعداد زیادی کشته برجای گذاشت، حقوق_معترضان در برابر نیروهای سرکوبگر چیست؟ یادداشتی از سهیلا رحیمی، وکیل دادگستری: خواستید مردم روتحمیق کنید برای مقابله مسلحانه بانیروهای حافظ امنیت.اما از همون جمله اول،دروغ وافسانه بود؛نوپو= نیروویژه پادوحشت اینکه نیروهای امنیتی بی محابابه مردم شلیک کردن دروغیه که شمامیگید،درحالیکه درتمام موارداولین شلیک ازسمت اغتشاشگرهابودوکلی دروغ دیگه داخل همین چند خط.

انفجار بر کاروان نیروهای امنیتی به شمول خبرنگاران در هلمند افغانستانمقام‌های ولایت هلمند در جنوب افغانستان شنبه 30 نوامبر اعلام کردند، کاروان نظامی به شمول خبرنگاران در

این درگیر‌ی‌ها، خشن‌ترین درگیری میان دو طرف از زمان توافق آتش بس اواخر ماه اوت به شمار می رود. استان ادلب سوریه تحت کنترل جهادگرایان اسلامی موسوم به گروه هیئت تحریر شام است که پیشتر از شاخه‌های گروه القاعده به شمار می رفت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مواضع این گروه در مناطق شرقی و جنوبی شهر ادلب مورد بمباران هوایی قرار گرفته است.

بخش‌های بزرگی از استانهای حما و لاذقیه نیز هنوز در دست شورشیان و جهادگرایان است و رژیم دمشق تاکنون نتوانسته آنها را تحت کنترل بگیرد.

در ماه اکتبر، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با دیدار از منطقه‌ای در استان ادلب گفت که نبرد ادلب کلید پایان جنگ در سوریه است.

دمشق در ۲ سال گذشته با حمایت روسیه وایران پیروزی‌های متعددی علیه گروه‌های شورشی و جهادگرا کسب کرده است و اکنون کنترل بیش از ۷۰ درصد خاک سوریه را در دست دارد.

جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجا گذاشت است و هنوز دورنمایی از پایان جنگ در این کشور دیده نمی شود.