سوئد خواستار راه حل دیپلماتیک برای وتوی ترکیه در ناتو شد

11/03/1401 04:28 ب.ظ

سوئد خواستار راه حل دیپلماتیک برای وتوی ترکیه در ناتو شد وزیر دفاع سوئد اذعان داشت که در تلاش هستند تا مشکل پیوستن به ناتو را از طریق راه حل دیپلماتیک با ترکیه حل کنند.

وزیر دفاع سوئد اذعان داشت که در تلاش هستند تا مشکل پیوستن به ناتو را از طریق راه حل دیپلماتیک با ترکیه حل کنند. - خبرگزاری آناتولی 01.06.

2022 آنکارا/خبرگزاری آناتولی پیتر هالتکویست، وزیر دفاع سوئد در مصاحبه با خبرگزاری «دویچه وله» آلمان در خصوص وتوی ترکیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)در خصوص عضویت فنلاند و سوئد در این نهاد اظهار داشت: سوئد و اعضای ناتو در تلاش هستند تا این مشکل را از طریق دیپلماتیک حل کنند.

وی با بیان اینکه روند عضویت سوئد در ناتو به معنای کنار گذاشتن موقعیت بی‌طرف و صلح‌آمیز نیست، گفت: ارزش‌هایی که تلاش می‌کنیم با آن صلح و راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز ایجاد کنیم، همان ارزش‌های کشورهای اروپایی است.

هالتکویست با تاکید بر اینکه جنگ اوکراین طرز فکر سوئد درباره پیوستن به ناتو و وضعیت اروپا را تغییر داد، اذعان داشت: تحولات پیرامون خود را می‌بینیم و باید از این موضوع نتیجه بگیریم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سوئد پوخ یئدی اوردا یئرلشن کوردلرینن

«هیمارس»‌ آمریکا در راه اوکراین؛ «کابوس طالبان» توازن قوا را در جنگ روسیه به هم می‌زند؟جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور یک بسته ۷۰۰ میلیون دلاری کمک نظامی دیگر را به اوکراین اختصاص خواهد داد. کاخ سفید گفته است تسلیحات جدید شامل راکت‌اندازهای «هیمارس» می‌شوند. اما این سامانه‌ موشکی چیست و چرا حضور آن در جنگ اوکراین سرنوشت‌ساز تلقی می‌شود؟

ناسا در راه فتح دوباره ماه🔺ناسا در راه فتح دوباره ماه ▪️ناسا اعلام کرد قصد دارد تا سه سال دیگر فضانوردان خود را در سطح کره ماه پیاده کند. قرار است در نخستین گام از ماموریت جدید ناسا برای حضور دوباره انسان در ماه که «آرتمیس» نام دارد یک ماهواره کوچک به مدار ماه پرتاب شود. اول یه ماهواره می‌فرسته تا مطمئن بشه چهره منفور و منحوس خمینی جنایتکار روش نیست، تا مبادا خطری از خار م مژگون او خلی به پای فضانوردان باشه 😜😝🤣 ناسا اگر مرد هست بیاد چاه جمکران ببیند 🤣🤣 انحلال_سپاه_پاسداران_جنایتکار

نفربرهای زرهی آلمان در راه یونان برای تحویل به اوکراین | DW | 31.05.2022صدراعظم آلمان اعلام کرد، این کشور به یونان نفربر زرهی می‌فرستد تا آتن نیز سلاح و تجهیزات جنگی ساخت شوروی سابق را در اختیار اوکراین قرار دهد. اتحادیه اروپا میلیاردها یوروی دیگر در اختیار اوکراین می‌گذارد. خوب آلمان بی خاصیت خودت چرا مستقیم به اوکراین کمک نمی کنی از پوتین می ترسید؟

اختیارات ویژه برای تعادل بازار ارز در راه استرئیس‌کل بانک مرکزی گفت: با پوشش کاملی که در بازارها داریم، قطعاً آرامش در بازار ارز ایجاد می‌شود؛ البته بانک مرکزی از ظرفیت قوانین موجود استفاده می‌کند و به‌ زودی اختیارات ویژه‌ای هم به بانک مرکزی اعطا می‌شود و این امر می‌تواند به تعادل در بازار کمک زیادی کند. یکی از این بیسواد بپرسه منظورش از 'تعادل' دقیقا چیه؟؟ جقدر قشنگ زر میزنه

امضای توافق ایران، عراق و سوریه برای حل مشکل ریزگردها در ٢١ تیرماهرئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قرار شد در ٢١ تیرماه تفاهم‌نامه‌ای بین ایران، عراق و سوریه برای حل مشکل ریزگردها امضا شود امیدواریم بتوانیم ٢١ تیر ماه میوه این توافق را به نحو مطلوب عملیاتی کنیم.

مانع‌تراشی جدید سنای آمریکا سر راه مذاکرات وینمانع‌تراشی جدید سنای آمریکا سر راه مذاکرات وین گروهی از قانون‌گذاران آمریکایی لایحه‌ای را به سنای این کشور ارائه کرده‌اند که هرگونه اقدام دولت این کشور در زمینه بازگشت به برجام را مشروط به قطع روابط ایران با چین و درخواست‌های زیاده خواهانه دیگر می‌کند