سه کشور اروپایی: با پیشرفت برنامه اتمی ایران بازگشت به برجام دشوار می‌شود

18/03/1401 06:12 ق.ظ

سه کشور اروپایی در بیانیه‌ای به شورای حکام آژانس تاکید کرده‌اند با توسعه و پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به برجام دشوارتر می‌شود.

سه کشور اروپایی در بیانیه‌ای به شورای حکام آژانس تاکید کرده‌اند با توسعه و پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به برجام دشوارتر می‌شود. نسخه چاپی سه کشور اروپایی روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد در بیانیه‌ای به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرده‌اند٬ با توسعه و پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به برجام دشوارتر می‌شود.

آنها می‌گویند اقدامات ایران در غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ و ۶۰ درصدی و همچنین تولید اورانیوم فلزی توجیه معتبر غیرنظامی ندارند.

در بیانیه فرانسه، آلمان و بریتانیا تصریح شده است، ادامه تحقیق و توسعه و استفاده گسترده از سانتریفیوژهای پیشرفته به طور دائمی توان غنی سازی ایران را بالاتر می‌برد. ایران اکنون با بیش از۲۰۰۰ سانتریفیوژ پیشرفته قدرتمند در حال غنی‌سازی است که می‌توانند چندین برابر سریع‌تر از مدل مجاز مشخص شده در توافق برجام غنی‌سازی کنند. هر چه ایران بیشتر در حال پیشرفت و انباشت‌ دانش با پیامدهای غیرقابل برگشت باشد، بازگشت به برجام دشوارتر می‌شود.

نمایندگی آمریکا در آژانس: درخواست‌های ایران عامل شکست احیای برجام است سه کشور اروپایی اقدام ایران در «انباشت نگران کننده مواد غنی شده، به ویژه اورانیوم با غنای بالای ۶۰ درصد و اورانیوم غنی شده تا ۲۰ درصد» را دلیلی برای «نگرانی بزرگ» دانسته‌اند. headtopics.com

جای تاسف دارد که تمام کشورهای دارنده سلاح اتمی در یک مکانی جمع شدند و فقط برنامه هسته ای ایران را امر و نهی میکنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

آمریکا و سه کشور اروپایی پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران را به آژانس تحویل دادندآمریکا و سه کشور اروپایی آلمان، بریتانیا و فرانسه پیش‌نویس قطعنامه خود درباره لزوم همکاری بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام این نهاد نفت السعود اتش خواهد گرفت ..

سه کشور اروپایی مانع عبور هواپیمای وزیر خارجه روسیه به مقصد صربستان شدندسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفت: «یک رویداد غیرقابل تصور رخ داده» و روسیه به عنوان «یک کشور مستقل از حق اجرای سیاست خارجی خود محروم شده است». اتفاقات غیرقابل‌تصور زیادی در راه است

عامل حمله به سه روحانی در مشهد به اعدام محکوم شدمسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله به سه روحانی شیعه مشهد خبر داد.به‌ گزارش خبرگزاری «ایسنا»، روحانى؟؟؟؟؟؟؟

عامل حمله مرگبار به سه آخوند در مشهد به اعدام محکوم شدسخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه، ۱۷ خرداد، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله مرگبار به سه آخوند شیعه در صحن حرم امام هشتم شیعیان، خبر داد. درود بر شرفش. خداونددر بهشت برین انشاله برایش مسکن دهداجراکم عنداالله شبیه ریکی پویچ ه

پاسخ آمریکا به سوالی درباره تاثیر ارزیابی‌های اخیر آژانس از برنامه هسته‌ای ایران بر مذاکرات وینپاسخ آمریکا به سوالی درباره تاثیر ارزیابی‌های اخیر آژانس از برنامه هسته‌ای ایران بر مذاکرات وین: *ارزیابی‌ای که روز دوشنبه از مدیرکل شنیدید تا حد زیادی با ارزیابی ما تطابق دارد *ما اطلاعات مشترک زیادی با آژانس داریم *به آژانس اعتماد و اطمینان کامل داریم

گروسی: ایران در آستانه دستیابی به امکان تولید سلاح هسته‌ای استمدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با متهم کردن تهران به عدم همکاری با نهاد ناظر سازمان ملل متحد بر فعالیت‌های اتمی اعضای آن تاکید کرد که ادامه برنامه هسته‌ای ایران نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است. Woooow 😱 وقتی مذاکرات هسته ای با حضور گروسی در اسرائیل گره می خورد، معلوم است که چنین حرفی گفته می شود و با یورو نیوز چنین استنباطی از حرف های گروسی می کند. البته دروغگویی در ذات غربی هاست . دروغگویی بهانه ی غربی ها برای کشتار انسان هاست.