سه تن از نیروهای کلاه‌آبی در جمهوری آفریقای مرکزی کشته شدند | DW | 27.12.2020

07/10/1399 12:08 ب.ظ

در جریان درگیری بین دولت و شورشیان در جمهوری آفریقای مرکزی در آستانه انتخابات جنجالی این کشور، سه تن از کلاه‌آبی‌های سازمان ملل کشته شدند. سه صلح‌بان اهل بروندی بودند. سازمان ملل این اقدام را محکوم کرد.

در جریان درگیری بین دولت و شورشیان در جمهوری آفریقای مرکزی در آستانه انتخابات جنجالی این کشور، سه تن از کلاه‌آبی‌های سازمان ملل کشته شدند. سه صلح‌بان اهل بروندی بودند. سازمان ملل این اقدام را محکوم کرد. حمله به سربازان سازمان ملل و نیروهای امنیتی آفریقای مرکزی در دکوآ در مرکز و در باکوما در جنوب این کشور رخ داده و دو سرباز کلاه‌آبی نیز زخمی شده‌اند.

رواندا ۳۰۰ آبی دیگر را اعزام می‌کند اتحاد گروه‌های مسلح قبلا اعلام کرده بود که دیگر از آتش‌بسی که از روز پنجشنبه گذشته اعلام کرده، پیروی نمی‌کند. این شبه‌نظامیان اقدام خود را واکنشی در مقابل"سرسختی غیرمسئولانه" دولت عنوان کرده و گفته‌اند، این دولت است که تن به آتش‌بس نمی‌دهد. شبه‌نظامیان اعلام کرده‌اند که به پیشروی خود به سوی بانگی، پایتخت این کشور، ادامه خواهند داد.

مأموریت صلح سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی روز پنجشنبه گذشته با اعزام ۳۰۰ سرباز از رواندا تقویت شده است. اعزام این سربازان از سوی رواندا در راستای"برنامه یکپارچه برای تأمین امنیت انتخابات" در جمهوری آفریقای مرکزی صورت گرفته است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در جمهوری آفریقای مرکزی که یکی از فقیرترین و بی‌ثبات‌ترین کشورها در جهان است، امروز یکشنبه هفتم دی (۲۷ دسامبر) انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی برگزار می‌شود. فوستن-آرکانژ توادرا، رئیس فعلی دولت، نامزدی با بیشترین شانس پیروزی در انتخابات محسوب می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »