سند همکاری ایران و چین هنوز اجرایی نشده است/عده‌ای مغرضانه دنبال تبلیغات منفی‌ هستند

23/04/1399 10:57 ق.ظ

وزیر علوم: *سند همکاری ایران و چین هنوز اجرایی نشده است *عده‌ای مغرضانه دنبال تبلیغات منفی‌ هستند *مردم تحت تاثیر این تبلیغات قرار نخواهند گرفت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که سند همکاری بین دو کشور ایران و چین از طرف ایران نهایی شده و باید در کشور چین نیز مورد بررسی قرار بگیرد، گفت: هنوز این سند اجرایی نشده است و افرادی که مغرضانه دنبال تبلیغات منفی علیه این سند هستند بدانند که مردم تحت تاثیر این تبلیغات قرار نخواهند گرفت. وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این که یک طرف همکاری این سند جمهوری خلق چین است، بنابراین آنها نیز باید این سند را از منظر خود ببینند و اگر هر دو طرف همکاری کننده این سند را تایید کردند سند باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وزیر علوم با تاکید بر این که هنوز هیچ اتفاقی در خصوص سند همکاری بین دو کشور ایران و خلق چین نیفتاده است تاکید کرد: کسانی که روی این سند تبلیغات منفی می‌کنند، مطمئن باشیم که اغراض خاصی را دنبال می کنند چرا که تشخیص این که این سند درحال حاضر اجرایی است یا نه کار دشواری نیست.

وزیر علوم تاکید کرد: کسانی که نیت خیری در خصوص سند همکاری بین دو کشور ایران و چین دارند توجه داشته باشند که حفظ منافع و مصالح جمهوری اسلامی ایران برای مسئولین ارشد مهم است و کسانی هم که با نگاهی مغرضانه به این موضوع می پردازند بدانند که مردم ما افرادی متمدن و متدینی هستند و تحت تاثیر این تبلیغات مقطعی و منفی قرار نخواهند گرفت. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ظریف شایعه فروش جزیره کیش در سند همکاری ایران و چین را رد کردسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی موضوع توافق همکاری ۲۵ ساله ایران با چین با حضور وزیر خارجه در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه وزیر خارجه شایعاتی همچون فروش جزیره کیش و نفت ارزان قیمت در سند همکاری ۲۵ ساله را رد کرد و آن را ناشی از غرض‌ورزی دشمنان توسعه روابط بین دو کشور دانست.

مصباحی‌مقدم: سند 25 ساله با چین بعد از این بود که رهبر فرد خاصی را به چین فرستادندعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت سند همکاری 25 ساله با چین بعد از این بود که رهبر انقلاب پیام خاصی و فرد خاصی را (به چین) فرستادند و با رئیس جمهوری چین گفت‌و‌گو کردند. - خبرگزاری آناتولی

تروریست پ.ک.ک تسلیم شده به نیروهای امنیتی ترکیه: از پیوستن به این گروه پشیمانم

جابه‌جایی مسافران چینی‌ طبق قرارداد ۲۵ ساله، شایعه‌ است/ ادعای ورود نیروی کار چین به پروژه‌های عمرانی صحت ندارد/ از این تحلیل‌ها متعجبموزیر راه و شهرسازی با رد در اولویت بودن شرکت‌های چینی در پروژه‌های کشور براساس قرارداد 25 ساله، گفت: اصلا سند وارد این فاز نمی‌شود. تعجب می‌کنم که عده‌ای نخوانده، ندیده و بدون اطلاع این موضوع را تا به این اندازه و با این ابعاد مورد تحلیل قرار می‌دهند.

نامه سازمان بسیج کارگران به جهانگیری/ بیش از این کارگران را منتظر حق مسکن 300 هزار تومانی نگذارید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه سازمان بسیج کارگران به جهانگیری: بیش از این کارگران را منتظر حق_مسکن ۳۰۰ هزار تومانی نگذارید زمزمه هایی مطرح است که در صورت تصویب دولت، معوقه ماه های گذشته پرداخت نخواهد شد

نمی‌توان در عصر ارتباطات یک قرارداد را مخفی کرد/ هرگاه بنا بوده ایران قراردادی ببندد، علیه آن جوسازی شده است/ عادت کردیم درباره چیزی که نمی‌دانیم، سر کوچه و بازار فریاد بزنیم«بهشتی‌پور» در گفت‌وگو ایلنا: نمی‌توان در عصر ارتباطات یک قرارداد را مخفی کرد/ هرگاه بنا بوده ایران قراردادی ببندد، علیه آن جوسازی شده است/ عادت کردیم درباره چیزی که نمی‌دانیم، سر کوچه و بازار فریاد بزنیم

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در افتتاحیه جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاهها، پژوهشگاهها وپارکهای علم و فناوری که امروز در وزارت علوم در حال برگزاری است در خصوص حواشی ایجاد شده در خصوص قرارداد دو طرفه ایران و چین گفت: به عنوان فردی که در دولت هستم می گویم این سند همکاری بین ایران با جمهوری خلق چین هنوز امضا نشده است در واقع یک سند پیشنهادی است و موارد در دولت به عنوان مجری و بخش اجرایی کشور مطرح شده است و در جمع بندی به عنوان یک سند مناسب مورد تایید قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این که یک طرف همکاری این سند جمهوری خلق چین است، بنابراین آنها نیز باید این سند را از منظر خود ببینند و اگر هر دو طرف همکاری کننده این سند را تایید کردند سند باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وزیر علوم با تاکید بر این که هنوز هیچ اتفاقی در خصوص سند همکاری بین دو کشور ایران و خلق چین نیفتاده است تاکید کرد: کسانی که روی این سند تبلیغات منفی می‌کنند، مطمئن باشیم که اغراض خاصی را دنبال می کنند چرا که تشخیص این که این سند درحال حاضر اجرایی است یا نه کار دشواری نیست.

وزیر علوم تاکید کرد: کسانی که نیت خیری در خصوص سند همکاری بین دو کشور ایران و چین دارند توجه داشته باشند که حفظ منافع و مصالح جمهوری اسلامی ایران برای مسئولین ارشد مهم است و کسانی هم که با نگاهی مغرضانه به این موضوع می پردازند بدانند که مردم ما افرادی متمدن و متدینی هستند و تحت تاثیر این تبلیغات مقطعی و منفی قرار نخواهند گرفت.

انتهای پیام