سلمان خان، برندهٔ جایزهٔ پرنسس آستوریاس: با این ثروت مسئولیتی هم داریم

02/08/1398 07:30:00 ق.ظ

دنیایی نمی‌خواهیم که در آن اگر کسی خون‌ریزی داشته باشد اول ببینند چقدر پول دارد و بعد بخواهند درمانش کنند. به همین ترتیب دنیایی نمی‌خواهیم که در آن اگر جوانی خواست چیزی یاد بگیرد شما اول به جیبش نگاه کنید.

دنیایی نمی‌خواهیم که در آن اگر کسی خون‌ریزی داشته باشد اول ببینند چقدر پول دارد و بعد بخواهند درمانش کنند. به همین ترتیب دنیایی نمی‌خواهیم که در آن اگر جوانی خواست چیزی یاد بگیرد شما اول به جیبش نگاه کنید. یورونیوز: پس شما اساسا به نوعی پناهگاه یا پشتوانه برای کسانی فکر می‌کردید که نیازمند تحصیل هستند.

خان: «دقیقا، آموزش برای من نکتهٔ نهایی است، وقتی نیازهای پایه‌ تأمین شد، یعنی خوراک، پوشاک، مسکن و امنیت به شکل اولیه فراهم شد آنگاه آموزش است که اجازه می‌دهد تا از هر شرایطی که گرفتارش باشید رهایی پیدا کنید. می‌دانید، من و شما خوش‌شانس بودیم، برای جا و شرایطی که در آن به دنیا آمدیم، اگر جای دیگری به دنیا آمده بودیم چه، بنابراین باید دید چه کاری برای دیگران می‌توانیم بکنیم تا شانس یا دست‌کم فرصت بیشتری در زندگی داشته باشند. البته نمی‌شود دقیقا تعیین کرد که هر کس از کجا سر در می‌آورد اما دست‌کم می‌توان به آنها شانس بیشتری دارد تا توان خودشان را بالفعل کنند. سیلیکون ولی نمونهٔ جایی است که تولید ثروت در آن زیاد است. بنابراین همیشه به دوستانم می‌گویم: پس فرهنگ چه می‌شود؟ ما با این ثروت مسئولیتی هم داریم، یعنی باید کمک کنیم تا نه فقط فناوری و تلفن همراه و چیزهای معتادکننده تولید بشود بلکه باید چیزهایی تولید بشود که در واقع شرایط زیست آدمی را بهتر کند.»

یورونیوز: تا جاییکه من می‌دانم آکادمیِ خان بیشتر بر دروس علوم، فناوری، و البته ریاضیات تمرکز دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

تهدید ترامپ و سفر وزیر دفاع آمریکا به عربستانوزیر دفاع آمریکا در دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان به این متحدش در منطقه خاورمیانه اطمینان داد که آمریکا به تلاش‌های عربستان سعودی برای دفاع از خودش پایبند است. آمریکا در جایگاهی نیست که ایران را تهدید نظامی کند، فقط میتواند از ایران بابت هدف قرار دادن هواپیماهایش تشکر کند همانطور که جهان دید ترامپ تشکر کرد. وقتی آمریکا در مقابل ایران چنین است عربستان که اصلا داخل آدمها نیست. البته آمریکا و عربستان در تهدیداتی که نسبت به ایران دارند کاملا حواسشان هست که حرفهایشان جفنگ به نظر برسد زیرا میدانند اگر حرفهایشان به نظر ایران جدی بیاید دقیقا فردای آن سخنان گردانی از تیپ ۶۵ نوهد کل عربستان را تسخیر خواهد کرد و سند کام را به قعر خلیج فارسمان خواهد فرستاد.

مهدی ترابی، عاشق مبارزه با صهیونیست- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«مهدی_ترابی، عاشق مبارزه با صهیونیست» *مهدی ترابی که این روزها با شادی گلش در کانون توجه قرار گرفته پیش از این نیز اعتقادات خود را نشان داده بود *او چند سال پیش نوشته‌ای با عنوان «من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم» در دست گرفته بود بزودی ما هم عاشق پاسخ مناسب به ایشان خواهیم بود. دست عنیشو کرده تو جیب تنبونش، جیبشم عنی و کثیف شده. مثل دهنش که گوه زیادی میخوره فقط با اینکارها تون انزجار جامعه رو بیشتر میکنید

افزایش دوباره قیمت لبنیات در کمتر از 3 ماه- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«افزایش دوباره قیمت لبنیات در کمتر از ۳ ماه» قیمت لبنیات به فاصله کمتر از سه ماه افزایش یافته این درحالی است که بخش زیادی از مصرف کنندگان قدرت خرید این محصولات با نرخ های قبلی را نیز نداشتند اصلاً مگر در سه ماه گذشته قیمت ثابت بود که حالا شما افزایش آنرا فهمیدی؟

مبارزه با فساد باید با روش‌های منطقی و عقلایی باشدمعاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه حل مسائل کشور راهکار بیرونی ندارد و راه حل همه مشکلات در داخل کشور است، گفت: راه برون رفت از مسائل اقتصادی ایران این است که از ظرفیت‌های داخلی کشور حداکثر استفاده را داشته باشیم و این همان چیزی است که در اقتصاد مقاومتی نیز بر آن تاکید شده است. البته اقتصاد کشور حتماً باید بتواند با جهان تعامل داشته باشد وگرنه اقتصادی که نتواند با جهان تعامل داشته باشد حبس می‌شود و دچار شکست و فروپاشی خواهد شد. منظورشون نبوده که برادر رئیس جمهور و نیز معاون اول را بیخیال بشن! مدیونید اگر این برداشتتون باشه! چون آقای رئیسی مانند ملت فکر میکند و شما لیبرال‌های دزد و برادر رئیس جمهور ثروتمندان را میگیرند شد غیر عقلانی خفه شید چه چپ چه راست دزدباشید باید دستانتان قطع شود جوان انقلابی ایشان در ادامه افزودن اصلا چه معنی داره که آدم دادشش رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور باشه و بخاطر رشوه و فساد بره زندان.

یک نماینده ائتلاف فتح در عراق خواستار اخراج PKK از سنجار شدحامد الموسوی نماینده «ائتلاف فتح» در عراق روز سه‌شنبه 22 اکتبر از دولت این کشور خواست تا با تصمیمی

تایید حکم تعلیق جودوی ایران توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانیتهران- ایرنا- کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو با انتشار بیانیه‌ای حکم تعلیق فدراسیون جودو ایران را از تمامی رویدادهای تحت مدیریت این نهاد بین‌المللی، تایید کرد. دمش گرم زندگي كردم اين فيفا كصكش بي خايه ١٥ داره دارن كص گير ميارنش عين خيالش نيست كل ورزش هايي كه ايران وجود داره رو تحريم كنن از تمامي مسابقات حتي داخلي حداقل ٢٠ تا ٢٥ درصد اين دزدي ها در سال كم ميشه تنها کار درستی که دراین ۴۰سال یک ارگان بین المللی درمورد جمهوری اسلامی انجام داده همین است،بایدبه رییس فدراسیون جهانی جودو دست مریزاد گفت به امید تعلیق فوتبال ایران تا رهائی از بند استبداد دینی اخوندها