سفیر روسیه در اتحادیه اروپا: روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد | DW | 23.12.2021

02/10/1400 01:40 ب.ظ

مستقر شدن ده‌ها هزار سرباز ارتش روسیه در منطقه مرزی این کشور با اوکراین این نگرانی را تشدید کرده که روسیه در تدارک حمله به اوکراین است. اما مسکو می‌گوید چنین قصدی ندارد. سفیر آلمان در کی‌یف حمله روسیه را بعید می‌داند.

مستقر شدن ده‌ها هزار سرباز ارتش روسیه در منطقه مرزی این کشور با اوکراین این نگرانی را تشدید کرده که روسیه در تدارک حمله به اوکراین است. اما مسکو می‌گوید چنین قصدی ندارد. سفیر آلمان در کی‌یف حمله روسیه را بعید می‌داند. چخوف گفت که نمی‌داند چرا اروپا اینقدر نگران تحرکاتی است که نیروهای روسیه در خاک خود انجام می‌دهند. او اشاره کرد که «هیچ سرباز روسی از مرز روسیه عبور نکرده است».

چخوف تاکید کرد که «روسیه سیاست حمایت از ساکنان روسی‌زبان در کشورهای دیگر را دنبال می‌کند»، اما «هرگز نگفته است که قصد دارد برای این کار از ابزار نظامی استفاده کند.»

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان تایید کرده که از تحرکات نیروهای روسیه در مرز با اوکراین"بسیار نگران" است و از مسکو خواسته به میز مذاکره بازگردد. ناتو اخیرا واحدهای خود را در این منطقه آماده واکنش کرده است. تقویت نیروهای نظامی کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی در شرق اروپا نیز مورد بحث قرار گرفته است.

این نگرانی که مسکو ممکن است به اوکراین حمله کند، تنش بین روسیه و غرب را به شکل قابل توجهی تشدید کرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه متقابلا غرب را به اتخاذ یک"موضع آشکارا تهاجمی" متهم و تهدید کرده است که به آن واکنشی"نظامی- تکنیکی" نشان می‌دهد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

رویترز: حمله احتمالی روسیه به اوکراین اقدامات «فوق‌العاده» آمریکا در زمینه کنترل صادرات را در پی خواهد داشت🔺 روسیه ده‌ها هزار تن از نیروهای خود در مرز اوکراین جمع کرده است و کشورهای غربی و اوکراین نگران آن هستند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، قصد داشته باشد به اوکراین حمله کند. ⬇ بیشتر بخوانید:

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار در مورد چرخش سویه اُمیکرون در همه استان‌های ایرانوزارت بهداشت ایران از مرگ ۴۳ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت منتهی به روز سه‌شنبه، ۳۰ آذرماه، خبر داد. محمد قاسم لا يدعي أنه المهدي ،. ولكن عددا كبير من الناس من جميع أنحاء العالم يعتقدون انه هو الإمام المهدي حيث تنطبق عليه كل مواصفات المهدي, تعرف على الحقيقة في هذا الفيديو انشالا نصیب خانواده های رادیو فردایی هابشه 🍆🍆🍆

اعتراض معلمان در ده‌ها شهر ایران؛ «جو امنیتی» در تهران، «برخورد خشونت‌آمیز» در شیرازمعلمان در ده‌ها شهر ایران روز پنج‌شنبه، دوم دی‌ماه، در اعتراض به تصویب «ناقص» طرح رتبه‌بندی این صنف بار دیگر تجمع کردند. بی هویت های اسلام زده معلم نــــــــــــــــــه اموزگار علم نـــــــــــــــــــه دانش مدرس نـــــــــــــــــه دانش گستر مدرسه نـــــــــــــــــه اموزشگاه حوضه نـــــــــــــه دانش سرا دانشگاه محصل نــــــــــــــه دانش اموز تحصیلات نــــــــــــــــه دانش اموخته همه افزار وموره های اسرائیل اند زنتو گاییدم نیوشا 🍆😂بیتا😂

سازمان امنیت و همکاری اروپا: توافق آتش‌بس در شرق اوکراین به دست آمدسازمان امنیت و همکاری اروپا در حالی از توافق بر سر برقراری مجدد آتش‌بس کامل در شرق اوکراین خبر داده است که کشورهای غربی همچنان روسیه را به افزایش تنش در مرز با اوکراین متهم می‌کنند. از فردا بدو ملاها میشینن پای میز مذاکره برجام 😂😂 خواب صادرات گاز پرید ،چرتش پاره شد رئیسی و خامنه ای حیف شد کاش جنگ میشد

اُمیکرون در کمین است/ لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شب یلداوزیر بهداشت با بیان اینکه امیکرون در کمین است، از مردم خواست با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شب یلدا از سلامت خود و عزیزان‌شان مراقبت کنند. ولی در عزاداری عاشورا و تاسوعا و انتخابات و شب های قدر کرونا هیچ خطری ندارد!!!؟؟؟؟

گنجینه ای در زیر آب: انگشتر طلا متعلق به ۱۷۰۰ سال پیش در اسرائیل کشف شدعملیات اکتشاف طی ماه های اخیر و در حد فاصل تل آویو و حیفا انجام شده، مکانی که دو کشتی در آن غرق شده اند. حادثه غرق شدن یکی از کشتی ها حدودا به ۱۷۰۰ سال پیش و دیگری به ۶۰۰ سال پیش بر می گردد. خوب شد تو ایران پیدا نشد وگرنه فردا تو انگشت دست رئیس میراث فرهنگی بود 😂

حضور قوی نیروهای نظامی روسیه در مرز اوکراین به این نگرانی در اتحادیه اروپا و آمریکا دامن زده که این کشور قصد تهاجم به اوکراین را دارد. در تلاش برای کاهش این نگرانی ولادیمیر چخوف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه ۲۳ دسامبر به روزنامه آلمانی"دی‌ ولت" اطمینان داد که کشورش چنین قصدی ندارد و در حال آماده شدن برای حمله به اوکراین نیست.

چخوف گفت که نمی‌داند چرا اروپا اینقدر نگران تحرکاتی است که نیروهای روسیه در خاک خود انجام می‌دهند. او اشاره کرد که «هیچ سرباز روسی از مرز روسیه عبور نکرده است».

چخوف تاکید کرد که «روسیه سیاست حمایت از ساکنان روسی‌زبان در کشورهای دیگر را دنبال می‌کند»، اما «هرگز نگفته است که قصد دارد برای این کار از ابزار نظامی استفاده کند.»

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان تایید کرده که از تحرکات نیروهای روسیه در مرز با اوکراین"بسیار نگران" است و از مسکو خواسته به میز مذاکره بازگردد. ناتو اخیرا واحدهای خود را در این منطقه آماده واکنش کرده است. تقویت نیروهای نظامی کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی در شرق اروپا نیز مورد بحث قرار گرفته است.

این نگرانی که مسکو ممکن است به اوکراین حمله کند، تنش بین روسیه و غرب را به شکل قابل توجهی تشدید کرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه متقابلا غرب را به اتخاذ یک"موضع آشکارا تهاجمی" متهم و تهدید کرده است که به آن واکنشی"نظامی- تکنیکی" نشان می‌دهد.هفته گذشته، مسکو به منظور کاهش تنش، خواستار آن شد که ناتو رسما از گسترش بیشتر حوزه نفوذ خود به سمت شرق خودداری کند و ایالات متحده از ایجاد پایگاه‌های نظامی در کشورهای حوزه نفوذ شوروی سابق صرف‌نظر نماید؛ درخواستی که ناتو و واشنگتن نپذیرفتند.

استولتنبرگ: روسیه باید یک"کریسمس آرام" را تضمین کند

در همین حال ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر در مصاحبه با خبرگزاری آلمان گفت که ناتو آماده است در شورای ناتو − روسیه با این کشور به گفت‌وگو بنشیند و خواست که نشست این شورا در سال جدید هر چه زودتر برگزار شود.

استولتنبرگ با اشاره به تحرکات نیروهای روسیه در مرز اوکراین، از یک"تدارک نظامی مهم" صحبت کرد و گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر توقف یا کند شدن این تحرکات وجود ندارد. دبیر کل ناتو از مسکو خواست با کاهش تنش و خروج نیروهایش،"کریسمس آرامی را" برای همه طرف‌ها"تضمین کند".آنکا فلدهوزن، سفیر آلمان در اوکراین معتقد است که هشدارهای صریح کشورهای اروپایی و هماهنگی‌های اولیه در این رابطه سیگنال‌های درستی را به مسکو فرستاده است. او در پیامی به شهروندان آلمانی مقیم اوکراین گفت که احتمال حمله گسترده از سوی روسیه را کم می‌داند و در چند هفته گذشته شاهد افزایش قابل توجه نیروها در نزدیکی مرز روسیه با اوکراین نبوده است.با این حال فلدهوزن تاکید کرد: «من نیز مانند همه شرکای خود، رویکرد روسیه را بسیار جدی می‌گیرم. در این شرایط باید آرامش و تدبیر به نمایش گذاشته شود.»

روز پنج‌شنبه کنفرانس مطبوعاتی سنتی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پایان سال برگزار می‌شود. احتمالا پوتین در باره این تنش نیز در کنفرانس به خبرنگاران پاسخ خواهد داد.

برخلاف یک سال پیش که به دلیل محدودیت‌های کرونایی فقط خبرنگاران دست‌چین شده مجاز بودند در این کنفرانس شرکت کنند، این بار کرملین اجازه حضور ۵۰۰ خبرنگار از داخل و خارج از روسیه را داده است. مذاکرات مستقیم بین مسکو و آمریکا و ناتو نیز در ژانویه امسال برنامه‌ریزی شده است.