سفیر آمریکا در سازمان ملل: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است

21/05/1399 03:28 ق.ظ

🔺سفیر آمریکا در سازمان ملل: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است ⚡️کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان_ملل گفت: ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کلی کرفت، سفیر ایالات متحده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم.

خانم کرفت شامگاه دوشنبه ۲۰ مرداد و در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفت: فکرش را کنید که ۱۹ اکتبر فرا رسیده باشد بدون این که ممنوعیت فروش تسلیحاتی ایران تمدید شده باشد و چین و روسیه می‌توانند به ایران سلاح بفروشند. ایران سپس می‌تواند این تسلیحات پیشرفته و مرگبار را به سازمان‌های تروریستی خود در سرتاسر جهان از جمله علیه خاورمیانه، اسرائیل، سوریه، یمن، عراق، لیبی، لبنان صادر کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل افزود: ما یک انتخابت واضح داریم. انتخاب بین بزرگترین حامی تروریسم جهان و بین صلح و امنیت در سرتاسر جهان. ایالات متحده بسیار قاطعانه معتقد است تنها یک راه درست وجود دارد. کلی کرفت در مورد احتمال مخالفت روسیه و چین با ممنوعیت تمدید فروش تسلیحات متعارف به ایران گفت: ما به طور واضح اعلام کرده‌‌ایم که ایالات متحده از همه ابزارهای خود استفاده می‌کند تا اطمینان پیدا کند ممنوعیت فروش تسلیحاتی، تمدید می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روانچی: آمریکا به ایران‌هراسی برای جلب حمایت از قطعنامه‌اش متوسل شده استنماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل به طور فعال به ایران‌هراسی و زورگویی متوسل شده تا برای قطعنامه نامشروع خود که مخالف با قطعنامه ۲۲۳۱ است و به طور غیرقانونی به دنبال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است، حمایت جلب کند

پرزیدنت ترامپ: آمریکا به لبنان کمک فرستاده استپرزیدنت ترامپ: آمریکا به لبنان کمک فرستاده است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در موریس‌تاون ایالت نیوجرسی، پیش از پرواز به واشنگتن به خبرنگاران گفت که به دنبال انفجار سهمگین هفته گذشته در بیروت، ایالات متحده به لبنان کمک فرستاده است.

وزیر خارجه آمریکا: دستگیری جیمی لای در هنگ‌کنگ عمیقا نگران‌کننده استوزیر خارجه آمریکا: دستگیری جیمی لای در هنگ‌کنگ عمیقا نگران‌کننده است وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۰ مرداد و در پیامی در توئیتر گفت: «من از شنیدن گزارش‌ها در مورد دستگیری جیمی لای تحت قانون امنیتی بسیار ستمگرانه هنگ‌کنگ، عمیقا نگران هستم.»

رونق حضور افراد منفعت‌طلب در سازمان هواپیمایی/ پرونده‌ها «للّه» نیستند/ تردد کرونایی‌ها در حمل و نقل عمومی جرم استوزیر راه و شهرسازی در مورد آخرین اخبار از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه گفت: آزمایش‌ها انجام و مشاهدات عینی ثبت شده است. اطلاعات FDR و CVR دانلود و تطبیق داده شده است. تمام این اطلاعات در حال جمع‌بندی هستند و در حال هماهنگی با طرف اوکراینی هستیم که گزارش نهایی را اعلام کنیم و این گزارش به زودی اعلام می‌شود.

برگزاری هفتاد و پنجمین سالگرد حملۀ اتمی آمریکا به شهر ناکازاکی ژاپنهفتاد و پنج سال پیش در چنین روزی یعنی ۹ اوت ۱۹۴۵ میلادی، در ساعت ۱۱ و ۲ دقیقه بامداد به وقت محلی، بمب افکن ایالات متحده آمریکا یک بمب پلوتونیوم به وزن ۴.۵ تن را که «مرد چاق» نام داشت، بر فراز شهر ناکازاکی رها کرد و با این کار بیش از ۷۰ هزار نفر را کشت.

اسپر: تعداد سربازان آمریکا در افغانستان به کمتر از 5 هزار نفر کاهش می‌یابدوزیر دفاع آمریكا اعلام کرد که تعداد سربازان این کشور در افغانستان تا پایان نوامبر به کمتر از 5 هزار نفر کاهش خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی