سفر بلینکن به اوکراین برای حمایت از این کشور در برابر « تجاوز» روسیه

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

سفر بلینکن به اوکراین برای حمایت از این کشور در برابر « تجاوز» روسیه العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تاکید کرد که سفر بلینکن در 5 و 6 می به هدف «تاکید مجدد بر حمایت ثابت آمریکا از استقلال و تمامیت ارضی اوکراین در برابر تجاوز مداوم روسیه است.»روابط میان روسیه و اوکراین در پی بسیج حدود 100 هزار سرباز در هفته‌های اخیر در نزدیکی مرزهای شرقی اوکراین و در شبه جزیره کریمه بشدت متشنج شد که جامعه جهانی را به هشداردهی در خصوص بروز جنگ یا درگیری نظامی وادار ساخت.

این در حالی است که اعلام عقب نشینی روسیه چندان برای واشنگتن متقاعد کننده نبود و جان کربی سخنگونی پنتاگون چند روز پیش گفت: «ما شاهد خروج بخشی از نیروهای روسیه و دور شدن آن‌ها از اوکراین بودیم اما هنوز برای تمام شده قلمداد کردن عقب نشینی، زود است.» شایان توجه است که درگیری میان نیروهای اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق اوکراین از آغاز سال در پی آرامش پذیرفته شده در محدوده گسترده از نیمه دوم سال 2020 ، افزایش یافت.

جنگ در شرق اوکراین به کشته شدن بیش از 13 هزار نفر از زمان آغاز آن در سال 2014 بعد از اقدام مسکو در الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود انجامیده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: روسیه اقدامات خطرناک و تهاجمی خود در قبال اوکراین را متوقف کندوزیر امور خارجه ایالات متحده می‌گوید با وجود اینکه تعداد نیروهای نظامی روسیه در مرز اوکراین کاهش یافته اما هنوز تعداد این نیروها در مناطق مرزی با اوکراین قابل توجه است. اوکراین اگه عاقلانه فکر میکزد از بازیهای غرب دوری میکرد‌. البته درک میکنم که شاید اگر آزادی تصمیم گیری داشت، شاید جور دیگه عمل میکرد‌متاسفانه غرب ، اکراین رو به اجبار به بردگی گرفته !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بلینکن: به همه فعالیت‌های نگران کننده ایران می‌پردازیم!ادعاهای بلینکن: *ایران چالش‌ها و نگرانی‌های واضحی ایجاد می‌کند *به همه فعالیت‌های نگران‌کننده ایران می‌پردازیم! *این سیاست ماست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن به ترکیه برای خرید بیشتر تسلیحات روسی هشدار داد🔺بلینکن به ترکیه برای خرید بیشتر تسلیحات روسی هشدار داد ▪️به گزارش رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه ۹ اردیبهشت هشدار داد که ترکیه و همه متحدان آمریکا در صورتی که چنین خریدهایی بکنند ممکن است با تحریم های بیشتری روبرو شوند. اگر از شما بخرد خیلی هم خوش میشوید چرا که اسلحه شما انسان را نمیکشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: آمریکایی‌های زندانی در ایران را به خانه باز می‌گردانیمآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده در یک نشست خبری مشترک با دومینک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا صحت گزارش‌ها درباره تبادل زندانیان با ایران را رد ژووون😂
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدار بلینکن و راب؛ تکذیب تبادل زندانی با ایران به ازای پول | DW | 04.05.2021وزیران خارجه آمریکا و بریتانیا با رد هرگونه توافق با ایران برای تبادل زندانی به ازای پول، از تلاش دیپلماتیک در این زمینه خبر دادند. دومینیک راب بحث آزادی نازنین زاغری در قبال پرداخت بدهی لندن به تهران را نادقیق خواند. سلاح حقوق بشر که هست همونطوری که با این سلاح شاه ایران راخلع کردند دوباره بکار بگیرند شاید جواب داد ایران
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »