سفر فرانسوی‌ها به ایران برخلاف توصیه کشورشان

16/08/1400 12:44:00 ب.ظ

سفر فرانسوی‌ها به ایران برخلاف توصیه کشورشان با وجود توصیه وزارت خارجه فرانسه به شهروندانش برای خودداری از سفر به ایران، نخستین گروه از گردشگران فرانسوی پس از لغو ممنوعیت‌های ویزای توریستی وارد ایران شدند. (عکس آرشیوی است)

با وجود توصیه وزارت خارجه فرانسه به شهروندانش برای خودداری از سفر به ایران، نخستین گروه از گردشگران فرانسوی پس از لغو ممنوعیت‌های ویزای توریستی وارد ایران شدند. این گردشگران با برنامه‌ریزی یک شرکت خصوصی، بامداد یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه وارد کشورمان شده‌اند و قرار است ۱۵ روز در ایران بمانند و به شهرهای تهران، همدان، کرمانشاه، اهواز، شیراز، یزد و اصفهان سفر کنند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همزمان با ازسرگیری صدور ویزای توریستی ایران و باز شدن مرزها به روی گردشگران خارجی، دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا را به اجرا گذاشته تا این سفرها در شرایطی ایمن و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود.

براساس این دستورالعمل، گردشگران خارجی باید هنگام سفر به ایران، کارت دو دُز کامل واکسن و گواهی منفی تست PCR را ۹۶ ساعت مانده به پرواز، همراه داشته باشند. به گفته تورگردانان ایرانی، سفر گردشگران اروپایی و به‌ویژه فرانسوی‌ها پس از «حوادث آبان ۱۳۹۸» و «ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی» و «ترور سردار قاسم سلیمانی» به حالت توقف درآمده بود. در سایت وزارت امور خارجه فرانسه نیز با یادآوری آن حوادث، به شهروندان این کشور توصیه شده که از سفر به ایران خودداری کنند. همچنین با توجه به تنش در خاک جمهوری آذربایجان، از شهروندان فرانسوی خواسته شده از سفر و تجمع در کانون‌های حادثه‌خیز و نقاط مرزی پرهیز کنند. این توصیه‌ها آخرین‌بار در آوریل سال ۲۰۲۱ در وب‌سایت وزارت خارجه فرانسه به‌روزرسانی شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پیام های وزارت خارجه فرانسه سیاسیه، اینهایی که میان قبلا به ایران اومدن و دیدن که جهان غرب در باره ایران به اونها دروغ گفته و برای همین اعتنا نمیکنن.

درخواست تعدادی از جمهوری‌خواهان آمریکایی از بایدن برای کنار گذاشتن دیپلماسی با ایراندرخواست تعدادی از جمهوری‌خواهان آمریکایی از بایدن برای کنار گذاشتن دیپلماسی با ایران جمعی از جمهوری خواهان کنگره آمریکا با طرح اتهاماتی علیه کشورمان در حال فشار بر دولت بایدن هستند تا دیپلماسی با ایران را کنار بگذارد.

بازگشت به برجام؛ از سرگیری مذاکرات و دلسردی روزافزون مردم ایران | DW | 06.11.2021خبرنگار شبکه اول تلویزیون آلمان در استانبول، گزارشی درباره روند از سرگیری مذاکرات وین تهیه کرده است. او با دو شهروند ساکن تهران نیز گفت‌وگو کرده و نظرات آنها را درباره وضعیت اقتصادی ایران بازتاب داده است. خبرنگار بیناموسی بوده. و اینو نگفته که توافق بشه کمک به فلسطین بالا میره نه کمک به مردم ایران

هشدار درباره چرخش سرمایه‌گذاران افغان از ایران به سمت ترکیه | DW | 06.11.2021رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان می‌گوید اگر سیاست‌ها اصلاح نشود خطر خروج سرمایه‌گذاران افغان افزایش می‌یابد. حدود یک سوم درخواست‌های سرمایه‌گذاری در ایران به سرمایه‌گذاران افغان مربوط می‌شود. Many rulers have ruled and if you look at their history then every time there was a hope that Pakistan will flourish but nothing happened, rather the circumstances have been getting worse than ever before. A dream of Muhammad Qasim from Jan 2019. More on

توقف صادرات گاز از یکی از سه خط صادراتی روسیه به اروپادر پی توقف صادرات گاز در یکی از سه خط صادراتی گاز روسیه به اروپا، برخی سیاستمداران این اقدام را عامدانه توصیف کرده‌اند. On 25 August 2018, Muhammad Qasim saw a large portion of the earth in Pakistan sinks and people are in despair. Imran Khan is also angry and confused about how this happened and how will he fix it. - Muhammad Qasim Dreams ShakitaInu BIG SHAK+ shiba floki shibafloki + Ryoshi Ryoshi token+ yooshi + baby doge SHAKITAINU best token

انتقال سپیده قلیان از سلول انفرادی به بند زنان زندان اوین پس از ۲۵ روزخوش به حال تروریست های عرب

هیئتی از اتحادیه عرب برای رسیدگی به بحران لبنان و کشورهای عربی به بیروت می‌رودخبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه خبر داد زکی حسام، معاون دبیرکل اتحادیه عرب، سرپرستی این هیئت را بر عهده خواهد داشت. چه مسخره... عامل بحران رفتن بحران حل کنند بیمارستان_شیعیان_اوگاندا ! ▫️ نه این که مخالف کمک به مردم فقیر کشورای دیگه باشیم! اما واقعا مردم ایران حق‌شون نیست که خدمات بهداشتی و درمانی مناسب داشته باشند؟ تا وقتی حزب الله تروریست خَلع سَلاح نشود و فساد حکومتی اقتصادی در لبنان از بین نرود این کشور نُرمال نخواهد شُد