سعودی از شورای امنیت خواست حملات حوثی‌ها به این پادشاهی را محکوم کند

18/06/1400 09:57 ق.ظ

سعودی از شورای امنیت خواست حملات حوثی‌ها به این پادشاهی را محکوم کند العربيه_فارسى

نمایندگی پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به شورای امنیت خواستار محکومیت شدید این‌گونه اقدامات و مسئول دانستن شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت از سویی و تنها چند ساعت پس از اعلام نیروهای ائتلاف عربی مبنی بر رهگیری و سرنگونی 2 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» سعودی، یگان‌های پدافند هوایی این پادشاهی بامداد پنج‌شنبه، 9 سپتامبر نیز خبر دادند که 3 فروند پهپاد...

از سویی و تنها چند ساعت پس از اعلام نیروهای ائتلاف عربی مبنی بر رهگیری و سرنگونی 2 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» سعودی، یگان‌های پدافند هوایی این پادشاهی بامداد پنج‌شنبه، 9 سپتامبر نیز خبر دادند که 3 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده بسوی خمیس مشیط را رهگیری و سرنگونی کرده‌اند.

در همین راستا ائتلاف عربی تنش‌زایی‌های خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران که با هدف ضربه زدن به غیرنظامیان و مناطق شهری صورت می‌گیرد را «وحشیانه» توصیف کرد. ائتلاف ضمن تاکید این که با اقدام شبه‌نظامیان حوثی در پرتاب پهپادهای انفجاری مقابله شده است،بر ضرورت اتخاذ تدابیر قاطعانه برای محافظت از غیرنظامیان تشدید کرد.

وزارت دفاع سعودی یکشنبه گذشته از رهگیری 3 فروند موشک بالستیک پرتاب شده حوثی‌ها به سویاین پادشاهی خبر داده و تاکید کرد که 2 کودک در پی رهگیری موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری حوثی، زخمی شدند و به 14 باب منزل مسکونی خسارت وارد شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

طرح مجلس واردات خودرو را به رسمیت شناخت/ شورای رقابت نظم بازار را به هم می‌زند/ احتمال کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودرو با طرح جدیددبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: طرح مجلس در صورت تصویب می‌تواند به خوبی بازار خودرو را تحت تاثیر قرار دهد، بازار خودرو را از انحصار مطلق خارج کند و قیمت را برای مردم کاهش دهد. حتی تا 25 درصد ممکن است روی قیمت خودرو تاثیرگذار باشد.

گفت‌وگوی تلفنی پوتین و رئیس شورای اروپا پیرامون افغانستانرئیس جمهور روسیه و رئیس شورای اتحادیه اروپا درباره تحولات اخیر افغانستان تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

پدافند سعودی 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب‌شده به‌سوی خمیس مشیط را سرنگون کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن و نیروهای پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی طی 24 ساعت گذشته از رهگیری و سرنگونی چندین پهپاد انفجاری حوثی خبر دادند.تنها درود بر شما رسانه ی بسیار ارزشمندی هستید، خدا قُوَت !!!!! اما تا حکومت جمهوری اسلامی باشد این مشکلات باقی می ماند، ما بیش از چهار دهه زیر فشار حکومت جهل و جنون هستیم، ما قیامی شروع کردیم به نام قیام_سپید و ۱۴ آبان علنی می شود . خواهشمندم ما را تبلیغ کنید،سپاسگزارم

اجرای سند نقشه جامع علمی کشور، سند تحول نظام آموزش و پرورش و سند مهندسی فرهنگی و حفظ امید و جهاد همه‌جانبه برای تداوم جهش رشد علمی کشور اولویت های شورای عالی انقلاب فرهنگی است/ نگاه تحولی در شورا نیازمند ۳ تحول شناختی، نهادی و فرآیندی است/ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرارگاه علم و فرهنگ کشور است / نگاه، اندیشه و افکار مقام معظم رهبری چراغ راهی برای مسیر حرکت شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی استآیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر سه شنبه در نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم و با ترکیب اعضای جدید این شورا، از زحمات همه اعضای پیشین شورا که برای علم و فرهنگ کشور تلاش و دلسوزی کردند، قدردانی کرد. نگاه تحولی در شورا نیازمند ۳ تحول شناختی، نهادی و فرآیندی است/ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرارگاه علم و فرهنگ کشور است / نگاه، اندیشه و افکار مقام معظم رهبری چراغ راهی برای مسیر حرکت شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی است فرقه_تبهکار دولت_مبتذل این همه تاکید بر خرید واکسن چینی سینوفارم با نصف اثر فایزر و چند برابر قیمت فایزر برای چیست. بجز خیانت و تاراج دارایی ایرانیان به نفع چینیها و خامنه دجال است؟

تصاویر هوایی از نجات مهاجران غیرقانونی در دریااین افراد تلاش می‌کردند از طریق دریا خود را از اروپا به بریتانیا برسانند.

رهبر جریان مقاومت میانمار خواستار قیام سراسری علیه حکومت نظامیان شداین نهاد مقاومت که رهبری مقابله و مبارزه با حکومت نظامیان در میانمار را بر عهده دارد از مردم این کشور خواسته است علیه کودتاچیان به پا خیزند. لیاقتشون بدتر ازین حرفاس قیام افغانستان را دیده اینها هم جان گرفتن

نمایندگی دائم سعودی در نیویورک، پنج‌شنبه، 9 سپتامبر، اعلام کرد که این پادشاهی در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی به منطقه شرقی، جازان ونجران، ادامه این حملات حوثی را کارشکنی در روند تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق ثبات منطقه‌ایو صلح بین‌المللی توصیف کرد.هیأت نمایندگی سعودی همچنین حملات حوثی‌ها به خاک سعودی را تهدیدی علیه تلاش‌های سازمانملل متحد برای رسیدن به راه‌حل سیاسی فراگیر در یمن دانسته و از شورای امنیت خواست چنین اقداماتی را به شدت محکوم کرده و گروه حوثی را مسئول آن بداند.

از سویی و تنها چند ساعت پس از اعلام نیروهای ائتلاف عربی مبنی بر رهگیری و سرنگونی 2 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» سعودی، یگان‌های پدافند هوایی این پادشاهی بامداد پنج‌شنبه، 9 سپتامبر نیز خبر دادند که 3 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده بسوی خمیس مشیط را رهگیری و سرنگونی کرده‌اند.

در همین راستا ائتلاف عربی تنش‌زایی‌های خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران که با هدف ضربه زدن به غیرنظامیان و مناطق شهری صورت می‌گیرد را «وحشیانه» توصیف کرد.

ائتلاف ضمن تاکید این که با اقدام شبه‌نظامیان حوثی در پرتاب پهپادهای انفجاری مقابله شده است،بر ضرورت اتخاذ تدابیر قاطعانه برای محافظت از غیرنظامیان تشدید کرد.

وزارت دفاع سعودی یکشنبه گذشته از رهگیری 3 فروند موشک بالستیک پرتاب شده حوثی‌ها به سویاین پادشاهی خبر داده و تاکید کرد که 2 کودک در پی رهگیری موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری حوثی، زخمی شدند و به 14 باب منزل مسکونی خسارت وارد شده است.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدتی است که برای هدف قرار دادن مناطق شهری و اقتصادی در پادشاهی سعودی تلاش می‌کنند که اقدامات خصمانه آنها محکومیت‌های تعدادی از کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشته است. این کشورها ضمن تقبیح حملات تروریستی حوثی‌ها بر ایستادگی خود در کنار ریاض و امنیت این پادشاهی تاکید کردند.

تلاش‌های مکرر حوثی‌ها و تنش‌زایی‌های اخیر آنها در حالی است که سازمان ملل متحد برای برقراریآتش‌بس در یمن و از سرگیری مذاکرات برای دستیابی به راه‌ حلی مسالمت‌آمیز جهت پایان دادن به جنگی که سال‌ها است در این کشور ادامه دارد، تلاش می‌کند.