سر مو فرح؛ دونده برجسته بریتانیایی فاش کرد قربانی قاچاق کودکان بوده است - BBC News فارسی

21/04/1401 02:37 ب.ظ

سر مو فرح؛ دونده برجسته بریتانیایی فاش کرد قربانی قاچاق کودکان بوده است

این زن به ورزشکار بریتانیایی که در آن زمان خردسال بود گفته بود نام خود را محمد اعلام کند. این ستاره المپیک می‌گوید زنی که او را با خود می‌برد مدارک مسافرتی جعلی داشت با عکس او و نام «محمد فرح».

زمانی که آنها وارد بریتانیا شدند، این زن، محمد فرح را به آپارتمانی در منطقه هونسولو در غرب لندن برد و تکه کاغذی که شماره تماس با اقوامش بر آن نوشته بود را پاره کرد و در سطل آشغال انداخت: «در آن زمان فهمیدم به دردسر افتاده‌ام.

مو فرح می‌گوید برای خورد و خوراک مجبور بوده کارهای خانه را انجام دهد و از کودکان مراقبت کند. این زن به او گفته بود«اگر می‌خواهی خانواده خود را دوباره ببینی، نباید حرفی بزنی.»در سال‌های اول، خانواده‌ای که او با آنها زندگی می‌کرد اجازه نمی‌دادند مدرسه برود تا ۱۲ سالگی که به مدرسه رفت. به مسئولان مدرسه گفته شد او یک پناهجوست که از سومالی به بریتانیا آمده.

یکی از معلم‌های سابق او به بی‌بی‌سی گفت او با سر و وضع «نامرتب» به مدرسه آمد، زیاد نمی‌توانست به انگلیسی صحبت کند. به گفته این معلم، او به لحاظ احساسی و فرهنگی، تک‌افتاده بود و کسانی که خود را والدین او معرفی کردند، معلمان را هیچ‌وقت ملاقات نکردند. headtopics.com

مو فرح می‌گوید دویدن تنها پناهش از این وضعیت بوده و به گفته معلم سابقش، تنها زبانی که می‌دانست «ورزش و تحرک» بود. او در نهایت به آقای واتکینسون، معلم ورزش خود درباره هویت واقعی خود و خانواده‌ای که مجبور شده بود برای آنها کار کند، گفت.معلم ورزش او با خدمات اجتماعی تماس گرفت و به مو فرح کمک کرد تا یک خانواده سومالیایی سرپرستی موقت او را بپذیرند.«احساس می‌کردم بار زیادی از دوشم برداشته شد و خودم شدم. این زمانی بود که مو متولد شد؛ موی واقعی.

مو فرح در سن ۱۴ سالگی در تیم مدارس انگلستان برای شرکت در مسابقات دو و میدانی در لتونی دعوت شد، اما او مدارک مسافرتی نداشت. معلم ورزش به او کمک کرد با نام محمد فرح درخواست شهروندی بریتانیا بدهد، که در سال ۲۰۰۰ میلادی رسما شهروند این کشور شد.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

گوترش خواستار توافق بر سر کمک‌رسانی به سوریه شددبیر کل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست تا درباره کمک‌رسانی به سوریه به توافق برسند. - خبرگزاری آناتولی

رئیسی: حفظ ویژگی تاریخی هند به عنوان سرزمین احترام به ادیان، ضروری استنخست وزیر هند در پیامی با تبریک عید سعید قربان به رئیس جمهور، گرامیداشت این عید توسط ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی را نمادی از صلح و دوستی بین ادیان مختلف در هند دانسته است.

افزایش بیماران مبتلا به وبا در کردستان به ۳۹ موردمدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری وبا در استان به ۳۹ نفر خبر داد.

شمار مبتلایان به وبا در استان کردستان به ۳۹ نفر رسیدبه گزارش دانشگاه علوم پزشکی کردستان در روز دوشنبه، ۲۰ تیر تعداد مبتلایان به وبا در این استان به ۳۹ نفر رسیده است.

پاسخ حسین شریعتمداری به ظریف: فخری‌زاده به شدت با برجام مخالف بودشریعتمداری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: «باید به جناب ظریف گوشزد کرد که اسرائیل فخری‌زاده را زد که یکی از دانشمندان مخالف سرسخت برجام را حذف کند تا برجام حفظ شود.» این دوقلوی جنتی، شریعتمداری هر دو متوهم و ذوب شده در مقعد ملا علی هستند، هرگز مستقلا نمیتوانند بررسی و اظهار نظر کنند! وابستگی انها به ولی وقیح مانند وابستگی ولی وقیح با ایت اله عالیجناب پوتین است! اینو میگن استقلال رای اسلامی شنیدید سلمونی ها وقتی بیکار میشن ، سرِ همو میتراشند؟ شریعتمداری از کیهان هم رفته با فارس مصاحبه کرده . اینم همونه .😄 این زنا زاده بی هویت شبیه حقه وافور سوخته شده . بی ناموس پدر گمنام

عباسی: به عنوان نماینده مجلس ایران دسترسی به متن مذاکرات برجام نداریمنماینده مجلس ایران تصریح کرد اکنون عملا مذاکره‌ای انجام نمی‌شود، مطلب جدیدی بر روی میز نیست و ما نیز به عنوان نماینده مجلس دسترسی به متن مذاکرات نداریم. - خبرگزاری آناتولی