سرنوشت دو دست فروش اینستاگرامی؛ از بازداشت تا فرار از ایران

25/04/1398 10:29:00 ب.ظ

سرنوشت دو دست فروش اینستاگرامی؛ از بازداشت تا فرار از ایران

سرنوشت دو دست فروش اینستاگرامی؛ از بازداشت تا فرار از ایران

اوایل تیر ماه خبر آمد که دو دستفروش با نام های ندا وپدرام در تهران دستگیر شدند.

به گزارش رسانه ها دلیل دستگیری آنها، صفحه اینستاگرامشان بود که بیش از سیصد هزار بازدید کننده داشت و در آن از حکومت هم انتقادهایی می شد.خاورمیانه شکنجه در زندان‌های رژیم اسد؛ "یک چشم خود را از دست دادم" شهروند 26 ساله سوری به دلیل شرکت در تظاهرات علیه رژیم بشار اسد در دمشق بازداشت و در زندان بینایی یک چشمش را از دست داد.به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در رابطه با صحت خبر دستگیری معاون اجرایی سابق قوه قضاییه توسط یکی از نمایندگان مجلس و اظهار نظر نماینده دیگری پیرامون اتهامات انتسابی این فرد، گفت: اولاً از نشر اخباری که از صحت و سقم آن اطلاعی نداریم اجتناب کنیم.طنتی این کشور قصد دارد موقتا تعداد ناوهای جنگی خود را در خلیج فارس به تنها دو فروند افزایش دهد.

بعد خبر آمد که این دو دستفروش بعد از پنج روز آزاد شدند و امروز خود این دو گفتند که از ایران خارج شدند.علی همدانی با آنها گفتگو کرده است هم‌رسانی.او به دنبال تحمل گرسنگی، شوک الکتریکی و ضربات سنگینی که به صورتش وارد آمد بینایی چشم چپ خود را از دست داد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شکنجه در زندان‌های رژیم اسد؛ 'یک چشم خود را از دست دادم'شهروند 26 ساله سوری به دلیل شرکت در تظاهرات علیه رژیم بشار اسد در دمشق بازداشت و در زندان بینایی یک چشمش را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی

خبر بازداشت طبری صحت دارد/ از دو نماینده مجلس گله دارمسخنگوی قوه قضاییه: خبر بازداشت طبری صحت دارد اسماعیلی: فردی که قبلاً درحوزه ریاست قوه قضاییه معاون یکی از بخش‌ها بوده و در آن حوزه شاغل بوده است تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده‌ای تشکیل شده است. فرد مذکور و افراد دیگری بازداشت شده‌اند و این خبر صحت دارد.

اعزام تنها دو ناو به خلیج فارس، نشانه‌ای از کمبود ادوات جنگی بریتانیانشریه نشنال‌اینترست در تحلیلی درباره تصمیم بریتانیا برای افزایش مقطعی تعداد ناوهایش از یک فروند به دو فروند در خلیج_فارس نوشت که این موضوع نشانگر کمبود ناو جنگی در ادوات نیروی دریایی بریتانیا حتی در شرایط اضطراری است.

ایستاده در مسیر سقوط پاره آجرها/ چرا کارگران ساختمانی 'از کار افتادگی' نمی‌گیرند؟!یک استادکار ساختمان حتی اگر یک عضو مثلاً دست یا حتی انگشتان یک دست را از دست بدهد، با توجه به نوع کارش باید «ازکار افتاده‌ی کامل» تلقی شود؛ او نمی‌تواند با جراحت از کار افتادگی، کار دیگری از سر بگیرد و هیچ راه جایگزینی برای تامین هزینه‌های زندگی بیابد. حق قانونی، صنفی و شهروندی این کارگران است که مستمری ازکارافتادگی بگیرند؛ حتی اگر آن زمان، بیمه نبوده باشند.

صادرات ۲۰ میلیون دلاری چای از کشور/ افزایش استقبال مردم از چای داخلیرئیس سازمان چای کشور گفت: ارزش صادراتی چای خشک از کشور در سال گذشته ۲۰ میلیون دلار بود، پیش‌بینی می‌شود امسال علی‌رغم بهبود تولید برگ سبز چای به دلیل رونق بازار داخلی، رقم صادرات تغییر نکند.

از سوال تاج‌زاده تا بازداشت اکبرطبری؛ از مرموزترین فرد قوه قضائیه چه می‌دانیم؟