سرمایه‌گذاری و فعالیت گسترده بازرگانان ترکیه در ازبکستان

20/08/1400 10:57 ق.ظ

سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای با ثبت 321 شرکت در سال جاری در ازبکستان در بین اتباع خارجی در جایگاه نخست قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای با ثبت 321 شرکت در سال جاری در ازبکستان در بین اتباع خارجی در جایگاه نخست قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی بر اساس داده‌های کمیته آمار ازبکستان، سرمایه‌گذاران ترک در دوره ژانویه الی اکتبر سال جاری با ثبت 32 شرکت در این کشور رتبه نخست در بین سرمایه‌گذاران خارجی را به خود اختصاص دادند.

بنابه این آمار در دوره مذکور 1808 شرکت با سرمایه خارجی در ازبکستان ثبت شده و تعداد کل این شرکت‌ها تا یکم نوامبر به 13 هزارو 283 شرکت افزایش پیدا کرده‌اند.

سرمایه‌گذاران روسیه و چینی به ترتیب با ثبت 296 و 219 پس از ترکیه در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هدف، هک؛ فعالیت سایبری جمهوری اسلامی در ۶ ماه نخست امسال

دانش‌آموزان دختر در مدارس بنیاد معارف ترکیه در افغانستان به سر کلاس‌های‌شان بازگشتندرئیس بنیاد معارف ترکیه از بازگشت دانش‌آموزان دختر به سر کلاس‌های‌شان در مدارس این بنیاد در افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شاخص کشورهای جهان در حفاظت از محیط زیست در سال ۲۰۲۲ | DW | 09.11.2021کدام کشورها در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف مورد توافق کنفرانس تغییرات اقلیمی پاریس قرار گرفته اند؟ شاخص حفاظت از آب و هوا برای سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد برخی کشورها در حال پیشرفت هستند، اما هنوز در ۶۱ کشور وضع وخیم است. بایدن گوزید 🤭

آموزش رقص اسکاتلندی به معترضین در حاشیه نشست کوپ ۲۶ در گلاسگویک گیتاریست دربیرون محوطه نشست کوپ ۲۶ در گلاسکو، به معترضین تجمع کننده آموزش رقص اسکاتلندی داد.

ادامه رکوردشکنی کرونا در آلمان؛ ۵۰ هزار مبتلا در یک روز | DW | 11.11.2021برای نخستین بار از ابتدای پاندمی طی یک شبانه‌روز بیش از ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان شناسایی شد. کارشناسان هشدار می‌دهند که 'زمستان بسیار سختی' در انتظار شهروندان آلمان خواهد بود. بیشتر از زاکسن. مردمی عقب‌افتاده.

رکوردشکنی‌ ویروس کرونا در آلمان؛ ۵۰ هزار مبتلا در یک روز ثبت شدکارشناسان خیز تازه و شیوع ویروس کرونا در آلمان را به نرخ نسبتا پایین واکسیناسیون در این کشور نسبت می‌دهند که بنا به آمار رسمی کمی بیش از ۶۷ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شود.

سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای با ثبت 321 شرکت در سال جاری در ازبکستان در بین اتباع خارجی در جایگاه نخست قرار گرفتند.تاشکند/ خبرگزاری آناتولی

بر اساس داده‌های کمیته آمار ازبکستان، سرمایه‌گذاران ترک در دوره ژانویه الی اکتبر سال جاری با ثبت 32 شرکت در این کشور رتبه نخست در بین سرمایه‌گذاران خارجی را به خود اختصاص دادند.

بنابه این آمار در دوره مذکور 1808 شرکت با سرمایه خارجی در ازبکستان ثبت شده و تعداد کل این شرکت‌ها تا یکم نوامبر به 13 هزارو 283 شرکت افزایش پیدا کرده‌اند.

سرمایه‌گذاران روسیه و چینی به ترتیب با ثبت 296 و 219 پس از ترکیه در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

گفتنی است سرمایه‌گذاران خارجی بیشتر در بخش‌های بهداشتی، صنایع، تجارت، فناوری اطلاعات، عمرانی و کشاورزی ازبکستان سرمایه گذاری انجام می‌دهند.