سخنگوی قوه ‌قضائیه: برادر رئیس جمهوری ایران به 5 سال حبس محکوم شد

09/07/1398 02:29:00 ب.ظ

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ‌قضائیه ایران سه‌شنبه یکم اکتبر اعلام کرد که حسین فریدون، برادر رئیس

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ‌قضائیه ایران سه‌شنبه یکم اکتبر اعلام کرد که حسین فریدون، برادر رئیس بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در یک نشست خبری، اتهام حسین فریدون را اخذ رشوه دانست و گفت: «دادگاه تجدیدنظر درباره آقای فریدون تصمیم گرفته و رای نهایی را صادر کرده است».

او با اشاره به اینکه در دادگاه تجدیدنظر، در مورد سه نفر از متهمان این پرونده، «ارفاق‌هایی» لحاظ شده، از تغییر حکم حسین فریدون از «هفت سال به پنج سال» خبر داد.

اسماعیلی بر ضرورت پرداخت «جزای نقدی و مبلغ رشوه بیش از 31 میلیارد تومان» که به عنوان مابقی مجازات ها تعیین شده، تاکید کرد. به گفته او یک نفر از متهمان دیگر در این پرونده تبرئه شد. سخنگوی قوه قضاییه همچنین درباره یکی از زنان متهم در این پرونده که دادگاه بدوی دو سوم از مجازات او را تعلیق کرده بود، اعلام کرد که دادگاه تجدیدنظر یک سوم باقی مانده را هم تعلیق کرده است.

گفتنی است، نخستین بار، حسین فریدون، به دخالت در تعیین رئیس بانک رفاه کارگران پس از جنجال ایجاد شده درباره فیش های حقوقی متهم اما این اتهام توسط او به شدت تکذیب شد. پس از آن، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 2017، محاکمه حسین فریدون به اتهام فساد مالی، بار دیگر مطرح شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سخنگوی قوه قضاییه: درباره سرقت از منزل یک نماینده واقعیت را نمی‌دانیمسخنگوی قوه قضاییه با اشاره به سرقت از منزل یک نماینده مجلس گفت: اینکه سارق از محل سرقت چه اموالی برده را مالباخته اعلام می کند. بعد که دزد دستگیر شد صحتش بررسی می شود. واقعیت امر چه بوده را نمی‌دانیم اما این نماینده محترم خودشان اعلام کردند چنین اقلامی در منزل من وجود نداشته وقتی خود مالباخته ادعایی ندارد ما چه بگوییم.

چرا دستور رئیس قوه قضاییه درباره برخورد غیرقضایی و غیرکیفری با اعتراضات کارگری عملی نشد؟در کارخانجاتی که بدون تعیین تکلیف رابطه استخدامی و بازنشستگی کارگران اقدام به اخراج آنها کرده‌اند، قطعاً اینگونه کارگران حق شرعی و قانونی دارند که اعتراض خود را در بلاتکلیف گذاشتن سرنوشت و آینده‌شان به مقامات اجرایی و دولتی منعکس کنند.

سه قوه مکلف به شفاف‌سازی هستندنمانیده تهران با اشاره به اینکه طرح جدید شفافیت سازی؛ جنبه عمومی به خود گرفته است، گفت: سه قوه مکلف به شفاف سازی هستند.

سخنگوی دولت ایران : تهران از تغییر رفتار عربستان استقبال می‌کندمقام‌های ایرانی در هفته اخیر بارها آغاز گفت‌وگوها برای کاهش تنش میان ریاض و تهران را به پایان جنگ در یمن منوط کرده اند.

رئیس قوه قضاییه: سپاه قدرت پوشالی آمریکا را به جهان نشان دادرئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه سپاه با سرنگون کردن پهپاد متجاوز امریکایی قدرت پوشالی استکبار را به جهانیان نشان داد، گفت: همانگونه که کسی باورش نمی شد برادران سپاه بتوانند پهپاد آمریکایی را با به روزترین امکانات در آسمان سرنگون کنند، قطعا ما هم می‌توانیم عدالت را در این نظام مقدس اجرایی کنیم.

هشدار سخنگوی وزارت خارجه ایران به اروپا: اسنپ بک مرده استموسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به احتمال خروج اتحادیه اروپا از برجام، گفت: اگر بخواهند اسنپ بک انجام دهند، این اقدام از اکنون مرده است، چرا که ما اقدامات جبرانی برای خود و آنها در برجام پیش‌بینی کرده بودیم.