سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران در مسیر خطایی حرکت می‌کند

06/12/1399 05:52:00 ق.ظ

♦️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران در مسیر خطایی حرکت می‌کند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با توجه به گزارش اخیر آژانس در مورد جمهوری اسلامی گفت ایران در مسیر خطایی حرکت می‌کند و افزود ما باور داریم توافقی پایدار، باید از راه مذاکره دنبال شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه پنجم اسفند در کنفرانس خبری گفت: ما هنوز گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران را ندیده‌ایم. نکته اصلی، تلاش‌های مدیرکل آژانس برای اطمینان از ادامه راستی‌آزمایی در ایران است و ما به مدیرکل اطمینان و اعتماد کامل داریم.

ند پرایس افزود: در مورد جزئیات این گزارش تا زمانی که عمومی منتشر نشده چیزی نمی‌گوییم. ولی می‌توانیم بگوییم و این نکته محرمانه‌ای نیست که ایران، به برداشتن گام‌ها برای فراتر رفتن از تعهداتش در قبال توافق هسته‌ای برجام، ادامه می‌دهد. ایران به تازگی همچنین اعلام کرد همکاری‌هایش را با آژانس از جمله اجرای پروتکل الحاقی، کاهش می‌دهد. ما بر نگرانی خود در این مورد اشاره کرده و گفته‌ایم ایران در مسیر خطایی حرکت می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت: هدف ما رسیدن به جایی است که ایران و ایالات متحده به تعهدات خود در قالب برجام بازگردند و گام‌هایی که ایران به سمت آن در حال حرکت است، به وضوح مسیر خطایی است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

امریکا نیز با تکیه کردن بر تحریم های غیر قانونی ترامپی و عدم لغو فوری آن،در مسیر خطایی حرکت می کند! از خطای احمقانه دولت ترامپ بازگردید تا ایران نیز به تعهدات بازگردد همینطور فقط ژست نگیرید و حرف نزنید،عمل کنید!

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: دستیابی سریع به توافق با ایران دور از انتظار استند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 2 آوریل 2021 به «العربیه» گفت که پاسخ ما آمریکا شتر در خواب بیند پنبه دانه و گاو_شیرده عربستان_سعودی همچنان در توهم و مزخرف گویی جمهوری اسلام در لبه پرتگاه و نابودی است و هر لحظه ممکن است این اتفاق انجام شود، در فردای پیروزی دولت‌های اروپایی و کشورهایی که توافقی با این فرقه تبهکار داشته اند را فراموش نخواهد کرد،هر توافقی با فرقه تبهکار از طرف ملت ایران محکوم و فاقد ارزش است. نه_به_جمهوری_اسلامى جاویدشاه پس فعلا از پول خبری نیست

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: پکن سلاح هسته‌ای ایرانی نمی‌خواهدسخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه به‌رغم رقابت آمریکا و چین این دو کشور «در حوزه‌هایی همسانی تاکتیکی دارند»، لزوم عدم دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را یکی از موارد همسانی سیاست‌های پکن و واشنگتن دانست. باشه میاد سلاحهای اتمیشو از شما میخره هول نکنید ایران سلاح بخواد از چین و امریکا اجازه نمیگیره خودش تولید میکنه ولی تهران میخواهد

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره برای تبادل زندانیان با ایران هستیمیک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که این کشور آماده مذاکره برای تبادل زندانیان با ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: صبر ایالات متحده در مورد مساله هسته‌ای ایران نامحدود نیستند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مساله هسته‌ای ایران را «چالشی اضطراری» خواند بر عزم واشینگتن برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای از طریق مجاری دیپلماتیک تاکید کرد. آمریکائیهاهمه‌شون به این نتیجه رسیدن که ایران کشوری‌است قدرتمند،که مردمش‌مملکت‌شان را عین ناموس خودپنداشته وبرای آن جانشان را فدامی‌کنند٪ وبرعکسش ایرانیان فراری وبرعنداز÷همه‌شان خائن، وطن فروش وبی‌بندوبار هستند٪دقیقا'عین گاوهای شیرده عربستان وشیخ نشینان حاشیه خلیج فارس آمریکا و این زمزمه و زمینه سازی بازگشت قهرمانانه آمریکا به برجام است حالا که دولت اشغالگر کاخ سفید جیگر رویارویی با آخوندها ندارد بهتره که نفرین نامه سخت بنویسند در چاه جمکران بیاندازند! شاید امام زمانشان از سولاخ موش بیرون بیاد و جلو بمب اتمی آخوندها را بگیره! حاج حسین اوباما هم برای آخوندها یک جلد قرآن فرستادند! فکر می کرد آخوندها مسلمون هستند!

سخنگوی وزارت خارجه حمله آمریکا به شرق سوریه را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه 'حملات غیر قانونی و تجاوز گرانه نیروهای آمریکایی به مناطقی در شرق سوریه که نقض آشکار حقوق بشر و تجاوز نسبت به حقوق و قوانین بین المللی است' را به شدت محکوم کرد جدا آقای سخنگو مابرای مقابله بازیاده خواهیهاوزورگویی های آمریکانیازبه یک اعتلاف شرقی یایک ناتوشرقی باهمکاری کشورهای جبهه مخالف سیاستهای آمریکامانندروسیه-ایران-چین وکره ش وعراق وسوریه و..داریم.وقانون این اعتلاف بایداین باشدکه اجازه حضورنظامی آمریکاوناتورادرمحدوده1000کیلومتری این کشورهاداده نشود برو دعا کن ترامپ برگرده. لااقل اون جواب چندتا ترقه و فشفشه در کدرن تون رو نمیداد