ساعت زمین؛ امشب اگر همه جا تاریک شد تعجب نکنید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ساعت ۸ و نیم امشب، شنبه ۲۸ مارس (۹ فروردین) اگر دیدید چراغ خانه همسایه‌تان خاموش شد تعجب نکنید، آنها به کارزاری پیوسته‌اند که «ساعت زمین» نام دارد. درباره این کارزار بیشتر بدانیم.

ساعت ۸ و نیم امشب، شنبه ۲۸ مارس اگر دیدید چراغ خانه همسایه‌تان خاموش شد تعجب نکنید، آنها به کارزاری پیوسته‌اند که «ساعت زمین» نام دارد.«ساعت زمین» یک سنت سالانه است که بر اساس آن مردم در هر جای جهان که باشند از ساعت ۸ و نیم تا ۹ و نیم شب به وقت محلی خودشان، تمام چراغ‌ها را خاموش می‌کنند. «ساعت زمین» با «روز زمین» که آن هم در پیوند با محیط زیست و کره زمین است، تفاوت دارد.

از آن زمان به بعد میلیون‌ها نفر از مردم در سرتاسر کره زمین هر سال در این کارزار شرکت کردند. در مدت یک ساعت خاموشی «ساعت زمین» بناهای مهم جهان از جمله برج ایفل پاریس، ساعت بیگ‌ بن لندن، اپرای سیدنی، برج‌العرب امارات، کاخ باکینگهام بریتانیا، کولوسئوم رم، برج میلاد تهران و قصر ادینبورگ اسکاتلند به مدت یک ساعت خاموش می‌شوند.پیشنهاد دهندگان این کارزار می‌گویند مردم تمام کشورهای جهان با مشارکت در این حرکت یک هدف را در سر دارند: ساختن آینده‌ای با طبیعت‌دوستی.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خیلی مسخره است وبسایتتون وقتی ازینجا باز میکنیم کلی کوکی میاد چه خبره؟؟؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جهانگیری: اگر نیاز باشد محدودیت های بیشتری اعمال می کنیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimجهانگیری: اگر نیاز باشد محدودیت های بیشتری اعمال می کنیم معاون اول رییس جمهور: کار دولت تنها ارائه نظر و توصیه نیست بلکه اگر ضرورت داشته باشد به منظور تأمین سلامت مردم بایدها و نبایدها را اجرایی خواهد کرد و کسانی که از قوانین سرپیچی کنند جریمه خواهند شد اهمال کاری شما در پیشگیری بینظیر است! خیلی زحمت کشیدید، انجام این کار نیازمند قرنطینه اولیه قم و شهرهای درگیر بود!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اگر کرونا به سراغ اردوگاه‌های آوارگان سوریه برود - BBC News فارسیسازمان ملل متحد بارها هشدار داده که شیوع ویروس کرونا در اردوگاه‌های آوارگان در شمال غرب سوریه فاجعه‌بار خواهد بود. اگر کرونا سراغ کارمندان بی بی سی برود... شما نفرستید نمیرود ! خدا لعنت کند خامنه‌ای بیشرف کودک کش و طرفدارانش را که خاورمیانه را به خاک و خون کشیدند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اگر خیابان فلسطین جنوبی ثبت ملی شود...از یک سو وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امکان ثبت ملی خیابان فلسطین جنوبی به عنوان یک محور ارزشمند در تهران را شُدنی می‌داند و از سوی دیگر در مقابل مجوزهای رو شده از خانه‌های تاریخی که از فهرست آثار ملی خارج شده‌اند، به ثبت ملی کتابِ «پهنه‌های تاریخی تهران» که خودش سال‌ها قبل تهیه کرده، قناعت می‌کند. هنوز جنگل‌های هیرکانی کلی مکان تاریخی ثبت ملی نشده انوقت میخوان خیابان فلسطین جنوبی ثبت ملی کنن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از ساعت 20:30 تا 21:30 جهان خاموش می‌شودبا خاموش کردن لامپ‌ها و وسایل برقی غیرضروری از ساعت 20:30 تا 21:30 امشب، در رویداد بین‌المللی ساعت زمین شرکت کنیم. مادر جان چی میشود ?
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

919 فوتی در 24 ساعت: ایتالیا رکورد مرگ بر اثر کرونا در یک روز را شکستویروس کرونا در 24 ساعت بین 26 و 27 مارس 2020 جان 919 نفر را در ایتالیا گرفت، تا رکورد جدیدی در این حالا اینهمه فوت میکنن ایتالیا یه وقت خاموش نشه!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اولین واریزی کمک معیشتی ۹۹؛ ساعت ۲۴ یکشنبه آیندهکمک هزینه معیشتی | سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: مرحله پنجم کمک‌های معیشتی دولت و اولین واریزی در سال ٩٩ ساعت ۲۴ یکشنبه ۱۰ فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »