سازمان ملل: جامعه جهانی از انتخابات افغانستان کاملاً حمایت می‌کند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نمایندگی سازمان ملل متحد (یوناما) در کابل پایتخت افغانستان، دوشنبه 16 سپتامبر اعلام کرد، جامعه جهانی

تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «یک پیام قوی از نمایندگان جلسه شورای امنیت ملل متحد در مورد افغانستان در هفته گذشته این بود که جامعه بین‌المللی از انتخابات ریاست جمهوری که به تاریخ 28 سپتامبر برگزار می‌شود، کاملاً حمایت می‌نماید».

یوناما از تلاش‌های کمیسیون مستقل انتخابات و نیروهای امنیتی که برای برگزاری انتخابات آمادگی می‌گیرند، ستایش کرده گفت، هر دو کمیسیون انتخابات باید با جامعه مدنی، کاندیدان و تمام دست‌اندرکارانی که برای برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار کار می‌کنند، پیش از آغاز رای‌دهی برای اینکه تمام شهروندان واجدالشرایط افغان بتوانند از حق قانونی رای‌دهی خود برای انتخاب شخص مورد نظرشان استفاده کنند، تلاش‌های‌شان را افزایش دهند.

یوناما اضافه کرد: «انتظار می‌رود که همه کاندیدان و رای‌دهندگان سهم خویش را در حفظ شفافیت انتخابات و خودداری از شمولیت در هر گونه بی‌نظمی‌های انتخاباتی، ایفا نمایند. در هر صورت اگر در مورد وقوع بی‌نظمی‌ها نگرانی وجود داشته باشد باید فوراً کمیسیون شکایات انتخاباتی در جریان قرار گیرد تا تحقیقات سریع و مناسب خود را آغاز نماید».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگرانی سازمان ملل نسبت به حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شرکت ترک‌ها و مسلمانان آمریکا در برنامه‌های سازمان ملل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رییس سازمان پدافند غیرعامل: نسبت به قحطی صد سال قبل، وضع بسیار مناسبی داریمغلامرضا_جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل، تحریم‌های آمریکا را جنگ اقتصادی خواند و گفت با وجود تحریم‌ شدید اگر شرایط را با قحطی صد سال قبل که «در آن حدود نیمی از جمعیت ایران از بین رفت مقایسه کنیم اکنون وضع بسیار مناسبی داریم هرچند مشکلاتی وجود دارد.» خدایا با کیا طرفیم،عهد دقیانوسی ها و قرون وسطی یها
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

طالبان: امنیت سازمان صلیب سرخ را در افغانستان دوباره تضمین می‌کنیمرهبران طالبان ماه آوریل گذشته با اعلام اینکه صلیب سرخ جهانی و سازمان جهانی بهداشت در جریان عملیات واکسیناسیون دست به فعالیت های «مشکوک» زده و اقداماتی فراتر از ماموریت اعلام شده خود انجام داده اند، فعالیت نهاد های بین المللی یاد شده را در خاک افغانستان ممنوع اعلام کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دورخیز سازمان اوج برای جشنواره سی‌وهشتمتهران-ایرناپلاس- کارگردانان مطرح سینمای ایران در تدارک برای حضور در جشنواره فیلم فجر هستند. سازمان سینمایی اوج هم از این قافله عقب نمانده و با دستی پر، در حال آماده‌سازی فیلم‌هایش است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سازمان سنجش آموزش کشورسازمان سنجش آموزش كشور، سنجش و اندازه‌گيري و ارزيابي دانش داوطلبان ورود به آموزش عالي كشور و سطوح مختلف آموزشي، استقرار نظام كارآمد در امر سنجش آموزش
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »