سازمان بهداشت جهانی شمار تلفات ناشی از کرونا را ۱۵ میلیون نفر تخمین زد

15/02/1401 09:37:00 ب.ظ

سازمان بهداشت جهانی شمار تلفات ناشی از کرونا را ۱۵ میلیون نفر تخمین زد بر اساس گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی، بیشتر مرگ و میرهای ناشی از کرونا در جنوب شرقی آسیا، اروپا و قاره آمریکا گزارش شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

این در حالی است که رقم تلفات گزارش شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز بیش از ۶.۲ میلیون نفر است. چاپ سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که همه‌گیری کووید-۱۹ منجر به مرگ نزدیک به ۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان شده است در حالی که رقم گزارش شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، ۶ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۲۴۱ نفر است.

این نهاد بین‌المللی بهداشتی می‌گوید ویروس کرونا یا تأثیر آن بر سیستم‌های بهداشتی در دو سال اول همه‌گیری، بیش از دو برابر آمار رسمی جان‌باختگان فعلی قربانی گرفته است. همزمان، شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا از مرز یک میلیون نفر فراتر رفت.

هر چند میزان مرگ روزانه در آمریکا کاهش قابل توجهی داشته است اما هنوز روزانه، حدود ۳۶۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند. بر اساس گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی، بیشتر مرگ و میرهای ناشی از کرونا در جنوب شرقی آسیا، اروپا و قاره آمریکا گزارش شده است. headtopics.com

تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، گفت این رقم باید کشورها را ترغیب کند تا در ظرفیت‌های خود برای مهار شرایط اضطراری بهداشتی آینده سرمایه‌گذاری بیشتری کنند. این سازمان دانشمندانی را مأمور تعیین تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از کرونا بین ژانویه سال ۲۰۲۰ تا پایان سال گذشته کرد. این تیم تخمین زدند که بین ۱۳.۳ تا ۱۶.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

پیشنهاد تزریق یک دز واکسن کرونا در سال جاری از سوی وزیر بهداشتوزیر بهداشت گفت: پیشنهاد ما این است که امسال همه مردم حداقل یک دز دیگر واکسن کرونا را تزریق کنند چون این واکسن می‌تواند بسیار ایمنی‌بخش و اطمینان‌بخش باشد. نمی‌توان اینطور قضاوت کرد که ویروس در جهان غیرفعال شده، چون ویروس در دنیا فعال است و همچنان در جاهای مختلف مرگ و میر دارد.

سازمان محیط‌ زیست: یکی از سه توله یوزپلنگ ایرانی تلف شد | DW | 04.05.2022پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست به نقل از دامپزشک مرکز تکثیر یوز آسیایی از تلف شدن یکی از سه توله‌ای که اخیرا بدنیا آمده بود خبر داد. علت مرگ توله یوزپلنگ 'ضعف و ناهنجاری مادرزادی ریه' اعلام شده است.

مین‌گذاری در اوکراین؛ ویدئویی از زن جوانی که دو پای خود را از دست دادهدفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه اعلام کرده است که اوکراین بیشترین تعداد مین را هم‌اکنون در خاک خود دارد. جزئیات بیشتر🔽 ویڈیو دیکھیں : ExpressNews

سازمان ملل: تجاوز جنسی سربازان روس به مردان و پسران اوکراینی در دست بررسی استمقام‌های سازمان ملل متحد و اوکراین می‌گویند در میان قربانیان تجاوز جنسی توسط سربازان روسی در اوکراین، مردان و پسران نیز هستند. افغان ها ملامت هستند اگر حین تجاوز روس ها به افغانستان بالای روس ها تجاوز کرده لواطت نمی کردن حالا این روس ها در اوکراین چنین کاری انجام نمی دادن اوه! مقامات سازمان ملل چقدر سریع «مجرم» را تشخیص دادند!

نماینده آمریکا در سازمان ملل: ممکن است در مورد برجام به توافق نرسیمنماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در یک نشست مطبوعاتی گفت که در زمینه احیای برجام «هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن هست و هنوز توافقی نداریم و این امکان هست که به توافق هم نرسیم». ان‌شاالله که به توافق نمیرسید دموکراتهای کثیف

نماینده آمریکا در سازمان ملل: این امکان وجود دارد که به توافق نرسیم«لیندا توماس گرینفیلد»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، در یک نشست مطبوعاتی گفت که در زمینه احیای_برجام «هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و ما هنوز توافقی نداریم و این امکان وجود دارد که به توافق هم نرسیم». اخبار_ایران