سازمان آتش‌نشانی مشهد: هیچ بیمارستانی تاییدیه ایمنی ندارد

18/08/1400 11:59 ق.ظ

۳۳ بیمارستان شهر مشهد با وجود گذشت دو سال از اخطارهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، تاکنون از این سازمان تاییدیه ایمنی دریافت نکرده است. اخبار_ایران ایمنی_در_محل_کار

به گزارش روزنامه « خراسان »، روز سه‌شنبه، ۱۸ آبان ۱۴۰۰، «حسین صالح»، رئیس اداره نظارت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد، در خصوص وضعیت ایمنی بیمارستان‌های این شهر گفت: «براساس بازدیدهای میدانی چک لیست‌هایی برای تامین...

به گزارش روزنامه « خراسان »، روز سه‌شنبه، ۱۸ آبان ۱۴۰۰، «حسین صالح»، رئیس اداره نظارت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد، در خصوص وضعیت ایمنی بیمارستان‌های این شهر گفت: «براساس بازدیدهای میدانی چک لیست‌هایی برای تامین ایمنی به بیمارستان‌ها داده می‌شود تا براساس اقدامات انجام شده بتوانند تاییدیه ایمنی را از سازمان آتش نشانی دریافت کنند. متاسفانه هنوز هیچ بیمارستانی نتوانسته است تاییدیه ایمنی آتش نشانی را دریافت کند».

براساس این گزارش تنها دو بیمارستان برای تشکیل پرونده و رفع مشکلات و نواقص ایمنی خود اقدام کرده‌اند. صالح با بیان اینکه تعداد بیشتر از بیمارستان‌های مشهد قدیمی هستند، گفت: «شاید بستر ایمنی سازی برای آن‌ها فراهم نباشد اما باید چاره‌‌ای اندیشید که بتوانند تاییدیه آتش نشانی دریافت کنند و حداقل استانداردهای لازم ایمنی را داشته باشند».

به گفته رئیس اداره نظارت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد، حتی بیمارستان‌های تازه احداث شده نیز دارای نواقص ایمنی به لحاظ آتش‌نشانی هستند.

ادامه مطلب:
iranwire »

جزئیات تازه از گفتگوی رئیس سازمان سیا و ولادیمیر پوتین؛ آمریکا نگران تحرکات نظامی روسیه استدو منبع آگاه روز دوشنبه ١٧ آبان به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته‌اند ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) در جریان دیدار هفته گذشته خود از مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز گفت‌وگویی داشته است.

سازمان ملل متحد: عاملان ترور نافرجام نخست‌‌‌وزیر عراق باید مجازات شوندآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن محکوم‌کردن تلاش برای ترور مصطفی الکاظمی، نخست‌‌وزیر عراق خواستار مجازات «مرتکبین این جنایت» شد.دبیرکل سازمان ملل ولی عاملان ترورمهمان نخست وزیر عراق نبایستی محاکمه شوند؟؟؟؟مظلوم قاسم سلیمانی... هر وقت تونست عاملان کشتار مردم یمن رو مجازات کنه اون ها رو هم مجازات میکنه

فرستاده سازمان ملل در یمن: حوثی‌ها افزایش تنش در مارب را متوقف کنندهانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن خواستار توقف تنش‌افزایی شبه‌نظامیان حوثی در استان مارب شد.گروندبرگ یک‌شنبه 7 نوامبر در گفت‌وگو با

سازمان ملل اقدام برای ترور نخست وزیر عراق را محکوم کرددفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق اقدام برای ترور نخست‌وزیر این کشور را به‌ شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

شورای امنیت سازمان ملل حمله به اقامتگاه نخست‌ وزیر عراق را محکوم کردپانزده کشور عضو این شورا در یک بیانیه مشترک «بر ضرورت پاسخگویی عاملان، سازمان دهندگان، تامین کنندگان مالی و حامیان این اقدام مذموم» تاکید کرده و افزودند که این افراد باید محاکمه شوند. سال ها است، فقط مخالفین را محکوم می کنند غیر از محکوم کردن دیگه چه کاری انجام دادند ؟ قشنگ معلومه تخماش چسبیده زیر گلوش

سازمان جهانی بهداشت: 7 تُن تجهیزات طبی به افغانستان منتقل شدسازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که 7 تُن تجهیزات طبی از کمک‌های این سازمان به کابل منتقل شده است که برای تداوی حدود 5 هزار کودک افغانستانی استفاده خواهد کثافت یعنی اینکه از طالبان وحشی حمایت کنی تا این بدبختی سر مردم افغانستان بیاد بعد یع لقمه نون بندازی جلوشون

استان‌وایر - ۳۳ بیمارستان شهر مشهد با وجود گذشت دو سال از اخطارهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، تاکنون از این سازمان تاییدیه ایمنی دریافت نکرده است.

به گزارش روزنامه «

خراسان

»، روز سه‌شنبه، ۱۸ آبان ۱۴۰۰، «حسین صالح»، رئیس اداره نظارت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد، در خصوص وضعیت ایمنی بیمارستان‌های این شهر گفت: «براساس بازدیدهای میدانی چک لیست‌هایی برای تامین ایمنی به بیمارستان‌ها داده می‌شود تا براساس اقدامات انجام شده بتوانند تاییدیه ایمنی را از سازمان آتش نشانی دریافت کنند. متاسفانه هنوز هیچ بیمارستانی نتوانسته است تاییدیه ایمنی آتش نشانی را دریافت کند».

براساس این گزارش تنها دو بیمارستان برای تشکیل پرونده و رفع مشکلات و نواقص ایمنی خود اقدام کرده‌اند.

صالح با بیان اینکه تعداد بیشتر از بیمارستان‌های مشهد قدیمی هستند، گفت: «شاید بستر ایمنی سازی برای آن‌ها فراهم نباشد اما باید چاره‌‌ای اندیشید که بتوانند تاییدیه آتش نشانی دریافت کنند و حداقل استانداردهای لازم ایمنی را داشته باشند».

به گفته رئیس اداره نظارت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد، حتی بیمارستان‌های تازه احداث شده نیز دارای نواقص ایمنی به لحاظ آتش‌نشانی هستند.

او با بیان اینکه آتش‌نشانی قدرت اجرایی برای برخورد ندارد، گفت: «نهایت کار ما این است که رونوشتی از اسامی مجتمع‌های پرخطر را به دادستانی اعلام کنیم که آن‌ها نیز در جریان باشند».

صالح با انتقاد از اهمیت ندادن به بحث ایمنی در بیمارستان‌ها به دلیل هزینه‌های بالا می‌گوید: «واقعیت این است که (مسئولان بیمارستان ها) هم زرنگ شده‌‌اند و هر از گاهی می‌آیند پرونده را به جریان می‌اندازند و بخشی از کار را انجام می‌دهند و می‌روند، عملا دوست ندارند چون هزینه بردار است.»

براساس این گزارش، همین چند هفته پیش بود که بیماری در یکی از بیمارستان‌های مشهد در داخل آسانسور به دلیل خرابی گیر کرد و شرایط ناگواری را رقم زد که در نهایت منجر به مرگ این بیمار شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: