سازمان بهداشت جهانی: ترکیه همواره دست یاری به جهان دراز کرده است

10/04/2020 11:36:00 ب.ظ

سازمان #بهداشت جهانی: #ترکیه همواره #دست یاری به #جهان دراز کرده است

بهداشت, دست

سازمان بهداشت جهان ی: ترکیه همواره دست یاری به جهان دراز کرده است

سازمان بهداشت جهان ی از کمک‌های پزشکی ترکیه به کشورهای مختلف جهان قدرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

10.04.2020ژنو/خبرگزاری آناتولیمایک راین٬ رئیس برنامه امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی با قدردانی از کمک‌های درمانی ترکیه به کشورهای دیگر برای مقابله با ویروس کرونا گفت:‌ ترکیه همیشه دست یاری به نیازمندان دراز کرده و به آن ادامه می‌دهد.وی که در یک نشست خبری ویدئویی شرکت کرده بود٬‌ در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی اظهار داشت: ترکیه تجارب ارزشمندی در حوادث غیرمترقبه کسب کرده و به ویژه درسهای بزرگی را از زلزله های اخیر دارد.

راین با اشاره به اینکه ترکیه کمک‌های پزشکی مهمی را به کشورهای ایتالیا٬ اسپانیا و حوزه بالکان کرده است٬‌ افزود: احتمالا هیچ کشور اروپایی تجارب ترکیه در مقابله با بلایای بزرگ را نداشته باشد. بسیاری از کشورهای جهان با تیم‌های امدادی ترکیه آشنا هستند. همه قدران این کمک‌ها هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

سازمان جهانی بهداشت: ترکیه کشور الگو در مقابله با کووید-19 است

واکنش سازمان جهانی بهداشت به ترامپ: ویروس را سیاسی نکنیدپیش از واکنش رسمی آقای گبریسیوس به سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد از عملکرد سازمان جهان ی بهداشت در مبارزه با شیوع ویروس کرونا در جهان حمایت کرده بود. همزمان برخی منابع خبری از پشتیبانی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از این سازمان خبر می‌دهند. سازمان بهداشت جهانی گُه خورد. ChineseVirus مثل روحانی که گفت امام رضا را سیاسی نکنیم بذاریم برای مردم بماند چون سود مشترک داره سازمان جهانی بهداشت اگه به همه کشورها توصیه می کرد راه ارتباط هوایی و زمینی و دریایی تون با چین ببندید و از همه کشورها کمک می گرفت برای ریشه کنی بیماری در داخل چین الان نه در چین فاجعه انسانی رخ داده بود و نه دنیا به بیماری آلوده شده بود

حمایت سازمان جهانی بهداشت از فلسطین در مقابله با ویروس کرونا

شیوع کرونا؛ مجادله تایوان و مدیرکل سازمان بهداشت جهانیدولت تایوان به اظهارات اخیر دکتر تدروس غيبريسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهان ی، که این کشور را به دست داشتن در حملات نژادپرستانه علیه خود متهم کرده،‌ قویا اعتراض کرده است. دقیقا منظور از ناظران کیه؟بی بی سی فارسی یک تنه مرزهای نسبیت عام و خاص رو جابجا کرد بر عن داز ها که تا دیروز سنگ پزشکان بدون مرز رو به سینه میزدند،حالا چی شده کاسه لیسی ترامپ رو میکنند وبه جان سازمان بهداشت جهانی افتادن🤭🤭🤭

جدال ترامپ با سازمان جهانی بهداشت؛ حاصل زورآزمایی چین و آمریکا چیست؟دونالد ترامپ می گوید سازمان جهان ی بهداشت در موضوع کرونا مرتکب «اشتباه» شده است. او با اشاره به اینکه «این سازمان پول خود را از آمریکا می‌گیرد اما به دولت چین نزدیک شده است» تهدید به قطع بودجۀ پرداختی به این سازمان برای مبارزه با ویروس کرونا کرده است. امیدوارم حاصلش رسوایی کامل چین باشه تمام ممالک ابر قدرت را خداوند شرمنده ریشخند ساخت .

تقدير سازمان جهانى بهداشت از اقدامات تركيه در راستاى مبارزه با كروناتقدير سازمان جهان ى بهداشت از اقدامات تركيه در راستاى مبارزه با كرونا

سازمان بهداشت جهانی از کمک‌های پزشکی ترکیه به کشورهای مختلف جهان قدرانی کرد.سازمان جهانی بهداشت از تلاش‌های ترکیه برای مقابله با شیوع کووید-19 تمجید و آن را کشور الگو در این زمینه اعلام کرد.توهین و تهدید نژادپرستانه علیه تدروس ادهانوم؛ تایوان خواستار عذرخواهی سازمان جهانی بهداشت شد رئیس سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه همچنین با انتقاد از تهدیدها و توهین‌ها علیه خود و نهاد تحت امرش گفت: «نمی‌توانم حجم حملات آزارها، یا اظهارات ناشایست، القاب بد و کاکا سیاه خواندن خود را بیان کنم.مدیر دفتر سازمان جهانی بهداشت در غزه از ارسال 1000 کیت تشخیص کووید-19 توسط این سازمان به نوار غزه خبر داد.

10.04.04.2020 ژنو/خبرگزاری آناتولی مایک راین٬ رئیس برنامه امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی با قدردانی از کمک‌های درمانی ترکیه به کشورهای دیگر برای مقابله با ویروس کرونا گفت:‌ ترکیه همیشه دست یاری به نیازمندان دراز کرده و به آن ادامه می‌دهد.. وی که در یک نشست خبری ویدئویی شرکت کرده بود٬‌ در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی اظهار داشت: ترکیه تجارب ارزشمندی در حوادث غیرمترقبه کسب کرده و به ویژه درسهای بزرگی را از زلزله های اخیر دارد. وی در این پیام توئیتری نوشته است: ترکیه به‌دلیل ظرفیت تشخیص کووید-19 و تلاش‌های قابل ملاحظه‌ای خود برای درمان افراد مبتلا به این بیماری، یک کشور الگو برای جهان است. راین با اشاره به اینکه ترکیه کمک‌های پزشکی مهمی را به کشورهای ایتالیا٬ اسپانیا و حوزه بالکان کرده است٬‌ افزود: احتمالا هیچ کشور اروپایی تجارب ترکیه در مقابله با بلایای بزرگ را نداشته باشد. همچنین از ژنو نیز 19 هزار کیت تشخیص کرونا به فلسطین اعزام خواهد شد.

بسیاری از کشورهای جهان با تیم‌های امدادی ترکیه آشنا هستند. گفتنی است نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه در تاریخ 10 مارس شناسایی شد. می‌خواهم امروز بی پرده صحبت کنم. همه قدران این کمک‌ها هستند. رئیس برنامه امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی تصریح کرد: اکنون نیز جامعه جهانی باید از ترکیه که در حال حاضر میزبان میلیون‌ها پناهجو است٬ حمایت کنند. همچنین 908 نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌ و 2142 تن نیز بهبود یافته‌اند. ما نیز هر چه از دستمان برآید برای کمک به ترکیه انجام خواهیم داد. از آنجا که دولت چین تایوان را به‌عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی‌شناسد، این کشور امکان عضویت یا حتی عضویت ناظر در بسیاری از نهادهای وابسته به سازمان ملل، از جمله سازمان جهانی بهداشت را ندارد. .