سازمان ملل: دستکم 726 غیرنظامی در اوکراین جان باخته‌اند

26/12/1400 12:42:00 ق.ظ

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که در جنگ روسیه و اوکراین از 24 فوریه تا 15 مارس دستکم 726 غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که در جنگ روسیه و اوکراین از 24 فوریه تا 15 مارس دستکم 726 غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 17.03.

2022 ژنو/خبرگزاری آناتولی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان با انتشار گزارشی اعلام کرد که در جریان جنگ روسیه و اوکراین 726 غیرنظامی در اوکراین جان خود را از دست داده، 1174 غیرنظامی زخمی و 3 میلیون و 63 هزار پناهجو از اوکراین به کشورهای همسایه رفته‌اند.

طبق این گزارش 3 میلیون و 63 هزار و 95 پناهجو به کشورهای همسایه رفتنه‌اند. یک میلیون و 857 هزار و 45 پناهجوی اوکراینی به لهستان، 467 هزار و 703 به رومانی، 344 هزار و 454 نفر به مولداوی، 272 هزار و 943 نفر به مجارستان، 220 هزار و 977 نفر به اسلواکی، 155 هزار و 841 نفر به روسیه و 816 هزار نفر به بلاروس رفته‌اند.

علاوه بر این، در بین روزهای 18 تا 23 فوریه، 96 هزار نفر از مناطق دونتسک و لوهانسک به روسیه رفته‌اند. صدها هزار پناهجو که از اوکراین به کشورهای همسایه رفته‌اند از اینجا به سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کردند. headtopics.com

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که در جنگ روسیه و اوکراین از 24 فوریه تا 15 مارس دستکم 726 غیرنظامی جان خود را از دست داده و 1174 غیرنظامی مجروح شده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سفر رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل به کابل در اوج توجهات جهانی به اوکراینرئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در اوج توجهات جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بحران انسانی در این کشور، وارد پایتخت افغانستان شد.

سازمان ملل: جنگ در اوکراین نباید باعث «فراموشی» بحران افغانستان شوداز زمان روی کار آمدن طالبان در ماه اوت سال گذشته میلادی، افغانستان در یک بحران مالی عمیق فرو رفته است و این بحران، وضعیت انسانی حاکم بر کشور را آنهم پس از سال‌ها جنگ و خشکسالی وخیم کرده است. چه چیزی در ایران ایراد داره ؟؟ بله درسته؛؛ قوانین مربوط به اینکه اگر پدری دخترشو بکُشه قصاص نمیشه و دست همه پدرهای (((روانی))) رو باز گذاشته تا براحتی قتل کنن و دخترشونو بکُشن !! 😬😬🔥😬😬🔥🔥🔥🔥🔥 باشه

سازمان ملل: فاجعه یمن نباید تحت‌الشعاع جنگ در اوکراین قرار بگیردسازمان ملل روز چهارشنبه ۲۵ اسفند هشدار داد که یمن در آستانه فاجعه است و نباید تحت‌الشعاع جنگ در اوکراین قرار بگیرد. خاک بر سر بایدن سازمان ملل فعلان توی کون اوکراینه چون چشم آبی هستن تمامش پروژه های امریکاست بخاطر جمع آوری پول.

پاکستان میزبان چهل و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامیپاکستان میزبان چهل و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی چهل و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی با موضوع (ایجاد مشارکت برای وحدت، عدالت و توسعه) در روزهای 22 و 23 مارس در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار می‌شود.

روانچی: ایران از ابتکارات سازمان همکاری اسلامی برای مبارزه با اسلام هراسی حمایت می‌کندمجید تخت روانچی در سخنانی در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل جهت تصویب قطعنامه مقابله با اسلام هراسی گفت: در چند دهه اخیر، تحرکات ضد اسلام و مسلمانان به طور مزمنی توسط برخی رسانه‌ها، سیاستمداران، انفلونسرها و در نیز گفتمان های دانشگاهی تقویت شده‌اند. باید سخنان نفرت انگیز و اعمال تبعض علیه مسلمانان را به شدت محکوم کنیم.

سفر رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل به کابل در اوج توجهات جهانی به اوکراینرئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در اوج توجهات جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بحران انسانی در این کشور، وارد پایتخت افغانستان شد.