سازمان ملل: در سال جاری بیش از ۲۵۰۰ غیرنظامی افغان در جنگ کشته‌ شده‌‌اند

25/07/1398 04:10 ب.ظ

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در ربع سوم سال جاری میلادی (ژوئیه تا سپتامبر) در این کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. این سازمان گفته که در ۹ ماه اول جاری میلادی در مجموع ۲۵۶۳ غیر نظامی در افغانستان کشته و ۵۶۷۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در نه ماه سال جاری میلادی ۵۶۷۶ غیرنظامی زخمی‌ شده‌انددفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در ربع سوم سال جاری میلادی (ژوئیه تا سپتامبر) در این کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. سازمان ملل از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان خواسته که در جهت حفاظت از غیرنظامیان اقدامات فوری کنند.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در ربع سوم سال جاری میلادی (ژوئیه تا سپتامبر) در این کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. سازمان ملل از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان خواسته که در جهت حفاظت از غیرنظامیان اقدامات فوری کنند.

این سازمان گفته که در ۹ ماه اول جاری میلادی در مجموع ۲۵۶۳ غیر نظامی در افغانستان کشته و ۵۶۷۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند. در گزارش سازمان ملل که امروز (۲۴ مهر/میزان) منتشر شد، آمده است که تلفات غیرظامیان در ماه ژوئیه/جولای سال جاری به بلندترین سطح خود در مقایسه با تمام ماه‌ها در ده سال گذشته که این نهاد به ثبت آمار شروع کرده، رسیده است.

یوناما گفته در ۹ ماه اول سال جاری میلادی ۲۶۱ زن کشته و ۶۶۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند، همچنین در این مدت ۶۳۱ کودک کشته و ۱۸۳۰ نفر دیگر زخمی برداشته‌اند. بنابراین ۴۱ درصد از مجموع تلفات غیر نظامیان در این مدت را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ابهام در علت مرگ دو نوزاد در شیراز

از سلام نظامی در پاریس تا پیدا شدن حلقه گمشده داروین در میلان و صوفیه

استقرار نیروهای روسیه در شمال شرق سوریه؛ آرایش نظامی جدید در روژاوانمایندۀ مسکو تایید کرد که رهبران کردهای سوریه و نمایندگانی از دولت بشار اسد هفتۀ گذشته در یکی از پایگاه‌های روسیه با یکدیگر گفتگو کرده‌اند. از نتایج این مذاکرات خبری منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد که پس از معاملۀ کردها با دمشق، آرایش نظامی جدیدی در مناطق کردنشین سوریه در حال شکل گیری است. روسیه ختم فتنه گران عالم نابود کننده پنجاه کشور ضعیف در تاریخ و چهل سال است و روسها همیشه در لباس مبدل دوست وارد میشه ولی دراصل دشمن وزامبی اصلی است وچون همیشه حسادتها وکینه ها وبی رحمها هستند جولان می دن برای هدف نابودی ضعیفان 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐 روسها این بار ترک ها رو میکنن انتقام سوخو رو از ترک ها میگیره پوتین مادر ترک ها گاییدست هم با سلاح هم با تحریم روسیه منافق !!!!!!!!!!!!

عمران خان در راستای «ابتکار صلح و امنیت» در منطقه به سعودی سفر کردبه گزارش شبکه العربیه، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان شامگاه روز سه‌شنبه وارد ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی! اینکه در قرن بیست و یکم یک کشور به اسم یک خاندان باشه البته که خودش مساله جالبیه هههههههه ټرمپ یم روز چی گفت در باره یی ملک سلمان شنیدی یانه عمران خان شکرا جلیلا .واقعا هرکی بتونه تو خاورمیانه صلح برقرار کنه باید ۱۰۰ تا جایزه صلح نوبل بهش بدن من که بعید می دونم تا نفت تو منطقه هست آرامش و صلح نخواهد آمد.

جنجال در فرانسه بر سر تعرض به زن محجبه در حضور فرزندشامضاء کنندگان نامه همچنین اظهارات کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در خصوص فهرست بندی برخی اعمال مذهبی به عنوان نشانه گرایش به افراطی گری را محکوم و تاکید کردند که این اعمال تنها برگرفته از دستورهای مذهبی است که مسلمانان معتقد به طور معمول به انجام آن مبادرت می ورزند. آفرین بر کشور سکولاری که به حقوق شهروندانش برای رعایت اصول دینی‌شان احترام می‌گذارد و دفاع می‌کند. حکومت_ایدئال فرانسه ازاد.... هم زمو تحویل داد هم ضد حجابه !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😡😠😡😠😡

تشنج و درگیری در تظاهرات کردها در 'هرنه' | DW | 15.10.2019پس از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، بسیاری شهرهای آلمان شاهد تظاهرات مسالمت آمیز کردها بوده‌اند. تازه‌ترین تجمع اعتراضی اما با زدوخورد و هجوم به دو کافه و کیوسک ترک‌ها در شهر 'هرنه' در نورد راین وستفالن همراه شد. چرا کشورهای مهاجر پذیر باید این دردسرها ی مهجران رو بپذیرن.برام جای سواله کلا کشورهای مسلمان ومسلمانان یه جوری گه میزنن که صلح وآرامش ،دوستی وبرابری توکل دنیا خراب بشه. کورد و مسالمت 🤣🤣🤣 مطمنا المان رو هم به گند خواهند کشوند و ناامنش میکنن .

در نه ماه سال جاری میلادی ۵۶۷۶ غیرنظامی زخمی‌ شده‌اند

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در ربع سوم سال جاری میلادی (ژوئیه تا سپتامبر) در این کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. سازمان ملل از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان خواسته که در جهت حفاظت از غیرنظامیان اقدامات فوری کنند.

این سازمان گفته که در ۹ ماه اول جاری میلادی در مجموع ۲۵۶۳ غیر نظامی در افغانستان کشته و ۵۶۷۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در گزارش سازمان ملل که امروز (۲۴ مهر/میزان) منتشر شد، آمده است که تلفات غیرظامیان در ماه ژوئیه/جولای سال جاری به بلندترین سطح خود در مقایسه با تمام ماه‌ها در ده سال گذشته که این نهاد به ثبت آمار شروع کرده، رسیده است.

یوناما گفته در ۹ ماه اول سال جاری میلادی ۲۶۱ زن کشته و ۶۶۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند، همچنین در این مدت ۶۳۱ کودک کشته و ۱۸۳۰ نفر دیگر زخمی برداشته‌اند. بنابراین ۴۱ درصد از مجموع تلفات غیر نظامیان در این مدت را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.یوناما تصریح کرده که عامل بیشتر تلفات غیرنظامیان در سه ماه اخیر سال جاری میلادی"عناصر ضد دولتی" بوده‌اند.

در این گزارش آمده است که عناصر ضد دولتی عامل ۶۲ درصد از تلفات غیر نظامیان در ۹ ماه اول سال جاری میلادی بوده‌اند. در عملیات‌های نیروهای ضد دولتی ۱۲۰۷ غیر نظامی کشته و ۳۹۱۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.