سازمان ملل: از تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی غیرقانونی اسرائیل متاثر شدیم

28/08/1398 11:46 ب.ظ

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد تصمیم آمریکا برای عدم معرفی واحدهای یهودی‌نشین اسرائیل در کرانه باختری به عنوان «غیرقانونی» را تاسف‌آور دانست.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد تصمیم آمریکا برای عدم معرفی واحدهای یهودی‌نشین اسرائیل در کرانه باختری به عنوان «غیرقانونی» را تاسف‌آور دانست.، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری امروز خود تصمیم واشنگتن برای قانونی دانستن واحدهای یهودی‌نشین اسرائیل در کرانه باختری را «تاسف برانگیز» اعلام کرد.

وی در این خصوص اظهار داشت: از این تصمیم آمریکا بسیار متاثر شده‌ایم. طبق قطعنامه شماره 2334 شورای امنیت سازمان ملل متحد واحدهای غیرقانونی یهودی‌نشین اسرائیل به منزله نقض آشکار حقوق بین‌الملل است. در این قطعنامه از اسرائیل دعوت می‌شود که به فعالیت‌های خود برای احداث واحدهای یهودی‌نشین پایان دهد. موضع ما در قبال این موضوع تغییر نیافته است.

گفتنی است مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا دیروز اعلام کرد که واشنگتن واحدهای یهودی‌نشین احداث شده توسط اسرائیل در کرانه باختری را دیگر «غیرقانونی» نمی‌بیند. محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین به تصمیم مذکور واکنش نشان داده و گفت که آمریکا با اتخاذ این تصمین قوانین بین‌المللی را دست‌کم می‌گیرد. headtopics.com

حدود 250 شهرک غیرقانونی در کرانه باختری که سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شد، قرار دارد. در این شهرک‌ها نیز بیش از 400 هزار شهرک‌نشین یهودی زندگی می‌کنند. طبق حقوق بین‌المللی تمام شهرک‌های یهودی‌نشین در سرزمین اشغالی فلسطین غیرقانونی هستند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد🔺دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد ⚡️سخنگوی دفتر حقوق_بشر سازمان_ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است.

آخرین رویدادهای سه‌شنبه؛ 'نگرانی سازمان ملل از مرگ دهها معترض در ایران' | DW | 19.11.2019دفتر حقوق بشر سازمان ملل نگران استفاده از گلوله‌های جنگی علیه معترضان ایرانی است دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای درباره استفاده نیروهای امنیتی ایران از گلوله‌های جنگی برای مقابله با معترضان ابراز نگرانی کرد.

هشدار سازمان ملل نسبت به خطر قحطی در آفریقای غربی

دبیرکل سازمان ملل با نگرانی اعتراضات در ایران را دنبال می کند🔺دبیرکل سازمان ملل با نگرانی اعتراضات در ایران را دنبال می کند ⚡️در پی اعتراضات گسترده در ایران سخنگوی دبیرکل سازمان_ملل اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل با نگرانی اعتراضات در ایران را پیگیری می کند.

ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به اعتراضات در ایران

سازمان عفو بین‌الملل: دست‌کم ۱۰۶ نفر در اعتراض‌های ایران کشته شده‌اند | DW | 19.11.2019سازمان عفو بین‌الملل: دست‌کم ۱۰۶ نفر در اعتراض‌های ایران کشته شده‌اند سازمان عفو بین‌الملل در روز سه‌شنبه ۲۸ آبان اعلام کرد که تحقیقات این سازمان نشان می‌دهد که در اعتراض‌های روزهای گذشته در ۲۱ شهر ایران دست‌کم ۱۰۶ تن کشته شده‌اند. IranProtests بنزین