سازمان جهانی بهداشت درمورد نابودی دستاوردهای بهداشتی بر اثر کرونا هشدار داد

10/06/1399 05:01:00 ب.ظ

پیامدهای ویروس_کرونا | نتایج مطالعات سازمان جهانی بهداشت حاکی است که بیش از ۹۰درصد از کشورها شاهد مختل شدن خدمات بهداشتی‌شان به واسطه شیوع ویروس کرونا هستند

تهران – ایرنا – سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که کووید – ۱۹ می‌تواند پیشرفت کشورها در بخش مراقبت‌های بهداشتی را در کوتاه مدت از بین برد. این مطالعه همچنین نشان داد پیشرفت های بزرگی که طی دهه ها در بخش مراقبت های پزشکی به دست آمده است،...

این مطالعه همچنین نشان داد پیشرفت های بزرگی که طی دهه ها در بخش مراقبت های پزشکی به دست آمده است، درمعرض خطر نابودی در کوتاه مدت هستند. سازمان جهانی بهداشت که مقر آن در ژنو است، به طور معمول درمورد تاثیر کرونا بر دیگر برنامه های نجات بخش هشدار داده و به کشورهای مختلف توصیه هایی کرده است، اما در این تحقیق، اولین داده های این سازمان در مقیاس و ابعاد مختل کننده ارائه شده است.

در گزارشی از این تحقیق آمده است: تاثیر همه گیری کووید – ۱۹ بر خدمات بهداشتی ضروری، منشا نگرانی زیادی است و دستاوردهای بهداشتی مهم درمعرض نابودی در کوتاه مدت قرار دارند. در این تحقیق، پاسخ های ارائه شده از بیش از یکصد کشور از ماه می تا ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) درنظر گرفته شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روحانی از وزارت بهداشت خواست «هرچه سریع‌تر» واکسن کرونا را خریداری کندوی با اشاره به انتشار اخباری درباره «دستیابی برخی کشورها به واکسن کرونا» ازسعید نمکی، وزیر بهداشت خواست تا مراحل «آزمایشی و تشخیصی» واکسن انجام و مقدمات تهیه آن آغاز شود.

سازمان حفاظت محیط زیست برنامه جامعی برای حفاظت و زادآوری یوزپلنگ ارائه نکرده استمدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی با بیان اینکه هدف اصلی از انتقال سه یوز پلنگ در اسارت( ایران،کوشکی و دلبر) به منطقه توران در استان سمنان به عنوان زیستگاه طبیعی این گونه ، تکثیر آن ها در شرایط نیمه طبیعی است، تصریح کرد: با این حال سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون یک برنامه‌ جامع شامل اهداف و اقدامات بلندمدت خود برای حفاظت از این افراد ارائه نکرده است.

دستور رئیسی برای رسیدگی سریع به پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی/ مدیران بانکی خلاف وعده عمل کردند- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimرئیس قوه قضائیه دستور داد ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی و مدیران متخلف برخی شرکت‌ها، سازمان بازرسی تعیین تکلیف خصوصی‌سازی‌های مسئله‌دار را پیگیری کند.

۱۰۳ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/۷۱۸ تن بستری شدندسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۷۵۴ بیمار جدید کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشور طی سه روز آینده خبر داد.

وقوع رگبار باران در برخی مناطق کشوروقوع رگبار باران در برخی مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران در برخی مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد.