سازمان ملل بیش از «پنج میلیارد دلار» برای کمک به افغانستان اختصاص می‌دهد

21/10/1400 08:55 ب.ظ

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: «به دلیل فروپاشی خدمات درمانی در افغانستان، بدون این کمک، ده‌ها هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در معرض خطر مرگ قرار خواهند گرفت».

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: «به دلیل فروپاشی خدمات درمانی در افغانستان، بدون این کمک، ده‌ها هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در معرض خطر مرگ قرار خواهند گرفت». در پی خروج نیروهای بین‌المللی و تصرف کابل توسط طالبان در مرداد امسال، اقتصاد افغانستان سقوط کرد. دولت سابق افغانستان هر سال ۸.۵ میلیارد دلار کمک نظامی و غیرنظامی دریافت می‌کرد ولی پس از روی کار آمدن طالبان کمک‌های خارجی قطع شد.

حدود ۷۵ درصد از هزینه‌های دولت سابق، از جمله خدمات پزشکی و آموزش‌وپرورش از محل کمک‌های خارجی تامین می‌شد. «یک میلیون مهاجر» افغان در سال ۲۰۲۱ به کشورشان بازگردانده شدند بسیاری از کشورهای اهداکننده کمک مالی به افغانستان اکنون بر سر دوراهی قرار گرفته‌اند، چون کمک مالی مستقيم به افغانستان به تثبیت رژیم طالبان منجر خواهد شد. از سوی دیگر، به اعتقاد کارشناسان قطع کمک‌های مالی و تحریم طالبان اساسا به مردم عادی لطمه خواهد زد.

سازمان ملل برای کمک به حدود ۲۲ میلیون نفر از جمعیت به رقمی حدود ۴.۴ میلیارد دلار نیاز دارد. این شامل مواد غذایی، کمک به کشاورزان، خدمات بهداشتی، سرپناه‌های موقت برای آوارگان و تامین آب آشامیدنی است. علاوه براین، برای کمک به حدود شش میلیون پناهجو و آواره افغان و کشورهای میزبان آن‌ها از جمله ایران و پاکستان نيز به صدها میلیون دلار دیگر نیاز دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

محکومیت یک زندانی در مشهد به اعدام به اتهام تخریب ساختمان سازمان تعزیرات

سازمان بهداشت جهانی: در یک هفته گذشته بیش از ۹ میلیون نفر به امیکرون مبتلا شدندبه گفته رئیس این نهاد بین‌المللی، به دلیل تعطیلات کریسمس و سال نو آمار واقعی به مراتب بیشتر از موارد اعلام‌شده است.

سازمان محیط زیست ایران: در کشور فقط ۱۲ قلاده یوزپلنگ داریم | DW | 09.01.2022معاون سازمان محیط زیست وضعیت یوزپلنگ‌های ایران را 'فوق بحرانی' اعلام کرد. او گفت تعداد کل یوزپلنگ‌ها به ۱۲ قلاده رسیده که تنها سه فرد از آنها ماده بالغ هستند. تا ۱۲ سال پیش شمار یوزپلنگ‌های ایران بالغ بر۱۰۰ قلاده بود.

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!

آتش سوزی در اردوگاه پناهجویان روهینگیا در جنوب بنگلادشدر پی آتش سوزی بزرگی که در بخشی از کمپ شلوغ پناهجویان روهینگیا در جنوب بنگلادش روی داد، بیش از ۳۰۰ پناهگاه موقت ساخته شده از بامبو و برزنت نابود شده و بیش از ۱۵۰۰ پناهنده از جمله ۷۵۰ کودک بی‌خانمان شدند.

برگزاری تجمعی در پاریس برای آزادی بنجامین بریر، گردشگر زندانی در ایران🔺 بلندین بریر، خواهر بنجامین بریر، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا از برگزاری تجمعی برای آزادی برادرش در پاریس خبر داد و گفت که بیشتر حاضران عکس‌ها و بنرهایی را برای درخواست آزادی بنجامین آورده بودند. ⬇ بیشتر بخوانید: جالبه که به یک جاسوس و خرابکار میگین گردشگر. مطمنا این ژینگولک بازیا چیزیو عوض نخواهد کرد