زیان 6 میلیارد دلاری صنعت فولاد ایران در پی قطعی‌ مکرر برق

23/06/1400 02:21:00 ب.ظ

زیان 6 میلیارد دلاری صنعت فولاد ایران در پی قطعی مکرر برق العربيه_فارسى

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی نوشت که قطعی مکرر برق منجر به زیان 6 میلیارد دلاری به صنعت فولاد و از دست رفتن دست‌کم 82 به گزارش خبرگزاری «ایلنا»، انجمن فولاد درخواست کرده است که گاز صنایع فولاد در فصول پاییز و زمستان قطع نشود، و بازپرداخت تسهیلات اخذشده توسط شرکت‌های زنجیره، پرداخت اقساط مالیاتی و سایر دیون دولتی تولیدکنندگان فولاد، به مدت 6 ماه امهال شود.

Advertisement در نامه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اشاره‌شده که در پی قطعی برق، 300 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به‌طور کامل ازدست‌رفته یا محدودشده است. انجمن فولاد همچنین بخشودگی جرائم برخی از شرکت‌های فولادی به سازمان تعزیرات و امهال بازپرداخت قبوض برق شرکت‌های فولادی به مدت 6 ماه و پرداخت حق دیماند عدم تأمین برق به این شرکت‌ها به‌صورت فوری را خواستار شده است.

در قسمتی از متن این نامه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از شورای امنیت ملی ایران درخواست کرده که با توجه به «غیرمنتظره بودن خاموشی‌ها» و این مهم که به‌طور خاص تنها صنعت فولاد تحت تأثیر قرارگرفته و منجر به ضرر و زیان شده، نسبت به جبران بخشی از این موارد با استفاده از اختیارات این شورا اقدام شود. headtopics.com

دروغ میگن برق فولاد هرگز قطع نشد

پیش‌ازاین نیز دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با انتقاد از این مصوبات گفته بود که کاهش سهم برق کارخانه‌های تولید فولاد «به‌طور میانگین بیش از 85 درصد تولید واحدهای زنجیره فولاد را به تعطیلی کشانده است».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

روسیه: توافق ایران با آژانس «فنی اما بسیار مهم» استدر پی اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر دستیابی به توافق با ایران، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، تاکید کرد

خاموشی‌های زنجیره‌ای در ونزوئلا؛ وزیر نیرو: در حال جنگ با تروریست‌ها در جبهه برق هستیموزیر نیروی ونزوئلا از رخداد یک حمله تروریستی به شبکه برق این کشور خبر داد که در نتیجه آن بخش‌های قابل توجهی از مرکز کشور از جمله پایتخت را غرق خاموشی کرد.

قطعی برق سیمان را گران کرد نه بورس/ عده‌ای ناانصاف پشت کم‌کاری‌ها مخفی شدند/ بورس کالا نبود مردم هنوز سیمان ۱۰۰ هزار تومانی می‌خریدندرییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: به جرات می‌توانم بگویم اگر سیمان وارد بورس کالا نشده بود هنوز هم مردم مجبور بودند سیمان 100 هزار تومانی خریداری کنند و این خدمت بورس به صنعت سیمان و رفاه مصرف‌کنندگان بود که توانست این موضوع را ساماندهی کند و به آن نظم ببخشد و آن را وارد مکانیسم درست و روشن کند.

پس‌لرزه جهانی کودتا در گینه؛ قیمت آلومینیوم به بالاترین سطح در ۱۳ سال گذشته رسیدقیمت هر تُن آلومینیوم همزمان با افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه آن در پی رخداد کودتای نظامی در گینه روز دوشنبه به بالاترین سطح در ۱۳ سال گذشته رسید.

مجیدی: مقصر شکست استقلال مقابل الهلال من هستم/ هماهنگی لازم را نداشتیم- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimسرمربی تیم استقلال: مقصر شکست استقلال من هستم و از بازیکنانم به خاطر تلاش‌شان تشکر می‌کنم هماهنگی لازم را نداشتیم و چند بازیکن تنها دو سه جلسه با ما تمرین کرده بودند نمی‌توانم کتمان کنم که الهلال تیم بسیار خوبی بود ACL2021 ریدی بزرگوار فرهادمجیدی،، اگر فریادشیران امشب راست گفته باشه و۹۸درصد خواسته های شما تامین شده و پول فروش قایدی هپلی هپو شده!!!!! شما هم مثل مددی مرتیکه چاچول باز بی‌شرف دزد و غارتگر و دلال هستی $$! تو هم باید بروی

امارات 38 فرد و شرکت را تحریم کرد/ نام چند ایرانی در بین تحریم شدگان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimامارات چند ایرانی را تحریم کرد هیأت وزیران امارات، ۳۸ فرد و ۱۵ شرکت را در لیست افراد و شرکت‌های حامی تروریسم قرار داد در بین این افراد شهروندانی از امارات، لبنان، عراق، هند، یمن، ‌افغانستان، سوریه، نیجریه و ایران دیده می‌شود افرین امارات افرین۔یک آشی واست بپزیم که دو وجب خاک باشع خاک برسردولت وما مردم ایران!٪ که امارات هم ما ایرانیها راتروریست قلمداد و تحریم‌مان می‌کند!!دولت گرین کارتی شیخ حسن ناجوراگرذلت وخواری آورده بود٪٪شمادولت رئیسی وانقلابی چه؟اگرما ایرانیهاراتروریست میدانند سرزمین امارات پرازتروریستهای وهابی تکفیری یهودی آل_خلیفه است بایدپاک شود٪ بنزنید گردن این کشور جعلی بشکنید. چیه با این مردک لب شتری مماشات میکنید .گربه و حجله