زیان «چهار میلیارد دلاری» شرکت بوئینگ به‌دلیل نقایص فنی جت‌های ۷۸۷

07/11/1400 05:17:00 ق.ظ

شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ روز چهارشنبه ۶ بهمن اعلام کرد که در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی ۴.۱۶ میلیارد دلار ضرر کرده است.

شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ روز چهارشنبه ۶ بهمن اعلام کرد که در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی ۴.۱۶ میلیارد دلار ضرر کرده است. حدود ۳.

۵ میلیارد دلار از این ضرر خساراتی است که بوئینگ به دلیل تاخیر طولانی در تحویل دادن این هواپیماها پرداخت کرده است. بوئینگ افزود که رفع نواقص فنی این مدل حدود ۲ میلیارد دلار دیگر هزینه خواهد داشت که دو برابر ارزیابی اولیه این شرکت است.

شرکت بوئینگ در سال ۲۰۲۱ علی‌رغم کاهش شدید در سفرهای هوایی و زمین‌گیر شدن هواپیماهای مدل « ۷۳۷ مکس» توانست در مقایسه با سال قبل درآمد خود را افزایش دهد ولی از نظر تعداد هواپیماهایی که به مشتریان تحویل داده است هنوز با رقیب اصلی خود، شرکت اروپايی ایرباس فاصله زیادی دارد.

جت‌های مسافربری مدل ۷۸۷ اولين بار در سال ۲۰۱۳ به دلیل داغ شدن باطری‌های آن زمین‌گیر شدند. ولی پس از تغییر طراحی و رفع این نقص، این مدل به خاطر صندلی‌های راحت‌تر و پنجره‌های بزرگ‌تر در بین شرکت‌های هوایی و مسافران محبوبیت پیدا کرد. headtopics.com

ایرباس چی؟؟😁😁😁

شرکت بوئینگ در سال ۲۰۲۰ تولید این مدل را به دلیل نقایص فنی از جمله شکاف در صفحات بدنه هواپیما متوقف کرد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واردات «۲.۹ میلیارد دلاری» گوشی تلفن همراه در ۹ ماهه ۱۴۰۰بر اساس آمارهای رسمی، کل واردات کشور در ۹ ماهه امسال ۳۷ میلیارد دلار بوده است. بدین ترتیب، سهم گوشی همراه از واردات کشور نزدیک هشت درصد بوده و صدرنشین کالاهای وارداتی است.

انفجار در کنر افغانستان؛ چهار عضو یک خانواده زخمی شدندمسئولان محلی در ولایت (استان) کنر در شرق افغانستان تایید کردند که در نتیجه یک انفجار، چهار تن به شمول سه کودک زخمی شده‌اند.به گزارش منابع خبری افغانستان،

ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز/کاهش دما تا ۸ درجهورود سامانه بارشی به کشور طی امروز کاهش دما تا ۸ درجه رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در چهار کلانشهر طی امروز (۶ بهمن‌ماه) از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

هم‌زمان با شهرت در خوانندگی‌ گزینه وزارت شدم«هم‌زمان با شهرت در خوانندگی‌ گزینه وزارت شدم» کوروس_سرهنگ‌زاده در گفت‌وگو با شرق: وقتی وارد روزنامه‌نگاری شدم، خیلی جوان بودم. در آن دوران حتی به‌عنوان گزینه وزارت هم معرفی شدم. من موقعیت خیلی خوبی داشتم و اگر پیشامدهایی رخ نمی‌داد، حتما سناتور بودم.

بارش برف و باران در تهرانبارش برف و باران در تهران طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی نیمه ابری و گاهی بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ایرانیان ماهانه هزاران میلیارد در بازار رمزارز معامله می‌کنند/ با رمز‌ارز نمی‌توان تحریم‌ها را بی‌اثر کردیک تحلیلگر فضای مجازی اظهار داشت: درست است که برای برخی از مراودات مالی به صورت موردی از رمزارزها استفاده شده اما نباید تصور بر این باشد که با مجوز دادن به رمزارزها می‌توانیم مسئله تحریم‌ها را برطرف سازیم و این‌گونه نیست که به ایران اجازه دهند همواره برای دور زدن تحریم‌ها از رمزارزها بهره ببرد.