زیادی تمیز نباشید؛ میکروب‌های بیماری‌زا همیشه مضر نیستند

11/08/1400 08:46 ب.ظ

دانشمندان امریکایی به تازگی دریافته‌اند بعد از یک مسمومیت غذایی، دفعه بعد که غذای آلوده بخورید، بدن‌تان بدون این‌ که ذره‌ای به نورون‌های دستگاه گوارش شما آسیبی وارد شود، آن عفونت را از بین خواهد برد. بهداشت_عمومی

*** حالت تهوع، بیرون‌روی، کم آب شدن بدن، بی‌حالی و گاهی تب اگرچه علایم ناخوشایند یک بیماری عفونی ناشی از مصرف غذای آلوده یا همان مسمومیت غذایی هستند اما می‌توانند نویدبخش هم باشند.

خبر خوش این است که دانشمندان امریکایی به تازگی دریافته‌اند بعد از یک مسمومیت غذایی، دفعه بعد که غذای آلوده بخورید، بدن‌تان بدون این‌ که ذره‌ای به نورون‌های دستگاه گوارش شما آسیبی وارد شود، آن عفونت را از بین خواهد برد. به این ترتیب، بیماری‌هایی که از طریق غذا منتقل می‌شوند، از سیستم عصبی دستگاه گوارش ما محافظت می‌کنند.

در سیستم عصبی دستگاه گوارش ما بیش از ۱۰۰ میلیون نورون یا سلول عصبی وجود دارد. به همین‌خاطر هم یک عفونت باکتریایی ساده در روده ممکن است به آسیب بزرگی در سیستم عصبی دستگاه گوارشی انسان منجر شود. گاهی این آسیب اگر مورد توجه قرار نگیرد، به بیماری‌های مزمن دستگاه گوارش تبدیل خواهد شد. با این‌حال، محققان دانشگاه «راکفلر» در امریکا می‌گویند احتمالا عفونت‌های دستگاه گوارش یا مسمومیت‌های غذایی مزیت‌هایی هم دارند.

ادامه مطلب:
iranwire »

واکنش به نارضایتی مردم از نبود اتوبوس/ بخشی از اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی در پارکینگ‌ها متوقف هستند/ دولت از سال ۸۹ به وظایفش در تامین اتوبوس عمل نکرده استمدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: اختلاف قیمت تمام شده کرایه اتوبوس برای بخش خصوصی باید به گونه‌ای جبران شود و جبران آن وظیفه حاکمیت است که می‌بایست بخشی از آن به وسیله دولت و بخشی از آن توسط شهرداری تقبل شود.

درگذشت رستوران‌دار ایتالیایی که «تیرامیسو» را به جهان معرفی کردآدو کامپئول، رستوران‌دار ایتالیایی که برخی رسانه‌های این کشور به او لقب «پدر تیرامیسو» داده‌اند، در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

آرزوی رسیدن مادران دیاربکر به فرزندان‌شان که در چنگ پ.ک.ک قرار دارندتحصن اعتراضی مادران مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در استان دیاربکر برای نجات فرزندانشان از دست پ.ک.ک همچنان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا: بیش از ۸۰ کشور جهان متعهد به کاهش ۳۰ درصدی گاز متان شدندرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید «حدود ۳۰ درصد» از گرمایش کره زمین از زمان انقلاب صنعتی تاکنون به علت انتشار گاز متان روی داده است.

پرونده «تخلف و سوء‌مدیریت» حسن روحانی در ستاد کرونا از مجلس به قوه قضائیه فرستاده شددر این گزارش به تصمیم آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن کرونا ساخت آمریکا و بریتانیا به ایران اشاره‌ نشده است؛ تصمیمی که ابراهیم رئیسی از آن دفاع کرد و آن را «تدبیری حکیمانه برای صیانت از جان مردم» دانست. بی خیال اخبار سیاسی بشین برین یکم توکن زوت بخرین سرمایه خودتون رو افزایش بدین ZooTokenio ZooIndex MavrickJang cex_io CryptoCurrEncyX zoot $zoot ZOOToken zootoken ElonMusk Crypto cryptocurrency Ethereum ETH UNI Uniswap cex tothezoot حکایت برای مرده هفت تیر کشیدن است تا چندماه پیش حمایت می‌کردند حالا از روحانی تا ظریف و سیف باید اعدام شوند مثل فیلمها ....چهار سال بعد

وزیر انرژی اسرائیل پس از عذرخواهی برگزارکنندگان کوپ۲۶ به نشست گلاسگو برگشتکارین الحرار در واکنش به آنچه روز دوشنبه روی داد، اعلام کرد: «مایه تاسف است که سازمان ملل که قول داده امکانات را برای افراد دارای معلولیت توسعه دهد، در سال ۲۰۲۱ میلادی فکری برای تسهیل حضور آنها در چنین رویدادی نکرده است.»