زمان ۴۰ساله برای ریشه کنی ویروس کرونا!/ویروس با جهش بقا می‌یابد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ویروس شناس دانشگاه علوم پزشکی ایران: *برای ریشه‌کنی ویروس کرونا ۳۰ تا ۴۰ سال زمان نیاز است *مهار ویروس با واکسیناسیون صد درصد نیست *ویروس با جهش بقا می‌یابد *امید می‌رود همانند ویروس H۱N۱ داروی اختصاصی برای کرونا ویروس در آینده معرفی شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر حسین کیوانی، استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه جهش‌های ویروسی غیر طبیعی نیستند، گفت: جهش در ویروس‌ها ایجاد می‌شود و این امر نیز در ویرس کرونا رخ می‌دهد، ولی این جهش‌ها در برخی از ویروس‌ها کمتر و در برخی دیگر از ویروس‌ها بیشتر است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اشاره به برخی از تصورات در زمینه خطرناک شدن ویروس با جهش آن، با تاکید بر اینکه ویروس با جهش‌هایی که دارد، خطرناک‌تر نمی‌شود، یادآور شد: جهش به صورت یک امر طبیعی در همه موجودات رخ می‌دهد، ولی از آنجایی که تکثیر ویروس‌ها بسیار زیاد است، ممکن است از یک ویروسی که وارد بدن می‌شود، چند میلیارد ویروس تولید ‌شود، از این رو طبیعتا جهش‌های آن نیز بیشتر خواهد شد.

این محقق حوزه ویروس شناسی با بیان اینکه ویروس کرونا همانند اجداد خود برای بقا هر اقدامی را انجام خواهد داد، اضافه کرد: من موضوع جهش‌های ویروسی را تنها در رسانه‌ها مشاهده می‌کنم، وگرنه ویروس شناسان و زیست شناسان می‌دانند که جهش‌های ویروسی روال طبیعی حیات ویروس‌ها و همه موجودات است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوب ۴۲ساله مامردم ایران با ویروسی بنام ج.ا مبارزه می کنیم.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس هندی با قدرت به پیش می‌رود/ واکسن برای عموم وجود ندارد؛ پروتکل‌ها را رعایت کنیدرئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به بالای ۹۰ درصد برسانیم تا اگر جهش‌های دیگر هم به ما رسید، بتوانیم از این مهلکه با کمترین آسیب خارج شویم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پروژه جدید در اروپا: آزمایش فاضلاب شهری برای کشف جهش ویروس کرونا | DW | 02.05.2021کمیسر محیط زیست اتحادیه_اروپا از تمامی کشورهای این اتحادیه خواست که به منظور مقابله بهتر با پاندمی کرونا دوبار در هفته فاضلاب شهرها و مناطق بزرگ را آزمایش کنند. این پروژه در آلمان از سال گذشته آغاز شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: نتوانستیم نقاط مشترک کافی برای شروع مذاکرات رسمی برای حل مسئله قبرس پیدا کنیمدبیرکل سازمان_ملل متحد: نتوانستیم نقاط مشترک کافی برای شروع مذاکرات رسمی برای حل مسئله قبرس پیدا کنیم دبیرکل سازمان_ملل متحد: ما مصمم هستیم که تمام تلاش خود را برای ادامه مذاکره و گفت‌وگو برای دستیابی به نتایج مثبت برای حل مسئله قبرس را انجام دهیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جدال احزاب مسیحی آلمان برای تعیین نامزدی مشترک برای جانشینی مرکل | DW | 14.04.2021انتخابات پارلمانی آلمان سپتامبر امسال برگزار می‌شود. با پایان دوره صدراعظمی مرکل، دو حزب خواهر سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی وارد رقابتی جدی بر سر تعیین نامزدی مشترک در انتخابات شده‌اند. این احزاب با ریزشی جدی روبرو هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ویروس کرونا و پیشنهاد محاکمه روحانی، قانون و فراقانون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »