زمان برگزاری کنکورهای تیر و مرداد تغییر نمی‌کند

18/04/1399 09:07:00 ق.ظ

وزیر علوم: زمان برگزاری کنکورهای تیر و مرداد تغییر نمی‌کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زمان برگزاری کنکورهای تیرماه و مردادماه تغییر نمی‌کند و در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم هیچ فردی موافق تاخیر یا تغییر آزمون‌ها نبود. غلامی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حین آزمون گفت: سازمان سنجش آموزش کشور پیش بینی‌های لازم را انجام داده است و امیدواریم این آزمون‌ها را بدون مشکل برگزار کنیم.

وی افزود: دانش آموزان حدود دو هفته در کلاس‌های درس حضور یافتند و حتی امتحانات نهایی خود را داده‌اند اما کنکور سراسری فقط حدود سه ساعت وقت آنها را می‌گیرد که البته در محیطی با استاندارد بالا خواهد بود. در این ۳ ساعت آزمون خود داوطلبان نیز از خود مراقبت می‌کنند و پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است و اتفاقی رخ نمی‌دهد.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه اگر زمان نتایج نهایی آزمون ۹۹ را محاسبه کنیم، آموزش همه دانشجویان این آزمون‌ها از ترم نخست شروع می‌شود هر چند آموزش ورودی‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ممکن است با تاخیر سه تا چهار هفته ای آغاز شود.

وی درباره آخرین وضعیت حذف یا اصلاح تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی شامل نقل و انتقال و تغییر رشته بعد از قبولی در کنکور تاکید کرد: تغییر رشته و جابجایی دانشجویان جزو آیین‌نامه‌های معمول دانشگاه‌ها است اما برای اینکه فرزندان اعضای هیات علمی به محل زندگی والدین خود بروند، تسهیلاتی در آیین‌نامه دیده شده است؛ انتقال به محل خدمت والدین هنوز پابرجاست اما تجدیدنظری در تغییر رشته این افراد در حال انجام است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آغاز فعالیت مدارس از ۱۵ شهریور/احتمال تغییر زمان بازگشایی مدارس با تشدید شیوع کروناآغاز فعالیت مدارس از ۱۵ شهریور وزیر آموزش و پرورش: زمان بازگشایی مدارس ۱۵ شهریورماه خواهد بود و کیفیت برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری متناسب با رعایت شرایط پروتکل‌های بهداشتی تعیین می‌گردد.

درست 'ماسک' بزنید/ کرونا تغییر ماهیت نداده استمینو محرز: *کرونا تغییر ماهیت نداده است *تغییر رفتار مردم منجر به افزایش سرعت بیماری‌زایی آن شده *امیدوارم این بیماری شبه آنفلوانزای جدیدی که مطرح شده، قابلیت اپیدمی نداشته باشد *با استفاده درست از ماسک روند ابتلا و مرگ‌ و میر کاهش خواهد یافت

دادستان عمومی اروپا: هدف ما تغییر بنیادی روش‌‌های مبارزه با فساد استلورا کودروتا کوو‌ه شی: «من اطمینان دارم که ما به همراه تمامی دادستان‌های اروپایی، تیم خیلی خوبی شکل خواهیم داد و من در این مبارزه تنها نخواهم بود. ما با یک تیم کامل در دفتر دادستان‌های عمومی اروپایی کار می کنیم و من امیدوارم که فعالیت ما تاثیر مثبتی داشته باشد.» Globalconversation

فاکس نیوز: سازمان بهداشت جهانی به قصد پنهان کردن حقیقت جدول ‌زمانی شیوع ویروس کرونا را تغییر داده استفاکس نیوز: سازمان بهداشت جهانی به قصد پنهان کردن حقیقت جدول ‌زمانی شیوع ویروس_کرونا را تغییر داده است اعتبار سازمان بهداشت جهانی و طرز برخورد این سازمان با چین در نخستین روزهای همه‌گیری جهانی کرونا، بار دیگر زیر سوال و بررسی رفته است.

آغاز فعالیت مدارس از ۱۵ شهریور/احتمال تغییر زمان بازگشایی مدارس با تشدید شیوع کروناآغاز فعالیت مدارس از ۱۵ شهریور وزیر آموزش و پرورش: زمان بازگشایی مدارس ۱۵ شهریورماه خواهد بود و کیفیت برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری متناسب با رعایت شرایط پروتکل‌های بهداشتی تعیین می‌گردد.

کتاب‌های پرفروش بهار 99 چه بودند؟کرونا باعث شد حوزه کتاب نیز همچون بسیاری دیگر از مسائل زندگی که این روزها رنگ و شکل دیگری گرفته، تغییر کند و بهار که با برگزاری نمایشگاه کتاب به زمان رونق خرید و فروش کتاب و تازه‌های نشر معروف بود، امسال با تعطیلی تقریباً 2 ماه ابتدایی سال برای کتابفروشی‌ها حال و هوای دیگری پیدا کند.