زلنسکی: شهر وینیتسا 8 بار هدف حمله راکتی قرار گرفته و فرودگاه کاملا تخریب شد

15/12/1400 06:25:00 ب.ظ

رئیس‌جمهور اوکراین از اصابت 8 راکت پرتاب شده توسط روسیه به شهر وینیتسای اوکراین و تخریب کامل فرودگاه این شهر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهور اوکراین از اصابت 8 راکت پرتاب شده توسط روسیه به شهر وینیتسای اوکراین و تخریب کامل فرودگاه این شهر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 06.03.

2022 کی‌یف/ خبرگزاری آناتولی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین با انتشار پیامی ویدئویی در تلگرام اعلام کرد که شهر وینیتسای این کشور توسط ارتش روسیه 8 بار هدف حمله راکتی قرار گرفته و فرودگاه این شهر کاملا تخریب شده است.

زلنسکی از جامعه بین‌المللی بار دیگر خواست آسمان بر فراز اوکراین را برای تمام راکت‌ها و هواپیماهای روس مسدود و کریدورهای هوایی بشردوستانه ایجاد کنند. رئیس‌جمهور اوکراین خطاب به جامعه بین‌المللی گفت: ما انسان هستیم و وظیفه شما است که از مردم محافظت کنید و می‌توانید این کار را انجام دهید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.