زلنسکی: روسیه باید به دست عدالت سپرده شود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زلنسکی: روسیه باید به دست عدالت سپرده شود العربيه_فارسى

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، پنج‌شنبه 7 آوریل از کشورهای غربی خواست تا روسیه را به عدالت بسپارند و تاکید کرد که اقدامات مسکو، نه تنها در ضدیت با اوکراین بلکه اروپا را نیز هدف قرار می‌دهد.زلنسکی در سخنرانی خود از طریق ارتباط ویدئویی خطاب به پارلمان یونان گفت: «می‌توانیم به روسیه و هر متجاوز دیگری این درس را بدهیم که کسانی که جنگ را انتخاب می‌کنند، همیشه بازنده می‌شوند. کسانی که با بحران اقتصادی و بحران انرژی از اروپا باج‌گیری می‌کنند، همیشه بازنده هستند.

رئیس جمهوری اوکراین همچنین خواستار تحریم همه بانک‌های روسیه و ممنوعیت ورود کشتی‌های مسکو به بنادر شد تا توانمندی کرملین برای تامین مالی جنگ، دچار مشکلی جدی شود. مالیار در نشست خبری از طریق ارتباط ویدیویی، گفت: «هدف اصلی روسیه، تصرف کل خاک اوکراین بوده و همچنان بر آن اصرار دارد. روسیه قصد داشت این کار را به سرعت انجام دهد، اما حمله برق‌آسای پوتین با شکست روبرو شد. با این وجود روسیه از برنامه خود برای تصرف تمامی خاک اوکراین دست نکشیده است.»از سوی دیگر، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پنج‌شنبه 7 آوریل، اعلام کرد که اوکراین پیش‌نویس توافق جدیدی را به مسکو ارائه داده و از برخی پیشنهادات قبلی در جریان مذاکرات استانبول، دست کشیده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هرچقدر دیپلمات های جمهوری_اسلامی در غرب به‌عدالت سپرده‌شدند این پوتین هم روش. تازه با چادر درغرب به‌اصطلاح متمدن جولان میدهند ولی برسرهمان دیپلماتهای غربی حین ورود به ایران حجاب آنهم حجاب_اجباری میگذارند و کیه که توان کوچکترین اعتراض را داشته باشد!؟ فیفا حزب_دموکرات

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت دو نفر به نام‌های آرین طاهرزاده و حیدر علی به دست ماموران فدرال در واشینگتنماموران اف‌بی‌آی در واشینگتن، پایتخت ایالات متحده، روز چهارشنبه دو نفر را که خود را مامور فدرال و کارمند وزارت امنیت داخلی آمریکا معرفی می‌کردند بازداشت کردند. احتمالا میخاستن به رابرت مالی(نفوذی مستقیم علی خامنه ایی در کابینه بایدن) حقوقش رو بدهند
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین می‌گوید بیش از ۴۵۰۰ جنایت جنگی روسیه در دست بررسی استایرینا وندیکتوا، دادستان کل اوکراین، در نشست خبری که روز سه‌شنبه در پی کشتار در بوچا برگزار شد، وعده مجازات «نامردمانی» را داد که دست به چنین اقداماتی در خاک اوکراین زده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مقام کاخ سفید: انتظار تورم «۲۰۰ درصدی» در روسیه به دلیل تحریم‌های غربمدیر شورای اقتصادی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت تخمین زده می‌شود که اقتصاد روسیه نیز امسال حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کوچکتر شود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حملات روسیه به شهرک لوسووا در منطقه خارکیفمقامات محلی در شرق اوکراین می‌گویند که شهرک لوسووا در منطقه خارکیف هدف حملات موشکی نیروهای روسیه قرار گرفته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مرگ راننده‌ای که در بخارست خودرویش را به ورودی سفارت روسیه «کوبید»پلیس رومانی روز چهارشنبه خبر داد راننده خودرویی که با در ورودی سفارت روسیه در بخارست برخورد کرده و آتش گرفته بود جان خود را از دست داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »