زلزله در فیلیپین دست‌کم ۸ کشته بر جای گذاشت

27/07/2019 10:20:00 ق.ظ

زلزله در فیلیپین دستکم ۸ کشته بر جای گذاشت

زمین لرزه, رانش زمین

زلزله در فیلیپین دستکم ۸ کشته بر جای گذاشت

دو زلزله پیاپی به قدرت ۵.۴ و ۵.۹ دهم ریشتر در جزایر شمالی فیلیپین به وقوع پیوست.

وقوه زلزله‌های پیاپی در فیلیپن جان دست‌کم ۸ نفر را گرفت.بامداد روز شنبه ۲۷ ژوئیه دو زلزله به قدرت ۵.۴ و ۵.۹ دهم ریشتر در جزایر شمالی فیلیپین به وقوع پیوست و خسارات فراوانی را به این کشور وارد ساخت.گزارش‌ها حاکی از آن است تا کنون دست‌کم ۸ نفر جان خود را در پی این زمین‌لرزه از دست داده و بیش از ۶۰ نفر هم مجروح شده‌اند.

مقام‌های فیلیپینی همچنین از تخریب گسترده ناشی از این وقوع این دو زمین لرزه در جزیره ایتبایات خبر دادند. این جزیره بیش از هزار نفر سکنه دارد و حدود نیمی از آنها ماهیگیر هستند.زلزله نخست که با قدرت ۵.۴ دهم در جزیره ایتبایات به وقوع پیوست با پس لرزه‌ای قوی‌تر ۵.۹ دهم ریشتری همراه شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

مقام دوم ایران در مصرف انرژی در دنیا / نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در سمن‌های محیط زیستیرییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نیاز کشور به سرمایه‌گذاری کلان و بروزرسانی تکنولوژی جهت دستیابی به آرمان‌ها در زمینه کاهش شدت انرژی مصرفی، در عین حال درباره سمن‌های حوزه محیط زیست گفت: به شدت نیازمند سمن‌های غیرسیاسی و واقعی هستیم؛ چراکه بسیاری از تشکل‌های مردم‌نهاد طرفدار محیط زیست نیستند، بلکه نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در بخش محیط زیست به‌شمار می‌آیند. مصرف میکنیم که میکنیم هر وقت اهمیت علم و تکنولوژی برای دولتیان ما اونقدر مهم شد که بجای اینهمه دزدی و اختلاس و بی تدبیری بودجه های فوقالعاده به نهادهای علمی پژوهشی کشور دادن بیایید و بگید ما انرژی زیاد مصرف میکنیم.هیچکس به ما تکنولوژی روزشو نمیده و نخواهد داد! بودجه بدید و ببینید با این سیاستی که در پیش گرفتید هیچ وقت توان سرمایه گذاری در مسیرهای درست را نخواهیم داشت. این یک سیکل معیوبه که توش گیر کردیم و هر روز وضعیت بدتر می شه. سرعت این تخریب روز بروز در حال افزایش است. روزی خواهد رسید که راه رفته غیرقابل برگشت شود میتونیم تو رو بازیافت کنیم،کم نیستی

حسین کمانگر فعال مدنی در در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در اعتصاب غذا استحسین کمانگر، فعال مدنی زندانی که دی ماه سال گذشته، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت‌ و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. هیچ فریاد رسی هم نیست؟ حقوق بشر کجائی ؟؟؟؟؟ این تپله براش خوبه جسوس اجتماعی امیدوارم با متلاشی شدن این حکومت برای همیشه تمام انسان های بیگناه از زندان آزاد شوند

عکس روز: ساحل دلپذیر در فرار از گرما | DW | 24.07.2019در لهیب گرما هرکس مجبور به کار نباشد، به جمع خوشبختانی می‌پیوندد که به ساحل رودها و دریاها پناه می‌برند؛ مثل این زوج که با کودک خود در کرانه بودن‌زه در جنوب آلمان نشسته‌اند. عکس‌های روز دویچه وله در این لینک: عاخه.... کل آمال و آرزتونو لخت شدنه... خیلی بدبختید آنجا گشت ارشاد ندارید؟ مامور 'فرستادن شهروندان به بهشت' چطور؟ آه خیلی کسالت بار است که احتمالاحتی بسیجی ضابط هم ندارید. آنجا چگونه جایی است؟! daneshgariy بیا ترجمه کن ببینم این چی میگه؟؟

رکورد شکنی گرما در آلمان، زیرآبی در استخرها | DW | 25.07.2019گزارش تصویری: آلمان روزهای داغی را پشت می‌گذارد. گرمای روز چهارشنبه (۲۴ ژوئيه/ ۲ مرداد) در غرب آلمان رکورد تاریخ هواشناسی در این کشور را شکست. عکس‌های زیرآبی خبرگزاری آلمان در این گزارش تصویری: مرده شور برده به جای اینهمه جمله بگو آلمان چند درجه شده هواش؟

شرکت آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی در خلیج فارس غیرممکن نیست | DW | 25.07.2019وزیر دفاع آلمان گفت امکان شرکت ارتش آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز وجود دارد، اما هنوز درخواستی از آلمان نشده و برنامه هم مشخص نیست. او گفت از این رو هم‌اکنون دیپلماسی مطرح است. حتما باید یه کشتی از شما توقیف بشه تا ارتش حرکت بدید اعتقادی که به شما هست به هرندی نیست

دموکراسی خواهان در هنگ کنگ این بار در فرودگاه بین المللی تجمع کردند🔺دموکراسی خواهان در هنگ کنگ این بار در فرودگاه بین المللی تجمع کردند ⚡️بیش از هزار نفر از دموکراسی خواهان هنگ کنگی روز جمعه در فرودگاه شهر که تحت اداره مقامات چین است، تجمع اعتراضی برپا کرده و شعار «هنگ کنگ آزاد» سر دادند.

Aa وقوه زلزله‌های پیاپی در فیلیپن جان دست‌کم ۸ نفر را گرفت.به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در پنجمین نشست شورای هماهنگی شبکه تشکل‌های محیط زیستی و منابع طبیعی کشور که امروز (سوم مردادماه) در سازمان محیط زیست با حضور علی ربیعی - سخنگوی دولت برگزار شد، گفت: قطعا بدون مشارکت مردم، محیط زیست کشور نمی‌تواند از حق خود دفاع کند.مرداد ۰۳, ۱۳۹۸  یک ناو جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور کرد یک روز پس از آن‌که چین اعلام کرد در صورت حرکت تایوان به سمت استقلال آماده «جنگ» است، یک ناو جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور کرد.ساحل دلپذیر در فرار از گرما این روزها غول گرما در اروپای غربی افسار پاره کرده است.

بامداد روز شنبه ۲۷ ژوئیه دو زلزله به قدرت ۵.۴ و ۵. وی با تاکید بر این‌که مفهوم توسعه پایدار حد و حدود حفظ محیط زیست و توسعه را مشخص کرده است، اظهار کرد: اگر برای توسعه استراتژی داشته باشیم می‌توانیم بر مبنای آن در حوزه توسعه پایدار عمل کنیم.۹ دهم ریشتر در جزایر شمالی فیلیپین به وقوع پیوست و خسارات فراوانی را به این کشور وارد ساخت. هم‌زمان چین از این اتفاق ابراز نگرانی کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است تا کنون دست‌کم ۸ نفر جان خود را در پی این زمین‌لرزه از دست داده و بیش از ۶۰ نفر هم مجروح شده‌اند. معاون رییس جمهور با اشاره به این‌که کشور جوانی مثل ایران به دنبال شغل مولد است، افزود: بدون استراتژی برای توسعه، محیط زیست قربانی و فدای توسعه می‌شود یا حتی بالعکس ممکن است توسعه فدای محیط زیست شود. مقام‌های فیلیپینی همچنین از تخریب گسترده ناشی از این وقوع این دو زمین لرزه در جزیره ایتبایات خبر دادند. در آیین هندو، مار به صورت نمادین ارتباط تنگاتنگی با شیوا دارد.

این جزیره بیش از هزار نفر سکنه دارد و حدود نیمی از آنها ماهیگیر هستند. رییس سازمان محیط زیست با بیان این‌که مقام معظم رهبری بیش از ۱۵ یا ۲۰ بار نسبت به شدت انرژی کشور انتقاد کرده‌اند و در این باره گلایه داشتند، گفت: متاسفانه در حال حاضر ایران بعد از روسیه بالاترین شدت انرژی را در دنیا دارد. ین پیشتر هم ایالات متحده را متهم کرده بود با فروش سلاح به تایوان باعث افزایش بی ثباتی می‌شود. زلزله نخست که با قدرت ۵.۴ دهم در جزیره ایتبایات به وقوع پیوست با پس لرزه‌ای قوی‌تر ۵.۳۲ و در ایران ۰.۹ دهم ریشتری همراه شد. همان زمان دولت چین از آمریکا خواسته بود این روند را متوقف کند. به گزارش رسانه‌های محلی، تیم‌های امداد و نجات و همچنین گروه‌های پزشکی و درمانی به محل اعزام شده‌اند. وی تاکید کرد: به منظور کاهش شدت انرژی به سرمایه‌ گذاری‌های هنگفت در بخش صنعت نیاز داریم. در هند پیروان هندو پس از شستشو در آب مقدس رود گنگ، به پای شیوا گل‌های رنگین نثار می‌کنند.

مقام‌های دولت فیلیپین هنوز آمار دقیقی از میزان خسارات وارد شده در پی این زلزله ارائه نداده‌اند. . معاون رییس جمهور گفت: اگر در بخش‌هایی مثل کاهش شدت انرژی، خواسته‌ها برآورده نشده، به دلیل نبود سرمایه‌گذاری است. چین به همه ارتباط‌های رسمی و فروش سلاح از سوی ایالات متحده به تایوان معترض است.