زرادخانه ایرانی؛ حقیقی یا ببرکاغذی؟

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همزمان با افزایش تنش کنونی میان ایران و امریکا، تهدیدهای ایرانی شدت می‌گیرند به گونه‌ای که ایران پس

از خروج ترامپ از معامله هسته‌ای در سال گذشته، به حملات و تهدیدهای تقریبا روزانه خود علیه همسایگان و منطقه ادامه می‌دهد. رهبران ایران هر روز توان نظامی ویرانگر خود را به ما یادآوری می‌کنند و تکرار می‌کنند که اگر مورد حمله قرار گیرند، دشمن را با موشک‌های بی نظیرشان نابود می‌سازند.

هواپیماهای نظامی ایران تنها شامل 130 تا 150 جنگنده است- که بخش زیادی از آنها مربوط به نسل دوم هستند- عمر هر نسل در حدود 20 سال است در حالی که اکنون نسل پنجم جنگنده‌ها از سوی امریکا و روسیه و فرانسه به خدمت گرفته می‌شوند. این جنگنده‌ها با امتیاز در سرعت و قدرت بر توان مانور دادن در حملات زمینی شناخته می‌شوند. برعکس موشک‌ها، هدف اصلی جنگنده‌ها ایجاد برتری هوایی در میدان جنگ است که درجنگ‌های سنتی در دوران معاصر ضروری است. ایران تصمیم گرفت از مأموریت دشوار توسعه نیروی هوایی دست بکشد و به جای آن توسعه و دستیابی و استقرار مجموعه گسترده‌ای از موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک را آغاز کرد.

در حقیقت شاه به هشدارها و توصیه‌های کارشناسان اهمیتی نداد که می‌گفتند این هواپیما یعنی «اف 14» برای مأموریت‌های دریایی طراحی شده و مخصوص ناوهای هواپیما براست که ایران آنها را در اختیار ندارد، اما او به این حرف‌ها گوش نداد و 80 فروند از آنها را خریداری کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمایشگاه آثار 37 هنرمند ایرانی در استانبولنمایشگاه مجموعه آثار متعلق به 37 هنرمند ایرانی در نیشان‌تاشی استانبول امروز افتتاح شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قتل پزشک زن ایرانی در سوئد با ۱۰ گلولهقتل پزشک زن ایرانی در سوئد با ۱۰ گلوله پلیس سوئد در تلاش است ردی از قاتل زنی ایرانی که در یکی از خیابان‌های شهر مالمو با شلیک ۱۰ گلوله کشته شده، پیدا کند. سرنخ‌های اولیه نشان می‌دهد این زن قربانی اختلافات شوهرش با تبهکاران شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ 35سال‌کار، برای خانه‌دار شدن هر ایرانی!کاریکاتور/ ۳۵سال‌کار، برای خانه‌دار شدن هر ایرانی!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قرارداد توسعه میدان گازی بلال با شرکتی ایرانی امضا می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«قرارداد توسعه میدان گازی بلال به ارزش ۴۴۰ میلیون دلار با شرکتی ایرانی امضا می‌شود» معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران: با توسعه این میدان مشترک، روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش تولید می‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

حجاج ایرانی در مراسم حج مجموعا 360 هزار بار به پزشک مراجعه کردندمحمود رضا فقیهی جانشین مرکز پزشکی حج وزیارت ایران در پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد حجاج ایرانی که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نام چند میلیون ایرانی «حسین» و «زینب» است؟+ اینفوگرافینام چند میلیون ایرانی «حسین» و «زینب» است؟ براساس آمارهای سازمان ثبت‌ احوال کشور ، تاکنون سه میلیون و ۶۷۷ هزار و ۲۶۸ شناسنامه به نام « حسین» و یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۴۴ شناسنامه نیز به نام «زینب» در کشور صادر شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »