رویترز: ایران دسترسی آژانس به نطنز را محدود کرده است

10/04/1400 06:23 ب.ظ

ادعای رویترز: ایران دسترسی آژانس به نطنز را محدود کرده است خبرگزاری رویترز ادعا کرد که ایران پس از وقوع اقدام خرابکارانه در نطنز دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این سایت را محدود کرده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه به نقل از برخی دیپلمات‌ها نوشت که پس از اقدام خرابکارانه‌ای در ماه آوریل در سایت هسته‌ای نطنز رخ داد، ایران دسترسی آژانس اتمی به این سایت را محدود کرده است.

این خبرگزاری یه نقل از دیپلمات‌ها مدعی شد این اختلاف که هفته‌هاست پیش آمده است، در حال حل و فصل شدن می‌باشد اما تنش با غرب را در حین مذاکرات وین افزایش داده است. یک مقام غربی با طرح این ادعا که ایران"در حال تحریک آن‌ها" است، گفت که بازرسان آژانس باید تا هفته دیگر دسترسی کامل به این سایت هسته‌ای را داشته باشند.

یک‌ دیپلمات دیگر با اشاره به اینکه"ایران به دلایل امنیتی برخی دسترسی‌های خاص را محدود کرده است" بیان کرد که این اقدام تهران"تاثیر بسیار کوچکی بر توانایی آژانس اتمی برای راستی‌آزمایی" گذاشته است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

این تصمیم ایران بسیار عاقلانه و مدبرانه است. دنیا باید بداند سکوت مقابل جنایات دست پرورده آنها( صهیونیستها)، هزینه دارد! If true, it is a good step.

گفتگوی وزرای خارجه سعودی و آمریکا درباره «دخالت‌های ویرانگر ایران» در منطقهشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه سعودی روز سه‌شنبه در دیدار با همتای آمریکایی خود آنتونی بلینکن در مورد تقویت روابط و هماهنگی بین دو کشور برای از کی چیدن دم خاندان منحوس سعودی شد دخالت‌های ویرانگر؟

۶۳ شهر ایران در وضعیت قرمز و احتمال قرمز شدن تهران | DW | 29.06.2021مناطق قرمز کرونا از جنوب به مرکز و شمال کشور در حال گسترش است. طبق آخرین آمارها ۶۳ شهر در کشور به رنگ قرمز کرونایی در آمدند. خبرگزاری ایسنا از قطعی‌شدن وضعیت قرمز تهران خبر داده است. تحویل بگیرید ، در زمان رای دادن همه جا و تمام رفت آمدها آزاد نتیجه کشتار ی که دارد اتفاق میافتد .

قطع برق از سوی ایران باعث نگرانی وقوع اعتراضات در عراق شده استقطع برق از سوی ایران باعث نگرانی وقوع اعتراضات در عراق شده است ▪️به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از اینکه دولت عراق موفق به پرداخت بدهی‌های معوقه خود نشد، ایران که خود با کمبود منابع مالی مواجه است، ارسال برق به این کشور را متوقف کرد ⬇️بیشتر بخوانید: برای پیشبرد اهدافش در عراق مانع شدند، نظام هم برق را فطع کرده. بدهی معوقه کیلو چند؟ درسته

وزیران خارجه آمریکا و عربستان سعودی در باره ایران گفتگو کردندوزرای امور خارجه آمریکا و عربستان سعودی دیدار و درباره مبارزه مشترک با دخالت ایران در امور منطقه تبادل نظر کردند. - خبرگزاری آناتولی

دبیرکل سازمان ملل از آمریکا خواست تحریم‌های ایران را بردارد | DW | 30.06.2021آنتونیو گوترش در گزارش شش‌ماهه خود به شورای امنیت درباره چگونگی پیشبرد قطعنامه ۲۲۳۱ در رابطه با برجام از آمریکا خواسته تا تحریم‌های نفتی ایران را لغو کند. او متقابلا از ایران نیز خواسته تا به طور کامل به برجام بازگردد. آنتونیوگوترش_گوه_خورد No2IR آنکه باید در ایران سرنوشت را تعیین کند و جهان هم به خواستش احترام بگذارد مردم ایران هستند نه سازمان و ملل و دیگران که حقی ندارند. تمام آن احمق‌ها که دشمن ترامپ بودن مانند گوه بکون اخوندا چسبیدن نه امریکا ی خاعن ونه اروپای گشنه حقی برای انتخاب ملت ایران ندارند مردم ایران چندین جنگ بزرگراپشت سرگذاشته اعراب ومغول ترکان غزرفتن این سگان نجس راملت ایران جارو می‌کنند به سازمان مطیع قدرتهاهم دیگراعتمادندارند

بایدن: حملات در سوریه و عراق به‌منظور بازدارندگی ایران بودجو بایدن، رئیس جمهوری آمریكا، شامگاه سه شنبه 29 ژوئن تاکید كرد که حملات هوایی روز یکشنبه 27 ژوئن، جنگنده‌های این کشور به شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری