رویا برومند: اگر وضع زندان‌ها خوب است، چرا اجازه بازدید نمی‌دهید؟

25/05/1399 09:21:00 ق.ظ

رویا_برومند سال‌هاست در ثبت اسناد حقوق بشری فعالیت‌ دارد: «اگر بنا به گزارش ۲۰:۳۰ وضع زندان‌ها چنین خوب است، چرا جمهوری اسلامی به گزارش‌گر ویژه سازمان ملل اجازه بازدید نمی‌دهد؟» گزارش aidaghajar👇 اخبار_ایران کرونا_در_زندان حقوق_شهروندی بنیاد_برومند

».

رویا برومند در گفت‌وگو با ایران‌وایر یادآور شد که افشای واقعیت‌های زندان برای جمهوری اسلامی خوشایند نیست؛ چون «خودشان می‌دانند که وضعیتی را که در زندان‌ها ایجاد کرده‌اند حتی با قوانین خودشان هم مغایرت دارد چه برسد به قوانین بین‌المللی که امضا هم کرده‌اند. امروز اطلاعات سریع منتشر می‌شود و مردم در جریان واقعیت‌ها قرار می‌گیرند، اما جمهوری اسلامی با انتشار اخبار دروغ یا برنامه‌هایی مثل گزارش‌های ۲۰:۳۰ می‌خواهد افکار عمومی را منحرف کند تا جامعه به میزان قساوت آن‌ها پی نبرد. زندانیان اما در هراسی هر روزه به سر می‌برند؛ هراس از بیماری و مرگ. مجازات زندانی محرومیت از آزادی است و نه زندگی در بیماری و آلودگی. مسئولیت این شکنجه‌ و جنایت هم بر عهده مقامات زندان است و هم بودجه‌دهندگان و هم آن‌ها که تصمیم گرفتند طی سه ماه نخست شیوع ویروس کرونا، بیش از هفت‌هزار نفر را به جمعیت زندان اضافه کنند. آن‌ هم در شرایطی که نمی‌توانند از پس اقلام بهداشتی برآیند. آن‌ها زندان را مثل یک انبار کرده‌اند که هرچه نمی‌خواهند، در آن می‌ریزند و درش را می‌بندند که کسی نبیند، حتی خودشان؛ انباری مملو از انسان.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

مایک پمپئو: بدون هیچ‌ ابهامی اعلام کرده‌ایم اجازه نمی‌دهیم تحریم تسلیحاتی ایران منقضی شودمایک پمپئو: بدون هیچ‌ ابهامی اعلام کرده‌ایم اجازه نمی‌دهیم تحریم تسلیحاتی ایران منقضی شود تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر به پایان می‌رسد و ایالات متحده آمریکا خواهان تمدید این تحریم‌ها است.

بازدید وزیر دفاع ترکیه از آرامگاه شهدا در باکووزیر دفاع ملی ترکیه که به همراه جمعی از فرماندهان ارشد کشور به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، از آرامگاه شهدا در باکو بازدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

رافائل‌های فرانسه در مدیترانه؛ ترکیه: اجازه نمی‌دهیم محدودمان کنندرئیس جمهور ترکیه از کشورهای حوزه مدیترانه خواست تا فرمولی برای محافظت از حقوق همه کشورهای منطقه پیدا کنند و هشدار داد که اجازه نخواهیم داد تا ترکیه را محدود به سواحل آن کنند.

وال‌استریت ژورنال: آمریکا چهار نفتکش ایران را توقیف کرده - BBC News فارسیروزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش کرده که چند روزی است، آمریکا چهار نفتکش ایران به مقصد ونزوئلا را توقیف کرده است.

پرزیدنت ترامپ با اشاره به توافق امارات و اسرائیل: در تلاش برای جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر، از پا نخواهیم نشست🔺پرزیدنت ترامپ با اشاره به توافق امارات و اسرائیل: در تلاش برای جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر، از پا نخواهیم نشست ⚡️رئیس جمهوری آمریکا گفت که در تلاش برای حرکت به سمت جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر برای همگان، هرگز از پا نخواهیم نشست.

هشدار پلیس کانادا در مورد افزایش تهدیدهای راستگرایان افراطی علیه جاستین ترودو - BBC News فارسیپلیس کانادا هشدار داده است که موارد تهدیدات علیه جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.