روسیه: انتظار داریم مذاکرات غیرمستقیم پس از کمیسیون مشترک برجام آغاز شود

روسیه: انتظار داریم مذاکرات غیرمستقیم پس از کمیسیون مشترک برجام آغاز شود

05/04/2021 08:06:00 ب.ظ

روسیه: انتظار داریم مذاکرات غیرمستقیم پس از کمیسیون مشترک برجام آغاز شود

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که هیچ ضرب الاجلی برای احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک وجود ندارد.

وی در این باره گفت: فردا وین میزبان کمیسیون مشترک در چارچوب برجام خواهد بود. پس از آن ما انتظار آغاز گفت‌وگوهای حرفه‌ای را داریم که به صورت غیرمستقیم خواهند بود. ما امیدواریم که در پی این تلاش‌ها بتوان مشکلات مرتبط با میزان پایبندی تهران به تعهداتش را برداشت و همچنین از میزان تحریم‌هایی که این کشور برای مدت طولانی آن‌ها را تحمل کرده - خصوصا پس از آنکه آمریکا به صورت یکجانبه از برجام خارج شد - کاست.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 بنیاد برومند: ۵۴۰ ایرانی تبعیدی در چهار دهه گذشته ربوده یا کشته شده‌اند | DW | 28.07.2021

ریابکوف ادامه داد:  طی روزها و هفته‌های گذشته، طرف ایرانی آمادگی و عزم چشمگیری برای کار کردن بر روی پارامترهایی به منظور بازگشت به اجرای کامل برجام از خود نشان داده است که این مستلزم برداشته شدن تمامی تحریم‌های مربوطه از سوی طرف آمریکایی است.

این مقام روسی همچنین اعلام کرد که به تصمیم تهران مبنی بر عدم گفت‌وگوی مستقیم با واشنگتن بر سر مشکلات احترام می‌گذارد.وی در این باره اظهار کرد: ما به تصمیم طرف ایرانی احترام می‌گذاریم. سری در این نیست که روسیه از ایده سرویس سیاست خارجی اروپا که چند هفته پیش به منظور برگزاری نشستی غیررسمی میان تمامی طرفین برجام و ایالات متحده ارائه شد حمایت کرده است اما تا زمانی که تصمیم دیگری از سوی تهران اتخاذ شود بر روی روند گفت‌وگوهای غیرمستقیم - که همگی از جمله آمریکا بر روی آن توافق دارند- کار می‌کنیم. headtopics.com

این مقام ارشد روسی همچنین تاکید کرد که هیچ ضرب الاجلی برای احیای کامل برجام وجود ندارد.به گزارش ایسنا، نشست عادی کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ روز جمعه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار و آخرین تحولات پیرامون برجام را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این نشست سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را بر عهده داشت.بحث‌های صریح و جدی در این نشست مطرح شد و شرکت کنندگان تصمیم گرفتند ادامه این نشست را  روز سه شنبه به صورت حضوری در وین دنبال کنند.میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در گفت‌وگو با شبکه اسپوتنیک درباره مذاکرات روز سه شنبه وین که راجع به توافق هسته‌ای انجام خواهد شد، گفت که روسیه آماده است اگر از آن درخواست شود، مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا را درباره توافق هسته‌ای تسهیل کند. 

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.