روسیه دیگر در برابر صادرات گاز به اروپا دلار و یورو قبول نمی‌کند

03/01/1401 05:19:00 ب.ظ

🎥وزارت دفاع روسیه ویدئویی را منتشر کرد که پرتاب موشک سایوز را نشان می‌داد. روی بدنه موشک حرف Z در حمایت از تهاجم روسیه به اوکراین کشیده شده بود. پوشش زنده آخرین تحولات نظامی، سیاسی و تلاش‌های دیپلماتیک برای توقف جنگ را در یورونیوز پیگیری کنید:

در حالی که نزدیک به یک ماه از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از توقف یا پیشرفت کند نیروهای روسی در جبهه‌های جنگ است. پوشش زنده آخرین تحولات نظامی، سیاسی و تلاش‌های دیپلماتیک برای توقف جنگ را در این صفحه دنبال کنید. از زمان آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین ارزش روبل به‌شدت سقوط کرده است.

لهستان ۴۵ مامور دیپلماتیک روسیه را به ظن جاسوسی اخراج می‌کند سفیر روسیه در ورشو که روز چهارشنبه به وزارت امور خارجه لهستان فراخوانده شده بود با تائید این خبر گفت ۴۵ دیپلمات این کشور باید حداکثر تا ۵ روز دیگر خاک کشور میزبان را ترک کنند.

روسیه و اوکراین از زمان آغاز جنگ دو بار اسرا را مبادله کرده اند هیچ جزئیاتی درباره زمان، مکان، چگونگی و شمار اسرای مبادله شده منتشر نشده است. ارتش روسیه یک منطقه مسکونی در کی‌یف را گلوله باران کرد روسیه نظامیان و شبه‌نظامیان اوکراینی را به استقرار و اختفا در مناطق مسکونی متهم می‌کند.

روسیه: بدون نفت و گاز ما بازار انرژی جهان فرو می‌پاشد ایالات متحده آمریکا واردات گاز از روسیه را متوقف کرده و بریتانیا هم برنامه‌ای برای توقف واردات تا پایان سال جاری دارد. کمیسیون اروپا برنامه‌ای را برای کاهش ۲/۳ واردات نفت و گاز روسیه تصویب کرده است. با وجود تلاش‌ها برای تحریم نفت و گاز روسیه، هند و چین پیشاپیش مخالفت خود را با چنین طرحی اعلام کرده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنگ در اوکراین؛ پنتاگون نیروهای روسیه را به ارتکاب جنایت جنگی متهم کردجنگ در اوکراین در شرایطی وارد بیست و هفتمین روز خود شده است که حملات شدید نیروهای مهاجم روسی برای تصرف شهرها به ویژه ماریوپل ادامه داشته است. جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: وزارت دفاع بریتانیا: نیروهای روسیه در اوکراین «تا حد زیادی متوقف شده‌اند» آخرین اخبار و گزارش‌ها از جنگ اوکراین را در یورونیوز فارسی دنبال کنید🔽

اتحادیه اروپا روسیه را به ارتکاب «جرایم جنگی عظیم» در ماریوپل متهم کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید: آنچه در ماریوپل روی می‌دهد جنایت جنگی عظیم است که تمام شهر را ویران کرده و تعداد زیادی از مردم بر اثر بمباران و توپ‌باران کشته می‌شوند. خیلی بد شد. الان دوباره سازمان ملل میاد اظهار نگرانی میکنه. ناتو چطو

دادگاهی در روسیه شرکت مِتا را به اتهام «فعالیت افراط‌گرایانه» مجرم شناختبا این‌حال، دادگاه منطقه تورسکوی مسکو فعالیت واتساپ را از اتهام «فعالیت افراط‌گرایانه» مبری کرده و به شهروندان روس اجازه داده است که به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

در مورد موضوعات اندک باقی مانده در مذاکرات وین،ابتکاراتی را به آمریکا ارائه کرده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

جنگ اوکراین؛ کی‌یف ضرب‌الاجل روسیه برای تسلیم شدن شهر در محاصره ماریوپل را رد کردحمله نظامی روسیه به اوکراین در حالی چهارمین هفته خود را پشت سر می‌گذارد که نبرد بر سر کنترل‌ شهرها میان نیروهای روسی و اوکراینی همچنان ادامه دارد. فیسبوگ در اختیار یک نژادپرست کامل فاشیست ارمنی بیخردست با فاشیستها اداره میشود. تمام عملکرهای فیسبوگ، ذهنی و فاشیستی و ضد روشنفکری حقیقی و ضد حق حقیقتهای ملتهای عالم و جهان است. فیسبوگ شبکه اجتماعی نیست. فیسبوگ‌ مرکز اصلی تبلیغات فاشیسم گلیساست باید در سراسر جهان ممنوع کرد این مردک دیوانه است و یا نادان؟ حتما می خواد در ماریوپل همه پرسی بگزارد. قصه رسانه های مزدور مفت است

صدر اعظم آلمان: پوتین هم اوکراین را ویران کرد هم آینده روسیه رادر حالی که نزدیک به یک ماه از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از توقف یا پیشرفت کند نیروهای روسی در جبهه‌های جنگ است. پوشش زنده آخرین تحولات نظامی، سیاسی و تلاش‌های دیپلماتیک برای توقف جنگ را در این صفحه دنبال کنید. اوکراین: روسیه کارگاه مدیریت زباله‌های هسته‌ای چرنوبیل را نابود کرده است در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: برای اروپا سوریه ویران شده ای بنام اوکراین در اروپا لازم بود تا از خواب بیدار شوند و بدانند هر متوهمی که رویای شوروی شدن روسیه می بیند می تواند باز اقتصاد و انرژی و مواد غذایی .گندم و جو جهان را به خطر بیندازد پوتین هر جا جمله کرده به زمین سوخته تبدیل بیخردان و جاهلان و فاشیستها و ابلهانند فقط زبان جنک حالیشان است با زبان جنک با روسیه حرف میزنند.