روسیه نسبت به خطر وقوع مناقشه نظامی با ناتو هشدار داد | DW | 27.12.2021

06/10/1400 11:46:00 ب.ظ

وزارت دفاع روسیه کشورهای عضو ناتو را متهم کرد که اخیرا به سمت اقدامات تحریک‌آمیز مستقیم روی آورده‌اند. معاون وزارت دفاع هشدار داده که این رویکرد بالاگرفتن مخاطره‌ای را نمایان می‌کند که می‌تواند به درگیری نظامی برسد.

وزارت دفاع روسیه کشورهای عضو ناتو را متهم کرد که اخیرا به سمت اقدامات تحریک‌آمیز مستقیم روی آورده‌اند. معاون وزارت دفاع هشدار داده که این رویکرد بالاگرفتن مخاطره‌ای را نمایان می‌کند که می‌تواند به درگیری نظامی برسد. با توجه به افزایش تنش‌ها، میان روسیه و کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، مسکو نسبت به خطر...

با توجه به افزایش تنش‌ها، میان روسیه و کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، مسکو نسبت به خطر وقوع یک درگیری نظامی هشدار داد. آلکساندر فومین، معاون وزارت دفاع روسیه در دیدار با وابستگان نظامی و نمایندگان سفارت‌خانه برخی کشورهای غربی اقدامات اخیر ناتو را تحریک‌آمیز خواند و گفت این رویکرد خطر تبدیل شدن مناقشه به یک درگیری نظامی را بسیار افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این دیدار دوشنبه ۲۷ دسامبر انجام شد و در فیلمی که وزارت دفاع روسیه از آن منتشر کرده فومین در حال تشریح انتقادهای روسیه از ناتو در جمع شماری دیپلمات غربی با لباس نظامی دیده می‌شود.

بنابر این گزارش در این دیدار ۱۰۵ دیپلمات از جمله نمایندگان ۱۴ کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی حضور داشته‌اند. انتقاد از افزایش عملیات نظامی ناتو به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آلکساندر فومین با انتقاد شدید از افزایش عملیات نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه گفت تنها در سال جاری میلادی شمار پرواز هواپیماهای نظامی ناتو در این مناطق و بر فراز دریای سیاه از ۴۳۶ پرواز در سال قبل به ۷۱۰ مورد افزایش یافته است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سمی که می‌خوریم و محصولات صادراتی که برگشت می‌خورند

وزیر دفاع ترکیه به بوسنی و هرزگوین و کوزوو سفر می‌کندوزیر دفاع ملی ترکیه به منظور انجام چند دیدار رسمی به بوسنی و هرزگوین و کوزوو سفر می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

افزایش شمار مبتلایان به سویه اومیکرون در ایران به 26 نفرمقامات وزارت بهداشت ایران اعلام کردند که مبتلایان به سویه اومیکرون ویروس کرونا در این کشور به 26 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

قرعه‌کشی جام حذفی؛ استقلال به پیکان رسید، پرسپولیس به ذوب‌آهن

مادورو: به دعوت ابراهیم رئیسی به‌زودی به تهران سفر می‌کنم | DW | 27.12.2021رئیس جمهوری مورد مناقشه ونزوئلا می‌گوید به‌زودی برای ملاقات با رئیسی و امضای توافق‌نامه‌های جدید به تهران می‌رود. ونزوئلا، ایران و پنج کشور دیگر به لحاظ میزان بالای تورم در صدر کشورهای جهان قرار دارند.

عملیات هوایی «گسترده» ائتلاف به رهبری عربستان علیه حوثی‌های یمن پس حمله به جازانیک روز پس از کشته شدن دو نفر در حملات راکتی در شهر جازان، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی روز شنبه چهارم دیماه حمله ای «گسترده» را به مواضع حوثی‌های یمن انجام داد. تجارت وفروش صلاح های غربی به کشور های عربی.