روسیه ادعای آزمایش سلاح ضدماهواره‌ای را رد کرد: تبلیغات رسانه‌ای است

03/05/1399 05:36 ب.ظ

آمریکا ادعا کرده است که فرماندهی فضایی این کشور «مدارکی» در اختیار دارد که نشان می‌دهد مسکو روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در فضا یک سلاح ضدماهواره‌ای را آزمایش کرده است.

روسیه روز جمعه اتهام واشنگتن مبنی بر آزمایش سلاحی را که امکان استفاده از آن برای تخریب ماهواره ها در فضا وجود دارد «تبلیغات رسانه ای» خواند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «از همکاران آمریکایی و بریتانیایی خود می خواهیم که رفتار حرفه ای داشته باشند و به جای این پیام های تبلیغاتی به میز مذاکرات باز گردند.» بریتانیا نیز ادعای روز پنجشنبه ایالات متحده را مبنی بر اینکه مسکو سلاحی برای تخریب ماهواره ها در فضا آزمایش کرده است تکرار کرده بود. واشنگتن از تهدید «واقعی، جدی و فزاینده» روسیه ابراز نگرانی کرده بود.آمریکا ادعا کرده است که فرماندهی فضایی این کشور «مدارکی» در اختیار دارد که نشان می دهد مسکو روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در فضا یک سلاح ضدماهواره ای را آزمایش کرده است.

ایالات متحده این آزمایش را تهدیدی علیه تجهیزات فضایی خود و متحدانش ارزیابی کرده است. مقامات آمریکا گفته اند که موضوع آزمایش این سلاح هفته آینده در مذاکرات وین برای جایگزینی پیمان دوجانبه «استارت نو» (New START) مطرح خواهد شد.رسانه های روسیه پیش از این به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش داده بودند که مسکو روز ۱۵ ژوئیه آزمایشی فضایی انجام داده است.

در گزارش رسانه های روسیه آمده بود که «ماهواره ناظر» این کشور وضعیت یک ماهواره دیگر روسیه را در نزدیکی خود وارسی کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در ایران؛ ستاد اجرایی فرمان امام: آزمایش موفق واکسن کرونا در ایران!

نوعی آزمایش خون می‌تواند پنج نوع سرطان را سال‌ها پیش از بروز علائم تشخیص دهدنوعی آزمایش خون می‌تواند پنج نوع سرطان را سال‌ها پیش از بروز علائم تشخیص دهد طراحان این تست خون می‌گویند که هدف انجام آزمایش بر روی افرادی است که با توجه به پیشینه بیماری در خانواده و یا سن وعوامل دیگر بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دارند

بوشچا: حقوق و عرف بین‌الملل مبنای فعالیت‌های انرژی محور ترکیه در مدیترانه است

کنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران استکنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران است روزنامه «واشنگتن فری بیکِن» روز پنجشنبه دوم مرداد در گزارشی نوشت که این طرح توسط کوین مکارتی، نماینده کالیفرنیا و رئیس اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان، ارائه شده است.

بایدن احیای برجام را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است/ توافق تهران و پکن و قدرت بیش‌تر چین برای آمریکا تهدید بزرگی استاستاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در گفت‌وگو با ایلنا: بایدن احیای برجام را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است/ توافق تهران و پکن و قدرت بیش‌تر چین برای آمریکا تهدید بزرگی است

خرس‌های قطبی ممکن است تا ۲۱۰۰ منقرض شوندیک مطالعه پیش بینی کرده است که خرس های قطبی تا پایان قرن جاری منقرض خواهند شد مگر آنکه تلاش بیشتری برای جلوگیری از تغییر اقلیم صورت گیرد.