روسیه: سیل تسلیحات غربی به سوی اوکراین ثبات و امنیت اروپا را تهدید می‌کند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روسیه: سیل تسلیحات غربی به سوی اوکراین ثبات و امنیت اروپا را تهدید می‌کند العربيه_فارسى

در همین راستا لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، چهارشنبه خواستار افزایش محموله‌های تسلیحات سنگین شامل هواپیما به اوکراین شد و تاکید کرد که برهه کنونی، مستلزم ابراز «شجاعت» در رویارویی با روسیه است که از دو ماه قبل در حال تهاجم نظامی به خاک همسایه خود است.

لیز گفت: «ما باید برای یک جنگ طولانی آماده باشیم و پشتیبانی خود را از کییف با سلاح‌های سنگین، تانک‌ها و هواپیماها چند برابر کرده و از هر چه داریم استفاده کنیم و تولید را افزایش دهیم.»مولدواویاز سویی بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا نیز پنج‌شنبه در مصاحبه با «اسکای نیوز» خاطر نشان کرد که چه بسا مسکو «سرسختانه»، در صدد گسترش دامنه تهاجم خود باشد که می‌تواند شامل تهدید به حملات یا اجرای حملات احتمالی و متهم‌سازی طرف‌های دیگر در منطقه جدایی‌طلب ترانس‌نیستریا در مولداوی شود.

پودولیاک پنج‌شنبه در توئیتی نوشت:«روسیه، اوکراین را هدف تهاجم قرار داده و غیرنظامیان را می‌کشد، بنابراین ما به هر شکل ممکن از خود دفاع خواهیم کرد که شامل حمله به انبارها و پایگاه‌های روسیه می‌شود.» او در ادامه تاکید کرد: «همه دنیا این حق را به رسمیت می‌شناسد.» نیروهای مسلح اوکراین، صبح چهارشنبه 27 آوریل مواضع و اهداف نظامی روسیه در اقلیم لوگانسک را با موشک‌های «گراد» هدف قرار دادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنگ اوکراین؛ روسیه صادرات گاز به لهستان را قطع کردحمله نظامی روسیه به اوکراین در حالی شصت و سومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ شدت گرفته است، هرچند در حال حاضر چشم‌انداز روشنی برای پایان درگیری‌ها به چشم نمی‌خورد. کار عاقلانه‌ای کرده ممنون از پوتین در این وضعیت روسیه و اکراین بهترین موقعیت برای ایران است که با آغاز رابطه دوستانه با امریکا بازار گاز از دست رفته را بدست بگیرد‌و اقتصادافتضاح رادگرگون کند،افسوس که خامنه ای برای بقای حقیرش به نوچه پوتین تبدیل شده خب خار اوکراین گاییده شد حالا بر میگردن🍆
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ روسیه صادرات گاز به لهستان و بلغارستان را قطع کردحمله نظامی روسیه به اوکراین در حالی شصت و سومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ شدت گرفته است، هرچند در حال حاضر چشم‌انداز روشنی برای پایان درگیری‌ها به چشم نمی‌خورد. خبر اوسئ! ناجیه نسیم او د هغې فاسد ټیم د دفتر پخواني کارمندانو ته اخطار ورکوي تر څو ددې مبارزه څخه لاس واخلي. موږ په حق لار روان یو او ژر تر ژره به یې نړۍ ته د نوموړي فاسد ټیم د غدار ناجیه نسیم په څېر ور وپېژنو. راستی!بالاخره ایلان ماسک موفق شد! ترامپ رو برگردونه توئیتر ؟! 🤣 که ما راحت بگیریم بخوابیم! شما هم با وجدان راحت خبرنگاری! بابت اون خبر زردتون بگیرید بخوابید؟ 🤔 🔴 بزودی نظرسنجی های خبرگزاری مستقل پستو نیوز ، بر روی میز_سیاستمداران_جهان خواهد رفت ✔️لطفا در نظر سنجی پستونیوز شرکت کنید👇 👈👈👈👈 ✅پستو نیوز ، یک رسانه نیست ، یک رساناست سانسور_ری_استارت_تاوان_جهانی_دارد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آلمان برای اولین بار به اوکراین سلاح سنگین می‌دهد؛ سفر دبیرکل سازمان ملل به روسیهاهمیت این تصمیم دولت آلمان نه قابلیت‌های تاکتیکی تانک‌های «گپارد» بلکه پیامی است که برلین می‌فرستد و نشان می‌دهد که بزرگترین اقتصاد اروپا در مورد حمایت از اوکراین جدی است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

به‌رغم تهاجم روسیه به اوکراین ترکیه همچنان بر خرید سامانه اس-400 اصرار داردیک مقام ارشد ترکیه اعلام کرد که آنکارا با وجود عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» و برغم ادامه جنگ در اوکراین، قصد دارد به روند خرید سامانه دفاع
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

احتمال «فشار نظامی» روسیه از جانب مولداوی به اوکراین؛ هشدار پوتین به «مداخله‌کنندگان»ولادیمیر پوتین می‌گوید: «ما انواع ابزارهایی داریم که غرب نمی‌تواند آن‌ها را به دست آورد. به سلاح‌های خود افتخار نمی‌کنیم، اما در صورت لزوم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد». گوه خوری زیادی... سلاحاتون هم دیدیم... یه مشت تانک پوکیده و کامیونهای جنگ جهانی دوم.... خوبه ۲۱هزارتا تلفات داده و اینقد پررو هس. گور بابای پوتین
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مبادله زندانیان بین روسیه و آمریکا به‌رغم تنش ناشی از جنگ اوکراینبه‌رغم تنش شدید در مناسبات آمریکا و روسیه به دلیل جنگ اوکراین، روز چهارشنبه ترور رید، تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا با کنستانتین یاروشنکو، یک خلبان روس مبادله شدند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »