روز جهانی یادبود هولوکاست؛ تلاش علیه فراموشی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایران وایر با همکاری «موزه هولوکاست آمریکا» اخیرا با انتشار یک سلسله گزارش و فیلم‌های کوتاه جنبه‌های مختلف هولوکاست، یهودی‌ستیزی، تبعیض و تئوری‌های توطئه را مورد توجه قرار داد. موزه_هولوکاست پروٰه_سرداری این مقالات را اینجا بخوانید👇

درست ۷۶ سال پیش در چنین روزی اردوگاه آشویتس که بزرگترین اردوگاه کار اجباری آلمان نازی بود و به اردوگاه مرگ شهرت داشت، توسط ارتش سرخ آزاد شد. حالا سال‌هاست که ۲۷ ژانویه روز جهانی یادبود «هولوکاست» نام‌گذاری شده است و بسیاری از مردم جهان در این روز به یاد قربانیان هولوکاست از مبارزه با نفرت‌پراکنی، دگرستیزی و تبعیض حرف می‌زنند.

ایران وایر با همکاری «موزه هولوکاست آمریکا» اخیرا با انتشار یک سلسله گزارش و فیلم‌های کوتاه جنبه‌های مختلف هولوکاست، یهودی‌ستیزی، تبعیض و تئوری‌های توطئه را مورد توجه قرار داد. این گزارش‌ها به مناسبت روز جهانی یادبود هولوکاست بازنشر می‌شود. گزارش‌هایی که هدفش آغاز گفت‌وگو با مخاطبان ایرانی درباره نفرت، تبعیض، هولوکاست و دیگرستیزی است.پاسخ به این سوال را می‌توان در اولین یادداشت این مجموعه به قلم «مازیار بهاری» موسس و مدیر «ایران وایر» بخوانید.

درک واقعیت هولوکاست یعنی درک نفرتی که می‌تواند فرهنگ و سیاست یک جامعه را نابود کند؛ یعنی درک اینکه اگر جلوی بدترین افکار و اندیشه‌های جمهوری اسلامی و طرف‌داران آن را نگیریم، بهای نهاییِ تبلیغ نفرت و به حاشیه راندن اقلیت‌ها در ایران می‌تواند فاجعه‌ای را بدتر از آنچه تاکنون تجربه کرده‌ایم، رقم بزند.» داستان ایرانیانی که در دنیا علیه نفرت و تبعیض مبارزه می‌کنند، از روایت‌های جذاب مجموعه‌ای است که ایران وایر برای مبارزه با یهودی‌ستیزی و یادبود هولوکاست گردآوری کرده است.

یکی از این ایرانیان «سیاوش درختی» نام دارد. او شهروند سوئدی ایرانی‌تبار، در شهر مالمو سوئد، یک فعال اجتماعی است. او وقتی ۱۸ سال داشت، نهادی مدنی به نام موسسه «جوانان علیه یهودستیزی و بیگانه‌هراسی» را بنیان نهاد. این نهاد در طول بیش از یک‌دهه فعالیت خود به جوانان خانواده‌های مهاجر موضوعاتی نظیر تنوع باورها، تکثرگرایی و همچنین فعالیت‌های اجتماعی آموزش داده است. بخشی از آموزش آن‌ها نیز درباره هولوکاست و سایر نسل‌کشی‌ها بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیام بایدن به مناسبت روز جهانی یادبود هولوکاسترئیس جمهور آمریکا با انشتار پیامی به مناسبت فرارسیدن «27 ژانویه؛ روز جهانی یادبود هولوکاست» بر اهمیت همکاری بین‌المللی برای جلوگیری از نسل‌کشی‌ها تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عکس روز: دیوار یادبود قربانیان کرونا | DW | 05.04.2021📸 عکس روز: در کنار رود تیمز روبروی ساختمان پارلمان در لندن دیوار یادبودی در نظر گرفته شده که مردم با کشیدن قلب‌های سرخ بر روی آن یاد قربانیان کووید−۱۹ را گرامی می‌دارند. تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار قلب بر روی این دیوار نقش بسته است. عکس‌های بیشتر:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آژانس بین المللی انرژی: تقاضای جهانی نفت امسال 5.7 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافتآژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که حجم تقاضای جهانی نفت با افزایش 5.7 میلیون بشکه در روز نسبت به سال قبل، به 96 میلیون و 700 هزار بشکه در سال‌جاری خواهد رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طالبان پاکستان برگزارکنندگان راهپیمایی روز جهانی زنان را تهدید کرده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وصلند به جمهوری اسلامی وسپاه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش تصویری: آغاز بهار با روز جهانی رنگ | DW | 21.03.2021زمستان به پایان رسید. ۲۱ مارس نخستین روز بهار روز جهانی رنگ نام‌گذاری شده است. حالا طبیعت با رنگ‌های بی‌نظیرش دوباره بیدار می‌شود. دانستنی‌هایی از انواع رنگ‌ها و معانی آن‌ها. گزارش تصویری را در اینجا ببینید: Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »