روز جهانی حقوق بشر| رها بحرینی:‌ وضعیت حقوق بشر در ایران «هولناک و فاجعه‌بار» است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 95 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 41%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رها بحرینی، پژوهشگر امور ایران در عفو بین‌الملل، در هفتاد و دومین سالگرد روز جهانی حقوق بشر می‌گوید که وضعیت حقوق بشر در حوزه آزادی بیان و آزادی تجمع در ایران به شدت وخیم شده است.

به گفته این فعال حقوق بشر، در حال حاضر صدها تن از مدافعان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران، فعالان کارگری، فعالان مدنی، هنرمندان، ‌مدافعان حقوق زنان، مدافعان حقوق اقلیت‌ها، و مخالفان سیاسی مسالمت‌جو در زندان‌های ایران در شرایط بی‌رحمانه و غیرانسانی نگهداری می‌شوند.این پژوهشگر امور ایران در «عفو بین‌الملل»، با اشاره به افزایش آمار اعدام‌ها در ایران به صدای آمریکا گفت: «همچون سالیان گذشته روند هولناک اعدام در کشور ادامه پیدا کرده است.

رها بحرینی همچنین با اشاره به اعتراضات آبان ماه ۹۸ به صدای آمریکا گفت، وضعیت حقوق بشر در حوزه آزادی بیان و آزادی تجمعات، به ویژه از زمان کشتار آبان ۹۸ که صدها معترض و عابر به صورت غیرقانونی با اسلحه گرم هدف قرار گرفتند و کشته شدند، به شدت رو به وخامت رفته است. این پژوهشگر امور ایران در عفو بین‌الملل با تاکید بر این که برای بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران راه‌حل‌های فوری وجود ندارد، به صدای آمریکا گفت: ‌«وضعیت نقض حقوق بشر در ایران یک معضل ساختاری است و برای بهبود این وضعیت طیف گسترده‌ای از اقدامات باید صورت بگیرد. موارد قانونی بسیاری در قانون مجازات اسلامی و قانون آئین دادرسی کیفری وجود دارد که باید اصلاح شوند و با قوانین بین المللی حقوق بشر مطابقت پیدا کنند.

رها بحرینی در ادامه به صدای آمریکا گفت: «ضرورت دارد که دولت ایران به کنوانسیون‌های بین المللی مانند کنوانسیون منع شکنجه، یا پروتکل الحاقی میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بپیوندد تا قربانیان نقض حقوق بشر بتوانند شکایات خود را مستقیم به کمیته حقوق بشر سازمان ملل ارائه کنند.» خانم بحرینی از تمام افرادی که در گوشه و کنار جهان دغدغه نقش حقوق بشر دارند و می‌توانند در بهبود وضعیت حقوق بشر ایران نقش مهمی ایفاد کنند خواست در کارزارهای حقوق بشری عفو بین الملل و سایر نهادهای حقوق بشری شرکت کنند، ‌به سفارتخانه‌های ایران نامه‌های اعتراضی بفرستند، در مقابل این سفارتخانه‌ها تجمعات اعتراضی برگزار کنند، با نمایندگان دولت و یا کشوری که در آن ساکن هستند مکاتبه کنند، و از آنها بخواهند رسیدگی به موارد نقض حقوق بشر در ایران را در اولویت قرار دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

rezafallahi1367 روز جهانی حقوق_بشر بار دیگر رژیم خون خوار بار دیگر دست به اعدام زد و به همه گان نشان داد که در ایران تحته حکومت پلید آخوندی پشیزی برای این ارزشها قاعل نیست.

شماها برای بشر احترام قائل نیستید شعار بیجا نگویید هنوز در ایران کسی زیر زانو جان نداده..

رها بحرینی ! عجب اسم و فامیل پارادوکسیکالی

میدونی تقریبا هیچ رسانه صادقی وجود نداره همه رسانه ها اعم از داخل ایران و خارج ایران مثل صدای امریکا و بی بی سی و غیره هیچکدوم کامل راست نمیگن. حقوق بشر در ایران بده؟ باشه. حقوق بشر در مورد اونی که راجع به هولوکاست حرف میزنه چی؟ اون گل و بلبله نه ؟

کیرم توحقوق بشر اصلا کی این یارو که حقوقارو واریز میکنه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیام وزیر امور خارجه ترکیه به مناسبت روز جهانی حقوق بشروزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که بیگانه‌ستیزی و اسلام‌هراسی را تنها می‌توان به یاری یکدیگر شکست داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روز جهانی حقوق بشر| شیرین عبادی: ستم جمهوری اسلامی بر زنان ایرانی بیشتر شده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به مناسبت روز جهانی زبان مادری
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: در نظام جهانی پساکرونا، باید تمامی سیاست‌ها با محوریت حقوق بشر شکل بگیرندرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: با شیوع ویروس کرونا مشاهده می‌کنیم که موانع استفاده از حقوق مسلم تضمین شده در جوامع غربی، به ویژه در حوزه آزادی عقیده و عبادت‌ها در حال افزایش است اردوغان: در نظام جهانی پس از کرونا، باید تمامی سیاست‌ها با محوریت حقوق بشر بوده و مکانیزم‌هایی برای رفع بی‌عدالتی‌ها ایجاد شوند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بزرگ‌ترین وعده دروغ آیت‌الله؛ ما می خواهیم مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر عمل کنیمبیش از این با این ملت و مملکت شوخی نکن سیّد...!! خب داریم،منتهابراخودیها،ماکه جزشون نیستیم الحمدالله
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »