روزگار دموکراسی در جمهوری اسلامی با «شاخص دموکراسی» در جهان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با حاکمیت ولایی، دموکراسی در ایران نه تنها در رده فروافتاده و شرم‌آور ۱۵۴ در میان ۱۶۷ کشور جهان است؛ بلکه روزگارش بدتر هم خواهد شد. اطلاع_رسانی یادداشتی از جمشید اسدی Assadi4000👇

از سال ۲۰۰۶، «بخش اطلاعات اکونومیست»، هر سال گزارشی از روزگار دموکراسی در کشورهای جهان با عنوان «شاخص دموکراسی» انتشار می‌دهد.

پاسخ‌ها از ارزیابی کارشناسان و نیز نتیجه نظرسنجی‌های همگانی به دست می‌آیند و بر پایه آن، کشورها، از بدترین تا بهترین نمره رده‌بندی می‌شوند و در چهار گروه «دموکراسی‌های کامل» ، «دموکراسی‌های ناقص» ، «نظام های دوگانه» و «نظام های اقتدارگرا» دسته‌بندی می‌شوند. ۵۲ کشور هم در «دموکراسی ناقص»، یعنی به هر حال در آزادی به سر می‌برند؛ همچون آمریکا، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا. کشورهای بسیار دیگری نیز در این گروه هستند؛ همانند اسراییل، سنگاپور، هند، تایلند، مالزی، فیلیپین و مغولستان از آسیا، شیلی، پاناما و پرو در آمریکای لاتین و آفریقای جنوبی، نامیبیا، لسوتو، بوستوانا و غنا در آفریقا.

۵۸ کشور هم گرفتار «نظام اقتدارگرا» هستند و شوربختانه ایران در حاکمیت جمهوری اسلامی با نمره ۹ ۱٫ روی ۱۰ در این گروه است. حتی در همین گروه هم رده درخوری ندارد و چهل و پنجم است. پس از حکومت‌هایی چون آذربایجان و بحرین و سودان و عربستان سعودی و لیبی.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: جنگ در اوکراین اقدام تجاوزکارانه علیه تمام جهان استبا ادامه تهاجم نظامی همه‌جانبه روسیه علیه اوکراین و همزمان با تشدید تنش‌های میان مسکو و غرب، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که «جنگ من برای تان قول میدهیم که امریکا و ناتو روسها را مجبور خواهد کرد که جنگ اتمی را شروع کند, وقتکه سر انسان فشار بیاید از هر امکانات استفاده میکند روسها زیر فشار مدیا ئی غرب آمده جنګ اتمی را شروع میکند شاهد حال خواهد بودم. بلینکن: جنگ در اوکراین اقدام تجاوزکارانه علیه تمام جهان است . برای اطلاع کاربران :👇 روز_جهانی_زن IWD2022 زنان نیروی تغییر درایران وصلح وثبات درجهان آمریکای بدبخت!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی مخالفت ناتو با برقراری پرواز ممنوع در اوکراین را محکوم کرد | DW | 05.03.2022رئیس‌جمهور اوکراین مخالفت ناتو با اعلام منطقه پرواز ممنوع در آسمان کشورش را محکوم کرد و گفت، این پیمان نظامی با وقوف بر ادامه حملات روسیه چنین تصمیمی گرفته و برای بمباران‌های بیش‌تر 'چراغ سبز' نشان داده است. متاسفانه غرب از اوکراین بعنوان پنیر تله اسفاده کرد ،برای به دام انداختن پوتین .شرم بر شما افغانستان را ناتو ديروز محكم گرفته امروز بدست طالب رها كرد بيست سأل ملت افغانستان محكوم به حكومت دست نشان ده امريكا و امروز همچنان هيچ كشوري به امريكا و ناتو دست ندهد ورنه ويران ميشه بس😭
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدار معاون رئیس‌جمهور ترکیه با توقایف در نور سلطانمعاون رئیس جمهور ترکیه با رئیس جمهور قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بلینکن: امکان ایجاد منطقه پرواز ممنوع در اوکراین به دلیل خطر جنگ با روسیه، وجود ندارد📌 بلینکن: امکان ایجاد منطقه پرواز ممنوع در اوکراین به دلیل خطر جنگ با روسیه، وجود ندارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایجاد قطب خودروسازی در وزارت علوم/ صنعت خودروسازی کشور کیلومترها با علم روز دنیا فاصله داردمعاون اداری و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: ما در وزارت علوم برآوردمان این است که اگر این ظرفیت علمی منحصر به فردی که داخل کشور است با صنایع ارتباط پیدا کند، می‌تواند برای حل نیازهای صنایع کشور اتفاقات بسیار خوشایندی را رقم بزند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دیدار گروسی با امیرعبدالهیان در تهراندیدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با وزیر امور خارجه ایران در تهران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »