روزنامه کیهان و انتشار خبر کذب مرگ یک کودک سه ساله در غزه

26/02/1400 06:44 ب.ظ

روزنامه کیهان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه، مطلبی با عنوان «فرشته ۳ ساله غزه در آغوش مادر و همراه با تمامی اعضای خانواده‌اش به شهادت رسید»، منتشر کرد. با این حال عکس متعلق به کودک اهل روسیه و ساکن شهر مسکو است. اطلاع_رسانی

روزنامه کیهان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه، مطلبی با عنوان «فرشته ۳ ساله غزه در آغوش مادر و همراه با تمامی اعضای خانواده‌اش به شهادت رسید»، منتشر کرد. در این خبر توضیح داده شده که این کودک فلسطینی به دست ارتش اسرائیل کشته شده است.با این حال عکس متعلق به کودک اهل روسیه و ساکن شهر مسکو است. ساعتی پس از انتشار این خبر، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس اصلی آن را خبری دروغ عنوان کردند.

با این حال عکس متعلق به کودک اهل روسیه و ساکن شهر مسکو است. ساعتی پس از انتشار این خبر، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس اصلی آن را خبری دروغ عنوان کردند. عکسی که روزنامه کیهان آن را به عنوان دختر خردسالی که در غزه به همراه خانواده‌اش کشته شده، عکس یک کودک روس است که مادرش آن را در صفحه اینستاگرام خود در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

روزنامه کیهان تاکنون توضیح و پاسخی به این اشتباه منتشر نکرده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

یکی گذاشتشون سر کار

روزنامه کیهان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه، مطلبی با عنوان «فرشته ۳ ساله غزه در آغوش مادر و همراه با تمامی اعضای خانواده‌اش به شهادت رسید»، منتشر کرد. در این خبر توضیح داده شده که این کودک فلسطینی به دست ارتش اسرائیل کشته شده است.

با این حال عکس متعلق به کودک اهل روسیه و ساکن شهر مسکو است. ساعتی پس از انتشار این خبر، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس اصلی آن را خبری دروغ عنوان کردند.

عکسی که روزنامه کیهان آن را به عنوان دختر خردسالی که در غزه به همراه خانواده‌اش کشته شده، عکس یک کودک روس است که مادرش آن را در صفحه اینستاگرام خود در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

روزنامه کیهان تاکنون توضیح و پاسخی به این اشتباه منتشر نکرده است.

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت