روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهند

02/09/2019 02:23:00 ب.ظ

رییس پلیس راهور: روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهند

رییس پلیس راهور: روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهند

تهران- ایرنا- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهند که بخش زیادی از این تصادفات به ناوگان عمومی مربوط می شود.

وی ادامه داد: بدترین شرایط را در سال ۸۴ داشتیم بالغ بر ۲۷ هزار نفر در کشور جان خود را از دست دادند اما با تغییراتی که در رویکرد کلان کشور اتفاق افتاد و با کمک هایی که توسط این دولت و دولت های گذشته انجام شد، در این حوزه با کاهش چشمگیری همراه بودیم و از سال ۸۵ به تدریج کاهش پیدا کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: از سال ۹۶ در کاهش این روند متوقف شدیم به طوری که در این سال تعداد کشته ها ۱.۲ درصد افزایش یافت و سال ۹۷ این افزایش ها برابر با ۱.۷ درصد بود.وی ادامه داد: همچنین سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر جان خود را در جاده های کشور بر اثر تصادف از دست دادند و بالغ بر ۳۶۵ هزار نفر نیز بر اثر این تصادفات مجروح و معلول شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

برقع؛ میراثی کهن از هویت زنان هرمزگان/ پوششی 400 ساله از یونان تا بندرعباسبرقع، میراث قدیمی و یکی از نمادهای هویت زنان هرمزگان است که بخشی از تاریخ فرهنگی- اجتماعی زنان جنوب و هرمزگان بشمار می رود که با قدمتی 400 ساله ریشه‌ در تاریخ و سنن مردمان خلیج فارس دارد.

رویترز از کاهش ۵۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در ماه جاری میلادی خبر داد🔺 رویترز از کاهش ۵۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در ماه جاری میلادی خبر داد ⚡️بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از تولید اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت میزان تولید روزانه نفت ایران در ماه جاری میلادی در مقایسه با ماه پیش ۵۰ هزار بشکه کمتر بوده

هفته هنر و فرهنگ، از خانه سایه تا سیمین و جلال راهی نیستدر هفته ای که گذشت همچنان بر بساط روزنامه فروشان کنار خیابان، فروش سیگار و آدامس بیش تر از روزنامه بود، فیلم درخشان پرفروشی بر اکران نبود، شهرنشینان با فیلترشکن های تازه آخرین فیلم تارانتیو را می بینند، و دور از کلانشهرها، سریال های خانوادگی و برنامه های اجتماعی و مسابقات فوتبال اروپا دیده می شود. دختران عکاسان همچنان زندان اند، هواداران محیط زیست هم، چندان که نام آوردن از آن ها اشک اسماعیل کهرم پیگیر دیرینه سال محیط زیست را سرازیر می کند.

ظریف: امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد/ اروپایی‌ها تا پنجشنبه فرصت دارندوزیر امورخارجه گفت: همانطور که رئیس جمهوری در نامه اولیه خود نوشتند، در صورت اقدام اروپایی‌ها برای اجرای تعهدات برجامی، هنوز امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد.

ترور به روایت خانواده شهدا| از 10 روز پس از ازدواج تا نیم ساعت بعد از پدر شدن/علت مظلوم نمایی جلادان دهه 60 چیست؟- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimفرزند شهید ترور در نشست تسنیم می‌گوید: افتتاح پروژه‌های مختلف به مناسبت هفته دولت در این ایام رقم می‌خورد درحالی که دلیل نامیده شدن این هفته که شهادت رجایی و باهنر بوده، فراموش شده است.نگاه به هفته دولت باید اصلاح و هویت این هفته دغدغه مسئولین شود.

بازدید محیط زیست از باغ وحش «حسن رعیت»/خبری از ۱۷ ببر نیسترییس اداره نظارت بر حیات وحش استان تهران ضمن اشاره به بازدید از مرکز نگهداری از حیات وحش حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت - که اخیرا اخباری مبنی بر دستگیری او با ۱۷ ببر منتشر شده است- گفت: در این بازدید فقط یک قلاده ببر در این مرکز دیده شد همچنین اگر نیروهای امنیتی و نظامی او را با ۱۷ ببر دستگیر کرده بودند به یگان حفاظت ما گزارش داده می‌شد ولی ما تاکنون هیچ گونه گزارشی در این زمینه نداشتیم.

سردار سید کمال هادیان فر روز دوشنبه در نشست فصلی مدیران عامل سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری  افزود: یکی از جدی ترین مسائلی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، ایمنی ترددها در شهرها و جاده ها است.به گزارش ایلنا، برقع این روزها مانند گذشته مورد استقبال بانوان جوان هرمزگانی قرار نگرفته و بیشتر جنبه زیبایی و تزئینی دارد در صورتیکه در گذشته کاربردهای متفاوتی داشته تا جایی که شنیده شده برخی زنان هرمزگان بدون برقع از خانه بیرون نمی‌رفتند اما این روزها برقع‌ها کارکرد اصلی خود را از دست داده و کارکرد تزئینی به خود گرفته‌ اند.شهریور ۰۹, ۱۳۹۸ مایک پمپئو: نفتکش ایرانی دوباره به سمت سوریه می‌رود؛ اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بود وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید آمریکا اطلاعات موثقی دارد که اَبرنفتکش جمهوری اسلامی که بعد از یک ماه توقیف از جبل الطارق آزاد شده بود، دوباره به سمت سوریه می‌رود.در این احوال، در نمایش ها و فیلم های بیشتری، شرایط امروز جامعه ایرانی تجسم شد، تماشاگران بیشتری اشاره ها را دریافتند.

  وی ادامه داد: بدترین شرایط را در سال ۸۴ داشتیم بالغ بر ۲۷ هزار نفر در کشور جان خود را از دست دادند اما با تغییراتی که در رویکرد کلان کشور اتفاق افتاد و با کمک هایی که توسط این دولت و دولت های گذشته انجام شد، در این حوزه با کاهش چشمگیری همراه بودیم و از سال ۸۵ به تدریج کاهش پیدا کرد. رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: از سال ۹۶ در کاهش این روند متوقف شدیم به طوری که در این سال تعداد کشته ها ۱. برقع در فرهنگ دهخدا برقع در فرهنگ دهخدا به معنای روی بند زنان، نقاب و حجاب است.۲ درصد افزایش یافت و سال ۹۷ این افزایش ها برابر با ۱. ما اطلاعات قابل اتکائی داریم که این نفتکش به سمت شهر طرطوس سوریه می‌رود.۷ درصد بود. به همین دلیل برقع را "برکه" می گویند. وی ادامه داد: همچنین سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر جان خود را در جاده های کشور بر اثر تصادف از دست دادند و بالغ بر ۳۶۵ هزار نفر نیز بر اثر این تصادفات مجروح و معلول شدند. اما کاری موشکافانه و در عین حال شیرین که اجرایش به نوشته یک منقد سهل و ممتنع است، در دو هفته گذشته خاطره خوبی برای تئاتررو داشت.

سردار هادیان فر با اشاره به اینکه ، گفت: بخش زیادی از این تصادفات به ناوگان عمومی بازمی‌گردد. محمد خطیبی زاده پژوهشگر هرمزگانی در کتاب پوشش مردم هرمزگان نوشته است: برقع پوشش جالب و دیدنی زنان حاشیه شمالی و جنوبی خلیج فارس و دریای عمان است و احتمالا تا حدود سه میلیون نفر در این نقاط از این وسیله استفاده می کنند.» شهر طرطوس در جنوب‌غربی سوریه و شمال لبنان قرار دارد. در شرایط کنونی ۹۰ درصد حمل و نقل بار و مسافر جاده ای، ۷ درصد ریلی، ۲ درصد هوایی و کمتر از یک درصد نیز دریایی است. رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: دو برنامه داریم که یکی از آنها کاهش سوانح و حوادث است و  جدی ترین بخش آن به اتوبوس ها و مسافران بازمی گردد و برنامه دیگر نیز توسعه انضباط ترافیکی است. خواستگاه اصلی برقع یونان بوده و از آن جا به اسپانیا و سپس به بیابان طوارق و بربر کرانه های عربستان و سرانجام به کرانه های شمالی دریای پارس از جمله استان هرمزگان راه یافته است. در جاده ها و شهرها علائم، خط‌کشی و تابلو داریم ولی با توسعه ناوگان عمومی و کلان به طوری که در حال حاضر ۲۳. سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این بیانیه گفت نفتکش آدریان دریا ۱ که حجم زیادی از نفت را حمل و منتقل می‌کند، برای تامین مالی فعالیت‌های بدخواهانه رژیم و تبلیغ تروریسم مورد استفاده است.۵ میلیون خودرو، بیش از ۴۰ میلیون راننده و حدود ۱۲ میلیون موتورسوار در کشور وجود دارد، خیلی انضباط در تراز کشور توسعه نیافته است.بعضی از زنان یونانی در مناطق مختلف این کشور با یک نوع روپوش مخصوص که در جزایر کوس وار کوس ساخته می شد روی خود را از دیگران پنهان نگه می داشتند. نظر شاهین تفرشی چنین است:شروع نمایش فضایی رازآلود را در عین ساده گی تداعی می کرد، ابتدا به روایت دو شخصیت زن پرداخته می شود، اما با حضور شخص سوم ( مرد) رازها بر ملا می شود، اما این رازها از جنس راونکاوانه است، ستاره شناس با روایت داستانی ساده اما پر مفهوم ما را به درون ذهنمان هدایت می کند، گاهی میخندی، گاهی با خود شاید بگویی ( این که منم.

سردار هادیان فر با اشاره به اینکه ۳۳ دستگاه در کشور در این حوزه مسئولیت دارند، گفت: دغدغه ما در حوزه حمل و نقل عمومی اتوبوس ها و کنترل هایی است که باید در پایانه‌ها اتفاق بیفتد.  وی افزود: در دو ماه اخیر تصادفات حمل ونقل عمومی و اتوبوس ها افزایش داشته است. زنان شهر تیت نیز صورت خود را با حجاب خاصی می پوشانند به طوری که از طرف مقابل دو سوراخ جهت دیدن چشمان در آن دیده می شد که در حقیقت این همان برقع امروزی یا چیزی شبیه آن است. این نفتکش حامل ۲. البته این تصادفات فاجعه بار نبود ولی  نسبت به سال گذشته با افزایش همراه بوده است.  سردار هادیان فر گفت: چهار عامل شکل گیری تصادفات در کشور شامل سرعت بالا، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی راننده است که هر چهار عامل را در ناوگان عمومی داریم. برقع در ایران به خصوص در شهر بندرعباس از جمله پوشاکی است که اکثر مردم آن را می شناسند. وی افزود: ۶۲ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری بعد از شهرها یا ۳۰ کیلومتر مانده به شهرها اتفاق می‌افتد زیرا یا راننده انرژی و سرعت زیادی دارد یا به دلیل طی مسافت طولانی خسته و خواب آلوده شده است. پس از رفع توقیف از سوی جبل‌الطارق، ابتدا اعلام شد که این نفتکش به سوی یونان در حرکت است..

رئیس پلیس راهور ناجا به فرهنگ‌سازی در این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم در بخش هایی مانند بستن کمربند و فرهنگ سازی ترافیکی جلساتی را با رانندگان داشته باشیم. البته عده ای از زنان مهاجر و حاشیه‌نشین مانند زنان کارگر، سقا، ماهی فروش و دوره گرد جهت تامین معاش و ارتزاق خود از منزل خارج می شدند که باید گفت برقع آنها کمی پهن تر و بلندتر از برقع دیگر بانوان بود. هر پایانه باید در ترمینال با حضور رانندگان جلساتی را برگزار کند و ما نیز به افسران راهور تاکید می‌کنیم که در این جلسات حضور یابند. . در فرهنگ ما هرمزگانی ها برقع را فقط در روز و تا قبل از اذان مغرب می پوشند زیرا معتقدند که پوشیدن برقع در شب شگون ندارد. در زمان توقیف این نفتکش در جبل‌الطارق، مقام‌های این منطقه گفته بودند «شواهد محکمی» دارند که نشان می‌داد این نفتکش قصد داشت به سمت سوریه برود.