روح الله زم اعدام شد | DW | 12.12.2020

12/12/2020 09:23:00 ق.ظ

خبرگزاری‌های ایران از اجرای حکم اعدام روح‌الله زم خبر دادند. به گفته دادسرای عمومی و انقلاب تهران مؤسس و گرداننده رسانه 'آمدنیوز' بامداد شنبه به دار آویخته شده است.

روح‌الله زم, اولین دادگاه روح الله زم

خبرگزاری‌های ایران از اجرای حکم اعدام روح‌الله زم خبر دادند. به گفته دادسرای عمومی و انقلاب تهران مؤسس و گرداننده رسانه 'آمدنیوز' بامداد شنبه به دار آویخته شده است.

خبرگزاری‌های ایران از اجرای حکم اعدام روح‌الله زم خبر دادند. به گفته دادسرای عمومی و انقلاب تهران مؤسس و گرداننده رسانه 'آمدنیوز' بامداد شنبه به دار آویخته شده است.

روح الله زم اعدام شدخبرگزاری‌های ایران از اجرای حکم اعدام روح‌الله زم خبر دادند. به گفته دادسرای عمومی و انقلاب تهران مؤسس و گرداننده رسانه"آمدنیوز" بامداد شنبه به دار آویخته شده است.خبرگزاری‌های ایران، از جمله خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، بامداد شنبه ۲۲ آذرماه 

(۱۲ دسامبر) از اعدام روح‌الله زم خبر دادند. روح‌الله زم پس ازاز ایران  کانال آمدنیوز را در فرانسه دایر کرد.او مهرماه پارسال در عراق دستگیر و به ایران منتقل شد. گفته می شود که در دستگیری و تحویل او به ایران دستگاه اطلاعاتی عراق و اطلاعات سپاه پاسداران ایران همکاری داشتند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اعدام شتاب زده روح‌الله زم جنایتی است که باید با تمام قوا جدا از دیدگاه سیاسیمان محکوم شود. ما شاهد آن هستیم که دنیا در سکوت کامل تنها نظاره گر است و تنها محکوم کردن این جنایت در شبکه های اجتماعی کافی نیست. ج. ا یک بیماری مرگبار است که باید از ریشه نابودش ساخت. ربودن، بازداشت ، اعتراف اجباری و اعدام روح‌الله زم مصداق بارز نقض حقوق بشر است. حقوق_بشر روح_الله_زم نه_به_اعدام

حقوق_بشر 😞 روح_الله_زم کاری که میبایست انجام دهد را انجام داد و نقاب از چهرهٔ فاسد تک تک سران ایران خواران برداشت. اعدام او آب رفته به جوی را باز نخواهد گرداند. روح‌الله_زم مردم ایران را آگاه کرد و چشمشان را به حقایق گشود. امروز در هر خانه در ایران یک روح_الله_زم نفس می کشد. ایول دِلِ آدما واقعا بدرد مياد با شنيدن اعدام جاسوسى که حتی داشته براى کشور غربی بر عليه كشور خودش ایران فعالیت میکرده اما پزشکان هم دست و پای گندیده ی آدمها جلو چشم فامیلاشون با تبر قطع میکنند تا اینکه این فرد زنده بمونه وبه زندگی خودش با دردسر کمتری ادامه بده

tara78312885 نتیجه ی خیانت به وطن این کمترین هست برایش. گوه به قبر خمینی مردم کرونا راجدی بگیرید،ولی درخانه نمانید،.نوبت نداره حضرت طناب الله رئیسی پناسیل ی قتل عام در چن روز داره.خطر_جمهوری_اسلامی_را _جدی بگیرید

اعدام روح الله زم، چرا حکومت ایران در حذف او شتاب کرد؟ شصت دقیقه ۲۲ آذرسر یک روزنامه‌نگار و فعال سیاسی بر بالای دار! روزنامه نگاری که ساکن فرانسه بود و یک کانال تلگرامی ساخت و با این کانال اقتدار حکومتی با ادعاهای بزرگ را به چال... دیوث منظورت اینکه سر و حوصله و صبر اعدام میکرد لعنتی تا فیها خالدونش رو درآورد بعد اعدام کرد ، عجله!؟؟ داداش فیلم های نولان رو زیاد میبینی زمان از دستت در رفته حامیان خامنه ای درزندان, اعتراف گرفتند روح الله زم با بچه های صدا و سیما درمورد امیرعباس فخراور حرف زده یانه. گفتند به خامنه ای نمی گوییم و فقط به ایت الله رییسی می گوییم و اعدام نمیشوی و اعتراف گرفتند بعد اعدامش کردند

روح الله زم اعدام شدروح الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» با اتهام به 'فساد فی الارض' امروز صبح اعدام شد. - خبرگزاری آناتولی اهان جاسوسان رجب خبر زدند همان مراد مزدور رجب پای زم را به جاسوسی کشاند اول مردم رو با موضوع شعر اردوغان مشغول کردن، بعد با خیال راحت اعدام کردن.

جمهوری اسلامی، روح الله زم، فعال رسانه‌ای و سیاسی را اعدام کرد🔺جمهوری_اسلامی، روح الله زم، فعال رسانه‌ای و سیاسی را اعدام کرد ⚡️ روح‌الله زم ۴۷ ساله و مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز(صدای مردم) با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده صبح روز شنبه ۲۲ آذر به دار آویخته شد. مرگ کمترین پاداش برای خیانت‌های او بودر یه چیزی بگو مرغ پخته خندش نگیره! یه مهره سوخته اطلاعاتی که باباش هم از قدیمیای وزارت اطلاعات رژیم بوده و قتی دیگه حسابی تابلو میشه با نقشه سپاه میارنش داخل و نجاتش میدن. الانم یه جا نشسته داره به تیترای خبری امثال شماها میخنده! هيچ ميدونستيد شما شل ترين و كند ترين رسانه هستيد؟

اتحادیه اروپا اعدام روح الله زم را محکوم کرداتحادیه اروپا روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعدام روح الله زم را محکوم کرد. گه خورد. همون مکرون این بدبختو به گا داد اتحادیه اروپا زحمت کشید سرما نخورین اینقدر محکوم میکنین بی ناموسا

گزارشگران سازمان ملل متحد، اعدام روح الله زم را محکوم کردند♦️ گزارشگران سازمان ملل متحد، اعدام روح الله زم را محکوم کردند ▪️ جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد و یک گزارشگر دیگر، اعدام زم را «بی‌رحمانه» و نقض جدی تعهدات حکومت ایران نسبت به قوانین بین‌الملل خواندند. روحش شاد یادش گرامی باد،،،خوب این آخوندهای الدنگ رسوا کرد چرا قبل از اعدام محکوم نمیکنن،،،سزای علی چلاق،مجتبی زنازاده،،،چوبه دار هست اینجا چیزی ک ارزش نداره جانِ!

ایران روح الله زم اعدام شد خبرگزاری‌های ایران از اجرای حکم اعدام روح‌الله زم خبر دادند.- YouTube.روح الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» با اتهام به "فساد فی الارض" امروز صبح اعدام شد.روح الله زم در دادگاهی به ریاست قاضی تحت تحریم آمریکا، صلواتی روح‌الله زم ۴۷ ساله و مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز(صدای مردم) با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده صبح روز شنبه ۲۲ آذر به دار آویخته شد.

به گفته دادسرای عمومی و انقلاب تهران مؤسس و گرداننده رسانه"آمدنیوز" بامداد شنبه به دار آویخته شده است. خبرگزاری‌های ایران، از جمله خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، بامداد شنبه ۲۲ آذرماه  (۱۲ دسامبر)  از اعدام روح‌الله زم خبر دادند.  روح‌الله زم پس از از ایران  کانال آمدنیوز را در فرانسه  دایر کرد.2020  عکس از ایرنا تهران/ خبرگزاری آناتولی به گزارش رسانههای ایران، روح الله زم، مدیر کانال تلگرامی"آمد نیوز" که از سوی دادگاه ایران به"فسادفی الارض" متهم شده بود، سحرگاه امروز شنبه به دار آویخته شد. او مهرماه پارسال در عراق دستگیر و به ایران منتقل شد. گفته می شود که در دستگیری و تحویل او به ایران دستگاه اطلاعاتی عراق و اطلاعات سپاه پاسداران ایران همکاری داشتند..

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه ۱۸ آذر اعلام کرد که دیوان عالی کشور حکم اعدام روح‌الله زم را تأیید کرده است. اولین جلسه دادگاه زم 21 بهمن 98 (10 فوریه 2020) به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی تیرماه امسال، ۱۳ اتهام برای روح‌الله زم برشمرد و آنها را مصداق"افساد في الأرض" دانست. جاسوسی برای دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل و فرانسه از جمله اتهام‌های روح‌الله زم بود. او همچنین به فعالیت تبلیغی گسترده علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام متهم شده بود.. نهادهای حقوق بشری مانند"گزارشگران بدون مرز"و چند کشور غربی جمهوری اسلامی را به محاکمه ناعادلانه روح‌الله زم متهم کردند و خواستار لغو حکم اعدام او و برگزاری محاکمه‌ای منصفانه برای او  شده بودند. بنابراین گزارش اعتراضات اقتصادی سراسری که اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز شد، از زمان اعتراضات «جنبش سبز» بزرگترین چالش برای ایران بود و به سکویی برای اعتراضات مشابه در نوامبر سال گذشته میلادی تبدیل شد.

در تلویزیون ایران روح‌الله زم در انکار فعالیت‌های خود"اعترافاتی" بیان کرد که نهادهای بین‌المللی حقوق بشری آن را نامعتبر دانستند. محمدعلی زم، پدر روح‌الله زم، تیرماه امسال صدور حکم اعدام توسط دادگاه انقلاب برای فرزندش را غیرقانونی خواند و اعلام کرد که فرزندش در جریان محاکمه"از ابتدایی‌ترین حقوق خود" محروم بوده است. روح‌الله زم پس از ناآرامی‌های انتخابات"تقلب‌آمیز" ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ مدت کوتاهی بازداشت شد و سپس ایران را ترک کرد و به مالزی و از آنجا به فرانسه رفت و پناهنده شناخته شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کانال نام آمدنیوز که او تأسیس کرد، رفته رفته طرفداران زیادی در ایران پیدا کرد؛ این رسانه از سویی سرکوب ناراضیان و فشار به معترضان توسط جمهوری اسلامی محکوم می‌کرد و از سوی دیگر موارد خلافکاری و فساد برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی را افشا می‌نمود. در اعتراضات گسترده دی‌ماه ۱۳۹۶ آمدنیوز از رسانه‌هایی بود که فراخوان به تجمعات اعتراضی را منتشر کرد. نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد نیز ۱۶ مهر امسال از نقض فاحش حقوق بشر در ایران، از جمله صدور حکم اعدام در دادگاه‌های ناعادلانه، ابراز نگرانی عمیق کرد .

تاریخ .