روحانی: بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکاست

18/12/2019 06:32:00 ب.ظ

روحانی: بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکاست

حسن روحانی, مالزی

روحانی: بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکاست

رئیس جمهور ایران در دیدار با نخست‌وزیر مالزی در کوالالامپور تاکید کرد بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکا، نظیر تحریم علیه تهران است. - خبرگزاری آناتولی

18.12.2019تهران/ خبرگزاری آناتولیحسن روحانی، رئیس جمهور ایران که برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور در مالزی به سر می‌برد روز با ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران» وی در این دیدار گفت: ''بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکا، نظیر تحریم علیه ایران است. تحریم آمریکا علیه ایران با وجود قطعنامه 2231 سازمان ملل اجرا شده است و آمریکا بدون دلیل و بهانه از توافق برجام خارج شد''.

روحانی در ادامه افزود: ''امیداوریم اجلاس سران کوالالامپور برای حل مشکلات و مسائل کشورهای اسلامی مفید باشد، اینگونه نشست‌ها می‌تواند در حل و فصل مشکلات مسلمانان بویژه خاورمیانه موثر باشد''.وی درباره روابط دوجانبه ایران و مالزی تاکید کرد: ''دو کشور باید همکاری های علمی و فناوری خود را گسترش دهند و حوزه های انرژی، صنعت و گردشگری، همکاری های دریایی، حوزه فناوری اطلاعات، می تواند عرصه های خوبی برای همکاری میان دو کشور باشد. منطقه آزاد جاسک در جنوب ایران برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک آماده است.''

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکاسترئیس جمهور با بیان اینکه مسلمانان همه از یک خانواده هستند و باید نسبت به هم احساس مسئولیت داشته باشند، گفت: همکاری کشورهای مسلمان برای مقابله با فشار قدرتهای بزرگ ضروری است. از بین ۵۱ کشور‌مسلمان‌ ۴۹ کشور‌ عقب مانده‌اند بجز ترکیه و‌مالزی البته با لحاظر برخی شاخصها و توجه به اینکه فقط سی درصد جمعیت مالزی مسلمانند! دین مهمترین پس‌زمینه‌ مشترک این کشورهاست که مانع از رشد و ترقی این‌جوامع می‌گردد. یک‌رنسانس دینی و سکولاریزم‌در‌این ممالک ضروری است. !!!!!!!😰یه حرف درست زدعجیبه!!!!!!!!!!

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آمار تکان دهنده از فقر در ۳۲ شهرستانو بالای چهل و سه میلیون فقیر و درآمد زیر ۱۸ هزار دلاری ۴۰ درصد مردم آمریکا، قلب اقتصاد دنیا فقط عاقا با اون کونش رو منبر قدرت بنشینه، اینها که چیزی نیست! خمینی گفت شاه کوخ نشینها رو آباد کرد

بررسی تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس در کمیسیون فرهنگی مجلسسخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در تشریح بررسی‌های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود از بررسی گزارش تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس در این جلسه خبر داد. فقط مردها نیستن که قیافه های پشت کوهی دارن. زنهای ج.ا. هم دست کمی ندارن. حال آدم بهم میخوره این پتیاره زشت رو میبینه. 💩💩

چین همچنان از رئیس اجرایی هنگ‌کنگ حمایت می‌کند | DW | 16.12.2019شی جین‌پینگ حمایت کامل پکن از رئیس اجرایی هنگ‌کنگ را اعلام کرد. کری لام زیر فشار شدید اعتراض‌های گسترده در هنگ‌کنگ قرار دارد. مردم هنگ‌کنگ خواستار تعیین رئیس اجرایی این دولت‌شهر در انتخاباتی دمکراتیک هستند.

برخی از محلات اهواز هم چنان در آب/رهاسازی بیش از ۲۰۰ خودروی گرفتار در معابر آبگرفتهبرخی از محلات اهواز هم چنان در آب است رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس تاکید کرد که تا به امروز آب همچنان در برخی از نقاط شهر اهواز باقی مانده است. علاوه بر مشکلات ایجاد شده برای تردد مردم ما نگران زیرساخت‌های شهری نیز هستیم.

کیانوش سنجری، روزنامه‌نگار از تایید حکمی برای انتقالش به مرکز روانپزشکی خبر داد

رئیس جمهور ایران در دیدار با نخست‌وزیر مالزی در کوالالامپور تاکید کرد بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکا، نظیر تحریم علیه تهران است.به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی که برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور به مالزی سفر کرده است، روز چهارشنبه در دیدار با ماهاتیر محمد نخست وزیر این کشورتاکید کرد: بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت های آمریکا، نظیر تحریم علیه ایران است.به دوستی ایمیل کنید افزایش شکاف طبقاتی در ایران شاخص ضریب جینی برای سنجش میزان نابرابری در توزیع درآمد و ثروت در یک جامعه آماری استفاده می‌شود و رقم آن هر چه به یک نزدیک‌تر باشد، نشانگر افزایش شکاف طبقاتی و توزیع نابرابر درآمد و ثروت است.سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون ابتدا گزارشی از تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس قرائت شد و سپس مقرر شد که اشکالات این موضوع برطرف شده و سپس مجددا برای بررسی به کمیسیون ارجاع شود.

18.12. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آمریکا در تحریم علیه ایران بدلیل مقاومت مردم ناموفق بوده است، گفت: در ۵ ماه گذشته برغم فشارهای حداکثری آمریکا، ما توانسته ایم وضع اقتصادی خود را بهتر کنیم.2019 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور در مالزی به سر می‌برد روز با ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.۴۰۹۳ واحد در سال ۹۷ بیانگر این نکته است که در طول این سال‌ها، شکاف میان فقیر و غنی در جامعه و فاصله طبقات اجتماعی از یکدیگر بیشتر شده است. به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران» وی در این دیدار گفت: ''بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکا، نظیر تحریم علیه ایران است. رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم نمی تواند اراده ما را برای توسعه همکاری ها تحت تاثیر قرار دهد، افزود:  تهران و کوآلالامپور می توانند در عرصه های پزشکی که از تجربه بالایی برخوردار هستند، با یکدیگر مشارکت کنند. تحریم آمریکا علیه ایران با وجود قطعنامه 2231 سازمان ملل اجرا شده است و آمریکا بدون دلیل و بهانه از توافق برجام خارج شد''.

روحانی در ادامه افزود: ''امیداوریم اجلاس سران کوالالامپور برای حل مشکلات و مسائل کشورهای اسلامی مفید باشد، اینگونه نشست‌ها می‌تواند در حل و فصل مشکلات مسلمانان بویژه خاورمیانه موثر باشد''. رئیس جمهوری با ابراز امیدواری به اینکه اجلاس سران کوآلالامپور برای حل مشکلات و مسائل کشورهای اسلامی مفید باشد، افزود: اینگونه اجلاس ها می تواند در حل و فصل مشکلات مسلمانان بویژه خاورمیانه موثر باشد. وی درباره روابط دوجانبه ایران و مالزی تاکید کرد: ''دو کشور باید همکاری های علمی و فناوری خود را گسترش دهند و حوزه های انرژی، صنعت و گردشگری، همکاری های دریایی، حوزه فناوری اطلاعات، می تواند عرصه های خوبی برای همکاری میان دو کشور باشد. منطقه آزاد جاسک در جنوب ایران برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک آماده است. نخست وزیر مالزی نیز در این دیدار با تاکید بر توسعه همکاری های دو کشور در همه زمینه ها، گفت: ایرانی ها مورد حمایت ما هستند و برای گسترش تجارت و همکاری میان دو طرف اراده جدی داریم .'' ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی نیز در این دیدار گفت: ''تحریم غیر قانونی ایران برخلاف قوانین سازمان ملل را محکوم می‌کنیم. ایرانی‌ها مورد حمایت ما هستند و برای گسترش تجارت و همکاری میان دو طرف اراده جدی داریم''. نخست وزیر مالزی با بیان اینکه ما همواره تحت فشار قدرت های بزرگ بوده ایم ، گفت: تحریم غیر قانونی ایران برخلاف قوانین سازمان ملل را محکوم می کنیم.

وی افزود: ''برای افزایش دوباره همکاری‌های تجاری دو کشور تلاش می‌کنیم و برای همکاری در حوزه‌های علوم و فناوری آماده همکاری هستیم . ما روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران ادامه خواهیم داد''. نخست وزیر مالزی در ادامه اجلاس سران کوآلالامپور را فرصتی برای تبادل تجربه میان کشورهای اسلامی دانست و افزود: ما روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران ادامه خواهیم داد. توییتر .