حبیب‌الله سیاری, ارتش جمهوری اسلامی ایران, ایرنا, روابط عمومی ارتش

حبیب‌الله سیاری, ارتش جمهوری اسلامی ایران

روابط عمومی ارتش: دشمنان از مصاحبه سیاری سوءاستفاده کرده‌اند | DW | 02.06.2020

ارتش ایران در ارتباط با مصاحبه جنجالی معاون هماهنگ‌کننده این نهاد اطلاعیه‌ای صادر کرده است. در این اطلاعیه بدون آن که علت حذف مصاحبه از سایت ایرنا توضیح داده شود 'دشمنان' به 'تقطیع و سوءاستفاده' از مصاحبه متهم شده‌اند.

02/06/2020 10:34:00 ب.ظ

ارتش ایران در ارتباط با مصاحبه جنجالی معاون هماهنگ‌کننده این نهاد اطلاعیه‌ای صادر کرده است. در این اطلاعیه بدون آن که علت حذف مصاحبه از سایت ایرنا توضیح داده شود 'دشمنان' به 'تقطیع و سوءاستفاده' از مصاحبه متهم شده‌اند.

ارتش ایران در ارتباط با مصاحبه جنجالی معاون هماهنگ‌کننده این نهاد اطلاعیه‌ای صادر کرده است. در این اطلاعیه بدون آن که علت حذف مصاحبه از سایت ایرنا توضیح داده شود 'دشمنان' به 'تقطیع و سوءاستفاده' از مصاحبه متهم شده‌اند.

روابط عمومی ارتش: دشمنان از مصاحبه سیاری سوءاستفاده کرده‌اندارتش ایران در ارتباط با مصاحبه جنجالی معاون هماهنگ‌کننده این نهاد اطلاعیه‌ای صادر کرده است. در این اطلاعیه بدون آن که علت حذف مصاحبه از سایت ایرنا توضیح داده شود"دشمنان" به"تقطیع و سوءاستفاده" از مصاحبه متهم شده‌اند.

قبرستان طبیعی؛ طرح یک استرالیایی برای بازسازی جنگل‌ها محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد سیدحسن نصرالله سه‌شنبه هفته جاری سخنرانی می‌کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه، ۱۳ خرداد در ارتباط با مصاحبه حبیب سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش با ایرنا و برخی انتقادهای او به سپاه پاسداران اطلاعیه‌ای صادر کرد.در این اطلاعیه گفته می‌شود که پخش ۱۳ دقیقه از کل مصاحبه ۹۰ دقیقه‌ای ایرنا با سیاری که به"تشریح و تبیین فراز‌هایی از عملکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب" ا ختصاص داشته" آماج"تقطیع و سوءاستفاده دشمنان حسود جمهوری اسلامی" قرار گرفته است.

اطلاعیه توضیح نمی‌دهد که چرا همین ۱۳ دقیقه از کل مصاحبه اندک زمانی پس از انتشار و قبل از آن که مورد توجه وسیع رسانه‌ها و محافل سیاسی قرار گیرد از سایت ایرنا برداشته شده است و خشم و مخالفت‌های درون حکومت با نکات بیان‌شده در این مصاحبه در ا قدام حذفی ایرنا چه نقشی داشته است. این که چرا برای ممانعت از"سوءاستفاده‌ها" کل مصاحبه اجازه پخش نمی‌یابد هم، در اطلاعیه‌ بی‌پاسخ می‌ماند.

حبیب سیاری از فرماندهان قدیمی ارتش ایران است که در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۶ فرماندهی نیروی دریایی ارتش را به عهده داشته است.در تمامی ۴۰ سال پس از انقلاب مناسبات میان ارتش و سپاه پاسداران با تنش‌ها و نوسان‌هایی ولو پنهان همراه بوده است. به خصوص مغفول‌ماندن نقش ارتش در جریان جنگ با عراق ومحوریت سپاه به عنوان نهادی موازی با ارتش در بخش بزرگی از فعل و انفعالات اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی کشور در سی سال اخیر، از زمینه‌های إحساس تفاوت و تبعیض در ارتش ایران بوده است. 

سیاری چه  گفته بود؟سیاری در مصاحبه تصویری با ایرنا  به مواردی از نادیده گرفته شدن ارتش در دستگاه تبلیغاتی کشور انتقادات بی‌سابقه‌ای را مطرح کرد. بی‌سابقه البته نه از جهت شدت و حدت، بلکه از جهت آن که فرماندهان ارتش تاکنون اغلب ترجیح داده بودند که انتقادات خود در این زمینه را علنی نکنند. احتمال زیاد می‌رفت که این سخنان واکنش برانگیز شود. ولی قبل از آن که واکنش‌های خارجی گسترده شود خود خبرگزاری ایرنا ظاهرا به دلیل فشارهای داخلی آن را از خروجی خود حذف کرد.

فرمانده سابق نیروی دریایی ایران  در این مصاحبه در پاسخ به برخی انتقادات از ارتش مبنی بر نداشتن کارنامه علنی می‌گوید: «به ما می‌گویند در فلان عملیات عکس ‌و تصویرتان کجاست؟ برای ما هنوز کسی حق ندارد در با دوربین در پست فرماندهی ارتش برود. ما چکار کنیم؟ این قانون آموزش ارتش است. این کار حتما منافعی دارد. شما نگاه کنید در بقیه ارگان‌های مردمی، برادران سپاه و برادران بسیج هر کجا که می‌رفتند یک گروه فیلمبرداری با آنها بود.»

او ولی تصریح می‌کند که"ارتش باید کارش را انجام دهد. دلیل نمی‌بینیم که ما هر کار می‌کنیم تبلیغش کنیم. مگر ما شرکت تولید یخچال هستیم یا شرکت ساخت و ساز هستیم؟ بابا این تامین امنیت کشور است.»سیاری در اشاره‌ای تلویحی به انتقادها و اعتراض‌هایی که به نقش محوری سپاه در فعالیت‌های اقتصادی ایران وجود دارد، می‌گوید که «اصلا به صلاح نیروهای مسلح نیست که وارد بحث اقتصادی بشوند. ارتش مطابق مقررات وارد فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی نمی‌شود، آیا این معنی‌اش این است که سیاست نمی‌فهمیم؟ این نیست. ما سیاست را خوب می‌فهمیم، خوب تحلیل می‌کنیم، خوب متوجه هستیم، اما وارد سیاست نمی‌شویم. چون سیاست‌زدگی برای نیروهای مسلح آسیب است.»

تجربه نخستین بیمار مبتلا به کرونا که با استفاده از پلاسما درمان شد - BBC News فارسی انفجار در نطنز؛ 'آمادگی در اسرائیل از بیم واکنش تلافی‌جویانه ایران' پدر آتنا دائمی: دخترم امروز باید آزاد می‌شد اما ...

ایرنا هنوز توضیحی درباره علت حذف این مصاحبه از خروجی‌اش ارائه نکرده است. اما در شبکه‌های اجتماعی از عصبانیت محسن رضایی و دستور سردار باقری، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران به عنوان علل حذف مصاحبه یاد می‌شود، عصبانیتی که شاید اطلاعیه انتشاریافته از سوی روابط عمومی ارتش هم بی‌ارتباط با آن نباشد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

یک عده که همه را دشمنان می خوانند با یه ژسه می خواهند دنیا را بگیرند، مردم را ادب کنند تا نماز بخونند، زنها را ادب کنند روسری ببندند و گرانفروش را ادب کنند ارزان بفروشد و یا ارز حاصل از صادرات خودش را ببخشد😂 با داس و ژسه می توانند زنها را بکشند و بنزین بفروشند سه تومن همین. خودتون رو به خریت نزنید و اتهام افکنی نکنید!¡!!! متن مصاحبه خیلی واضح بود !!!

دم نویسنده خبر گرم خیلی قشنگ عنوان کرد مسائل رو کشتار_مهاجران_افغانستانی کشتار_هریرود به زودی سیاری هم بازنشسته میشه برای این گفته هاش ارتش ایران امید ایران است. ارتش_ایران_امید_ایران

سازمان ملل از موافقت طرف‌های درگیر در لیبی برای از سرگیری مذاکرات خبر داد🔺سازمان ملل از موافقت طرف‌های درگیر در لیبی برای از سرگیری مذاکرات خبر داد ⚡️نمایندگی سازمان_ملل متحد در لیبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه‌های درگیر در لیبی موافقت کردند تا مذاکرات مربوط به آتش‌بس را از سر بگیرند.

آتش‌سوزی جنگل‌های خاییز مهار شد / بیش از 100 هکتار از اراضی منطقه در آتش سوختمدیرکل منابع طبیعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شب گذشته آتش سوزی منطقه خاییز به طور کامل مهار شد.

ملکه ۹۴ ساله بریتانیا سوار بر اسب بعد از ۷۵ روز از قرنطینه در آمدملکه ۹۴ ساله بریتانیا سوار بر اسب بعد از ۷۵ روز از قرنطینه در آمد ملکه بریتانیا حتی برای اولین بار روز تولد خود را که در ۲۱ ماه آوریل است، بی سر و صدا در قرنطینه و از طریق تماس ویدیوی با اعضای خانواده اش جشن گرفت. ننگ بر انگلیس ،اشوبگر ان ضد ایرانی ،درود بر ایران وایران دوستان جاوید_شاهزاده_رضا_پهلوی رضاشاه_روحت_شاد جاوید_شاه 💙💙💙💙😂💙👑💙💙💙💙💙👑👑💙💙💙💙💙👑💙💙💙👑 چقد خوشحال شدم از این خبر!!!! واقعا منتظر همچین لحظه ای بودم! کی سواره ملکه شده؟

لینه‌کر از مسی می‌گوید: باید از هر دقیقه بازی او لذت ببریمگری لینه‌کر که خودش هم سابقه بازی در بارسلونا را دارد توضیح می‌دهد که چرا لیونل مسی از نظر او بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ است: 'هر وقت او را نگاه می‌کنم، حتی در روزهایی که کار خاصی نمی‌کند، لحظاتی هست که با خودتان می‌گوید: 'چطور این کار را کرد؟' او در یک بازی سه چهار بار کارهایی را می‌کند که من در کل فوتبالم یک بار هم نتوانستم انجام دهم. او کارهایی می‌کند که هیچ کس دیگری قادر به انجامش نیست.' ❤️LionelMessi 💙

عفو بین‌الملل از پلیس آمریکا خواست به استفاده افراطی از زور علیه معترضان پایان دهدسازمان عفو‌ بین‌الملل طی بیانیه‌ای از پلیس آمریکا خواست به استفاده افراطی از زور علیه معترضان به کشته شدن جورج_فلوید، شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار، در این کشور پایان دهد. گوه خورد ماهیت کثیف و ضد بشری رژیم خامنه ای جنایتکار👇 seyedaligeda khamenei_ir فقط تصاویر از پلیس رو پخش میکنین که مثلا مردم ایران بگن خدارو شکر تو آبان فقط ۱۵۰۰ تا کشته دادیم؟!

ایرنا مصاحبه انتقادی دریادار سیاری را حذف کردخبرگزاری ایرنا یک مصاحبه‌ ویدیویی با دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش ایران را پس از انتشار حذف کرد. دریادار سیاری در این مصاحبه به طور غیرمستقیم سخنانی مطرح کرده است که می تواند انتقاد از سپاه پاسداران تلقی شود و از صدا و سیما هم به خاطر بی اهمیت نشان دادن نقش ارتش در جنگ انتقاد کرده است. تفرقه ارتش سپاه لعنت بر رسانه ملکه که عامل ایجاد تفرقه بوده و هست و خواهد بود نه بابا، انتقاد کجا بود. همین امروز فردا میرن یه جلسه با سپاهیا، میگن میخندن، صداسیمام پخش میکنه. قبلا هم یه همچین اتفاقی با فرمانده ارتش افتاده بود.